Posts Tagged ‘Galerie foto’

ASU Politehnica – CSM Școlar Reșița 0-0. Andone ia în vizor arbitrajul

Prima zi de sâmbătă din luna februarie a programat o nouă serie de jocuri amicale implicând divizionare secunde și din eșaloane inferioare, ca de exemplu ASU Politehnica – CSM Școlar Reșița 0-0, UTA – Ripensia 4-2, Centrul Național de Pregătire Timişoara – CSM Lugoj 1-4 sau Fortuna Becicherecu Mic – Millenium Giarmata 0-1. Vom reveni cu amănunte şi cu rezultatele altor meciuri de pregătire disputate astăzi, dar până atunci să consemnăm detalii pe marginea remizei alb-violeților, completate de declarații și fotografii.

The post ASU Politehnica – CSM Școlar Reșița 0-0. Andone ia în vizor arbitrajul appeared first on sporttim.ro.

În primele zile ale stagiului centralizat de pregătire pe plan local, astăzi la amiază, alb-violeții de pe locul 5 în Liga 2 au apelat și la un meci de verificare, găzduit pe arena ”Ştiinţa” și încheiat cu un ”set la zero” în dauna unei nou-promovate timișene în Liga 3: ASU Politehnica Timişoara – ACS Ghiroda 6-0 (2-0).

The post Prim amical pe ”Știința”, set la zero. ASU Politehnica – ACS Ghiroda 6-0 (2-0): ”dublă” Lusamba. Andone: ”Încetul cu încetul, le voi da șanse la cât mai mulți” appeared first on sporttim.ro.

FOTO. ASU Politehnica – Școala Fotbal Florea Văetuș Hunedoara

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul amical de fotbal juvenil ASU Politehnica – Școala de Fotbal ,,Florea Văetuș” Hunedoara, găzduit duminică la Baza II – UPT din Timișoara de grupa de 2006 a clubului secund-divizionar alb-violet.

The post FOTO. ASU Politehnica – Școala Fotbal Florea Văetuș Hunedoara appeared first on sporttim.ro.

Campioana de toamnă a Diviziei D Timiș s-a desprins la zero acasă de campioana din primăvara trecută a ediției 2016-2017 în liga a patra județeană, într-un amical al formațiilor preluate din această iarnă de noi antrenori: CS Timişul Şag – ACS Ghiroda 2-0 (1-0).

The post GALERIE FOTO: Timișul Șag – ACS Ghiroda 2-0. Declarații Munteanu, Rotariu appeared first on sporttim.ro.

Sâmbăta este de regulă ziua cu cele mai multe jocuri amicale din perioada pregătirilor iar nici în ultimul weekend din ianuarie nu s-a făcut excepție de la acest obicei, una dintre partidele de verificare opunând concitadine apărute în vară pe palierul Ligii 3 respectiv Ligii 2: Centrul Național de Pregătire Timişoara – Ripensia Timişoara 2-2 (1-0).

The post GALERIE FOTO + declarații Petcu, Codrea. Centrul Național de Pregătire – Ripensia 2-2 (1-0) appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul amical ACS Poli – Ripensia, jucat joi după-amiază în complexul de terenuri ”Adrian Stoicov” din Timișoara și câștigat de gazdele în alb-negru cu 4-1 (2-0), la ultima lor apariție în partidele de verificare din pregătirile de iarnă înaintea reluării returului în Liga 1, vinerea viitoare.

The post GALERIE FOTO. ACS Poli – Ripensia 4-1 appeared first on sporttim.ro.

ACS Poli înscrie din nou 4 goluri: 4-1 (2-0) cu Ripensia

Prim-divizionara ACS Poli a reușit după-amiază să lege pentru a doua oară victorii în zile consecutive în nici o săptămână, izbutind pentru a doua oară în această iarnă să înscrie de 4 ori într-un meci amical, și tot câte două goluri pe repriză, în a doua confruntare din săptămâna în curs cu o formație din Liga 2: ACS Poli – Ripensia Timişoara 4-1 (2-0).

The post ACS Poli înscrie din nou 4 goluri: 4-1 (2-0) cu Ripensia appeared first on sporttim.ro.

Mijlocul acestei săptămâni a programat câteva meciuri amicale între divizionare C timișene și sparring-partners din eșaloanele inferioare, partidele derulându-se miercuri după-amiază în condițiile unui frig pătrunzător.

The post Amicale: marcatori, echipe. ASO Deta – ACS Ghiroda 1-2 și Centrul Național Pregătire – Fortuna 2-2: GALERIE FOTO appeared first on sporttim.ro.

Nu doar fotbaliștii seniori au început deja disputarea primelor meciuri amicale din noul an, ci și aspiranți juniori, fapt surprins de Leczki Jozsi de exemplu pe marginea jocului de pregătire disputat sâmbătă de la ora 15 sub forma a 3 reprize a câte 25 de minute de formația de 2006 a alb-violeților de la ASU Politehnica Timișoara și echipa de 2005 a grupării ACS Dumbrăvița, învingătoare cu 6-7 pe Baza II – UPT. Fotografiile…

The post GALERIE FOTO. ASU Politehnica – ACS Dumbrăvița, amical la juniori appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul amical ACS Poli – ACS Ghiroda, jucat astăzi de la ora 11 în complexul de terenuri ”Adrian Stoicov” din Timișoara și câștigat de gazdele din Liga 1 cu 1-0 (1-0) prin golul marcat de Oprea.

The post GALERIE FOTO. ACS Poli – ACS Ghiroda 1-0 appeared first on sporttim.ro.