Posts Tagged ‘Fotbal Onoare’

Liga 5 / Lupta in trei pentru primele doua locuri in seria 2

Dupa 11 etape, campionatul din Liga 5, seria 2, s-a terminat urmand sa se reia pentru a se juca returul in martie. Pe primele trei locuri au terminat in aceasta ordine: Vointa Dunarea Pietrosani, urmata de Victoria Lunca si Vointa Saelele 2017 toate cu 27 de puncte despartite de golaveraj. Vointa Dunarea Pietrosani are cel […]

Liga 5/ La finalul turului Avintul Stejaru are un mic avans fata de Flacara Calinesti si Virtoape

Turul de campionat in Liga 5 s-a terminat si echipele au intrat in vacanta dupa 11 etape urmand sa se reia campionatul in martie anul viitor. Pe primul loc in seria 1 a terminat Avintul Stejaru, 24 de puncte, o echipa mai experimentata, dar care a avut un parcurs mai echilibrat avand 41 de goluri […]

Liga 5, seria 1 / Avîntul Stejaru s-a impus în derby-ul cu Flacăra Călinești și conduce seria fără probleme

Liga a-V-a Seria I  Duminica 19.11.2017 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 – ultima etapa a turului de campionat 1) A.S. AVINTUL STEJARU – CS FLACARA CALINESTI     5-1 2) CS METALUL FRASINET – A.S. TELEORMANUL TROIANUL     – nu se disputa 3) A.S. REAL BEUCA – AS VIITORUL SACENI     4-1 4) C S VIRTOAPE – A.S. […]

Liga 5, seria 2 / Vointa Dunarea Pietrosani si Victoria Lunca, echipele aflate la egalitate pe primul loc, au castigat cele trei puncte in etapa de duminica

Liga a-V-a Seria II  Duminica 19.11.2017 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 – ultima etapa a turului de campionat 1) CS VITANESTI – A.S. FLACARA LITA     4-3 2) AS VOINTA DUNAREA PIETROSANI – A.S. VICTORIA STOROBANEASA     6-1 3) ACS IZVOARELE – A.S. FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE    0-0 4) AS VOINTA SAELELE 2017 – A.S. […]

Liga 5, seria 1 / Avintul Stejaru intalneste pe Flacara Calinesti, un meci intre primele doua clasate

Liga a-V-a Seria I  Duminica 19.11.2017 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 – ultima etapa a turului de campionat 1) A.S. AVINTUL STEJARU – CS FLACARA CALINESTI     – Adrian Buica (Alexandria) – Alexandru  Draghici, Ionut Purcea  (ambii Videle) – seniori Ionela Lungu  (Galateni) – Seher Karabyik (Bragadiru), Daniel Jianu (Alexandria) – juniori Observator:  George […]

Liga 5, seria 2 / Cetatea Turnu Magurele intalneste Tineretul Suhaia pe terenul de la Lita

Liga a-V-a Seria II  Duminica 19.11.2017 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 – ultima etapa a turului de campionat 1) CS VITANESTI – A.S. FLACARA LITA     – Catalin Columban (Videle) – Stefan Creanga, Ciprian Bratoi (ambii Turnu Magurele) – seniori Valentin Zvobota (Videle) – Dorinel Luca (Mereni), Ionel Nita (Videle) – juniori Observator: Ica […]

Liga 5, seria 1 / Virtoape a pierdut surprinzator la Viitorul Didesti, iar Avantul Stejaru se indeparteaza in clasament

Liga a-V-a Seria I  Duminica 12.11.2017 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 1) AS TELEORMANUL TROIANUL – AS AVINTUL STEJARU   2-4 2) CS FLACARA CALINESTI – AS GLORIA MERISANI    3-1 3) AS VIITORUL SACENI – CS METALUL FRASINET     – nu se disputa 4) AS VIITORUL BLEJESTI – AS REAL BEUCA    10-1 5) AS […]

Liga 5, seria / Vointa Dunarea Pietrosani a pierdut in aceasta etapa dar ramane lider ca are un golaveraj mai bun decat Victoria Lunca si Vointa Saelele 2017

Liga a-V-a Seria II  Duminica 12.11.2017 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 1) AS VICTORIA STOROBANEASA – CS VITANESTI     3-4 2) AS FLACARA LITA – AS CETATEA TURNU MAGURELE     6-3 3) AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE – AS VOINTA DUNAREA PIETROSANI    3-2 4) AS STEAUA SPATAREI – ACS IZVOARELE     2-1 […]

Liga 5, seria / Vointa Dunarea Pietrosani a pierdut in aceasta etapa dar ramane lider ca are un golaveraj mai bun decat Victoria Lunca si Vointa Saelele 2017

Liga a-V-a Seria II  Duminica 12.11.2017 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 1) AS VICTORIA STOROBANEASA – CS VITANESTI     3-4 2) AS FLACARA LITA – AS CETATEA TURNU MAGURELE     6-3 3) AS FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE – AS VOINTA DUNAREA PIETROSANI    3-2 4) AS STEAUA SPATAREI – ACS IZVOARELE     2-1 […]

Liga 5, seria 1 / Ciprian Bratoi va arbitra pe Teleormanul Troianul cu Avintul Stejaru

Liga a-V-a Seria I  Duminica 12.11.2017 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 1) AS TELEORMANUL TROIANUL – AS AVINTUL STEJARU     – Aurel Tanase (Rosiori de Vede) – Ilie Cristea, Ciprian Bratoi (ambii Turnu Magurele) – seniori Ciprian Bratoi (Turnu Magurele) – George Fleancu (Calmatuiu de Sus), Gabriel Costea (Maldaeni) – juniori Observator: Cornel Stuparu […]