Posts Tagged ‘Fotbal Onoare’

De pe 11 iunie incep inscrierile pentru Cupa Teleormanului

AJF Teleorman a publicat pe site-ul institutiei regulamentul pentru editia 46 a Cupei Teleormanului iar inscrierile incep cu data de 11 iunie 2018. Va prezentam mai jos regulamentul: Competitia face parte din calendarul competitional al AJF si contribuie la formarea loturilor de jucatori inaintea editiei de campionat 2018-2019. Participa echipe de pe raza judetului Teleorman, […]

Doua echipe care au promovat in Liga 4 se stiu, este vorba de Avintul Stejaru si Victoria Lunca, iar a treia echipa se va afla sambata. Va prezentam calculele in privinta formatiilor care retrogadeaza

Campionatul Ligii 5 s-a terminat iar Avintul Stejaru si Victoria Lunca au castigat cele doua serii in care au fost repartizate. Daca Avintul Stejaru a fost echipa care a dominat seria din care a facut parte, Victoria Lunca s-a impus pe finalul campionatului devansand pe Vointa Saelele 2017, formatie care a fost o perioada pe […]

Desi a pierdut azi, Victoria Lunca a promovat in Liga 4

Liga a-V-a Seria II Duminica  03.06.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 – ultima etapa  a campionatului 1)AS Flacara Lita – CS Vitanesti 4-0 2)AS Flamura Albastra Segarcea Vale – ACS Izvoarele 6-2 3)AS Steaua Spatarei – AS Vointa Saelele 2017  2-1 4)AS Progresul Smirdioasa – AS Victoria Lunca 4-1 5)ACS Tineretul Suhaia – AS […]

Liga 5, seria 1 / Avintul Stejaru si Virtoape joaca in deplasare

Liga a-V-a Seria I  Duminica  03.06.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30   – ultima etapa a campionatului 1)CS Flacara Calinesti – AS Avintul Stejaru Ionut Dogeanu (Videle) – Florin Stan (Poroschia), Catalina Nan (Alexandria) – seniori Robert Tofan – Ionel Nita, Sebastian Treistaru (toti Videle) – juniori Observator: George Floricel (Alexandria) 2)AS Viitorul Saceni – […]

Liga 5, seria 2 / Steaua Spatarei intalneste pe Vointa Saelele 2017

Liga a-V-a Seria II Duminica  03.06.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 – ultima etapa  a campionatului 1)AS Flacara Lita – CS Vitanesti Felix Oprescu – Danut Miu, George Botoghina (toti Rosiori de Vede) – seniori Mihai Tutunaru – Valentin Jilca, Valentin Pistaie (toti Turnu Magurele) – juniori Observator: Florea Ricu (Rosiori de Vede) 2)AS […]

Liga 5, seria 1 / Avintul Stejaru domina seria din care face parte

Liga a-V-a Seria I  Duminica  27.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 1) A.S. AVINTUL STEJARU – A.S. TELEORMANUL TROIANUL     8-1 2) A.S. GLORIA MERISANI – CS FLACARA CALINESTI     2-3 3) CS METALUL FRASINET – AS VIITORUL SACENI     – nu  se disputa 4) A.S. REAL BEUCA – A.S. VIITORUL BLEJESTI     neprezentare oaspeti 5) C […]

Liga 5, seria 2 / Victoria Lunca este matematic campioana si a promovat in Liga 4

Liga a-V-a Seria II  Duminica  27.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 1) CS VITANESTI – A.S. VICTORIA STOROBANEASA     –  nu se disputa 2) A.S. CETATEA TURNU MAGURELE – A.S. FLACARA LITA     4-1 3) AS VOINTA DUNAREA PIETROSANI – A.S. FLAMURA ALBASTRA SEGARCEA VALE     4-1 4) ACS IZVOARELE – A.S. STEAUA SPATAREI     0-3 […]

Liga 5, seria 1 / Avintul Stejaru intalneste pe Teleormanul Troianul

Liga a-V-a Seria I  Duminica  27.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 1) A.S. AVINTUL STEJARU – A.S. TELEORMANUL TROIANUL     – Catalin Mara (Rosiori de Vede) – Alexandru Prodan, Robert Chioreanu (ambii Turnu Magurele) – seniori Lucian Epure – Catalin Dobre, David Loncea  (toti Rosiori de Vede) – juniori Observator: Marinel Pruna (Turnu  Magurele) 2) A.S. GLORIA […]

Liga 5, seria 2 / Victoria Lunca si Vointa Saelele 2017 joaca acasa in aceasta etapa

Liga a-V-a Seria II  Duminica  27.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 1) CS VITANESTI – A.S. VICTORIA STOROBANEASA     –  nu se disputa 2) A.S. CETATEA TURNU MAGURELE – A.S. FLACARA LITA     – Ionut Botea – Adrian Mutu (ambii Alexandria), Ion Cucu (Poroschia) – seniori Mihai Tutunaru – Marian Manea, Mihai Radu (toti Turnu Magurele) – […]

Liga 5, seri Avintul Stejaru si Virtoape au castigat iar Flacara Calinesti a pierdut

Liga a-V-a Seria I  Duminica  20.05.2018 Sen / Jun: Ora 12,30 – 10,30 1) AS VIITORUL SACENI  –  AS AVINTUL STEJARU     2-5 2) AS TELEORMANUL TROIANUL –  CS FLACARA CALINESTI     4-1 3) AS PROGRESUL NENCIULESTI  –  CS VIRTOAPE     0-6 4) AS VIITORUL DIDESTI  –  AS REAL BEUCA     8-0 5) AS VIITORUL BLEJESTI  –  CS METALUL FRASINET     – nu se disputa 6) AS […]