Posts Tagged ‘Fotbal Onoare’

Rezultatele primei etape a Cupei Teleormanului. Favoritele s-au impus fara probleme!

Cupa Teleormanul 2018 – Etapa I,  Sambata 14.07.2018, ora 11,00 Grupa A ACS Avintul Bragadiru – ACF Dunarea Zimnicea 1-4 AS Vointa Dunarea Pietrosani – ACS Unirea Brinceni 1-3 Grupa B AS Flamura Albastra Segarcea Vale – AS Vointa 2017 Saelele 0-1 AS Sporting Calmatuiu de Sus – AS Victoria Lunca 2-5 Grupa C AS […]

Ion Enache, antrenor Vointa Saelele 2017: „Vrem sa promovam pentru ca am ajuns aici si e pacat sa ratam aceasta sansa”

Vointa Saelele 2017 incearca maine promovarea in Liga 4 dupa ce echipa a fost reinfintata in 2017. Jucatorii din micuta localitate din apropierea orasului Turnu Magurele sunt condusi de Ion Enache si spera maine sa castige meciul cu Flacara Calinesti care se va disputa la Buzescu in barajul de promovare in Liga 4 de la […]

De pe 11 iunie incep inscrierile pentru Cupa Teleormanului

AJF Teleorman a publicat pe site-ul institutiei regulamentul pentru editia 46 a Cupei Teleormanului iar inscrierile incep cu data de 11 iunie 2018. Va prezentam mai jos regulamentul: Competitia face parte din calendarul competitional al AJF si contribuie la formarea loturilor de jucatori inaintea editiei de campionat 2018-2019. Participa echipe de pe raza judetului Teleorman, […]

De pe 11 iunie incep inscrierile pentru Cupa Teleormanului

AJF Teleorman a publicat pe site-ul institutiei regulamentul pentru editia 46 a Cupei Teleormanului iar inscrierile incep cu data de 11 iunie 2018. Va prezentam mai jos regulamentul: Competitia face parte din calendarul competitional al AJF si contribuie la formarea loturilor de jucatori inaintea editiei de campionat 2018-2019. Participa echipe de pe raza judetului Teleorman, […]

De pe 11 iunie incep inscrierile pentru Cupa Teleormanului

AJF Teleorman a publicat pe site-ul institutiei regulamentul pentru editia 46 a Cupei Teleormanului iar inscrierile incep cu data de 11 iunie 2018. Va prezentam mai jos regulamentul: Competitia face parte din calendarul competitional al AJF si contribuie la formarea loturilor de jucatori inaintea editiei de campionat 2018-2019. Participa echipe de pe raza judetului Teleorman, […]

Doua echipe care au promovat in Liga 4 se stiu, este vorba de Avintul Stejaru si Victoria Lunca, iar a treia echipa se va afla sambata. Va prezentam calculele in privinta formatiilor care retrogadeaza

Campionatul Ligii 5 s-a terminat iar Avintul Stejaru si Victoria Lunca au castigat cele doua serii in care au fost repartizate. Daca Avintul Stejaru a fost echipa care a dominat seria din care a facut parte, Victoria Lunca s-a impus pe finalul campionatului devansand pe Vointa Saelele 2017, formatie care a fost o perioada pe […]

Desi a pierdut azi, Victoria Lunca a promovat in Liga 4

Liga a-V-a Seria II Duminica  03.06.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 – ultima etapa  a campionatului 1)AS Flacara Lita – CS Vitanesti 4-0 2)AS Flamura Albastra Segarcea Vale – ACS Izvoarele 6-2 3)AS Steaua Spatarei – AS Vointa Saelele 2017  2-1 4)AS Progresul Smirdioasa – AS Victoria Lunca 4-1 5)ACS Tineretul Suhaia – AS […]

Liga 5, seria 1 / Avintul Stejaru si Virtoape joaca in deplasare

Liga a-V-a Seria I  Duminica  03.06.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30   – ultima etapa a campionatului 1)CS Flacara Calinesti – AS Avintul Stejaru Ionut Dogeanu (Videle) – Florin Stan (Poroschia), Catalina Nan (Alexandria) – seniori Robert Tofan – Ionel Nita, Sebastian Treistaru (toti Videle) – juniori Observator: George Floricel (Alexandria) 2)AS Viitorul Saceni – […]

Liga 5, seria 2 / Steaua Spatarei intalneste pe Vointa Saelele 2017

Liga a-V-a Seria II Duminica  03.06.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 – ultima etapa  a campionatului 1)AS Flacara Lita – CS Vitanesti Felix Oprescu – Danut Miu, George Botoghina (toti Rosiori de Vede) – seniori Mihai Tutunaru – Valentin Jilca, Valentin Pistaie (toti Turnu Magurele) – juniori Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede) 2)AS […]

Liga 5, seria 1 / Avintul Stejaru domina seria din care face parte

Liga a-V-a Seria I  Duminica  27.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 1) A.S. AVINTUL STEJARU – A.S. TELEORMANUL TROIANUL     8-1 2) A.S. GLORIA MERISANI – CS FLACARA CALINESTI     2-3 3) CS METALUL FRASINET – AS VIITORUL SACENI     – nu  se disputa 4) A.S. REAL BEUCA – A.S. VIITORUL BLEJESTI     neprezentare oaspeti 5) C […]