Posts Tagged ‘Galerie foto’

SC Popești-Leordeni a disputat, sâmbătă, pe teren propriu, meciul împotriva formației Unirea Slobozia, contând pentru etapa a patra a Ligii a III-a. După o primă repriză în care niciuna dintre cele două echipe nu a reușit să înscrie, la pauză, Viorel Dinu a introdus arma secretă a ilfovenilor. A intrat Nicușor Romanescu în locul lui Ștefan Stîngă, dar la doar Citeste mai departe

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul ASU Politehnica – FC Argeș, jucat duminică 9 septembrie de la ora 19:30 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara ca penultimă partidă a etapei a VI-a în Liga 2 de fotbal și câștigat cu 2-3 (1-2) de roșu-negrii piteșteni care au preluat conducerea în minutele 7, 34 și 79, învingând în premieră afară în noul campionat.

The post GALERIE FOTO. ASU Politehnica – FC Argeș 2-3 appeared first on sporttim.ro.

Fotografii de la meciul Ripensia – CS Afumați, jucat sâmbătă de la ora 11 în etapa a XXXII-a din Liga 2 în Ciarda Roșie din Timișoara și câștigat de gazdele în galben-roșu-albastru cu 2-1 (0-1) prin golurile lui Dumiter și Călin Toma din minutele 49 și 77. Nou-promovații au bilanțul acasă 6 5 5 42-24 23 puncte, înaintea ultimelor 5 apariții din retur, dintre care 3 în deplasare, la Călărași, Șiria și la ASU Politehnica.

The post GALERIE FOTO. Ripensia – CS Afumați 2-1 (0-1) appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate de Cosmin Poenar la meciul CS Cocoșul – ASO Deta, jucat marți 10 aprilie pe terenul din Orțișoara în etapa 20 din Divizia D Timiș, reprogramată, și câștigat de oaspeții în alb-verde cu 1-3 (1-0), nou-promovata devenind astfel a noua formație din liga a patra câștigătoare în deplasare în acest retur de campionat.

The post GALERIE FOTO. Cocoșul Orțișoara – ASO Deta 1-3 în Divizia D Timiș appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate la meciul AFC Ripensia – AFC Chindia Târgoviște, jucat sâmbătă de la ora 14:30 pe terenul Ciarda Roșie din Timișoara în etapa a 26-a din Liga 2 de fotbal și câștigat de oaspeții din Dâmbovița de pe locul 3 cu 2-3 (2-2), după ce au fost conduși de două ori. Spre cinstea organizatorilor, nou-promovata bănățeană a depus eforturi susținute pentru reuşita deszăpezirii gazonului, alb ieri la începutul serii, însă galben-roșii n-au fost răsplătiți cu nici un punct în ierarhie, deși înfrângerea poate fi considerată ca nemeritată, elevii lui Paul Codrea dominând în mare măsură.

The post GALERIE FOTO. Ripensia – Chindia Târgoviște 2-3 (2-2) la Timișoara, în Liga 2 appeared first on sporttim.ro.

Fotografii și declarații ale antrenorilor de la meciul Centrul Național de Pregătire Timișoara – CSM Școlar Reșița, jucat vineri de la ora 15 pe ploaie dar pe gazonul bun al terenului LPS Banatul, în cadrul etapei a 18-a din Seria a IV-a în Liga 3, a doua rundă a returului, și remizat 1-1 (0-1).

The post GALERIE FOTO: CNP Timișoara – CSM Școlar Reșița 1-1. Cristi Petcu: ”Suntem pe un drum bun” Daniel Oprița: ”E greu cu fotbalistul român” appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate la meciul ASU Politehnica – Academica Clinceni, jucat sâmbătă 10 martie de la ora 12:30 pe stadionul ”Știința” din Timișoara în etapa a XXIV-a din Liga 2, a doua din 2018, și remizat 2-2 (1-1), ilfovenii egalând spre finele fiecărei reprize reușitele lui Deian Sorescu.

The post GALERIE FOTO. ASU Politehnica – Academica Clinceni 2-2 appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate la meciul CS Millenium – AFC Hermannstadt II, jucat vineri de la ora 15 pe arena ”Nicu Moraru” din Giarmata în etapa a XVII-a din Seria a IV-a în Liga 3, primă rundă din sezonul de primăvară dar a doua în programul returului, și remizat 3-3 (0-1), după ce ”satelitul” sibian a condus cu 0-2 și a egalat în prelungiri, în urma unei răsturnări de scor reușite de bănățeni într-un sfert de oră, între minutele 50 și 66. Cronica și declarațiile, în consemnarea anterioară.

The post GALERIE FOTO. Millenium Giarmata – AFC Hermannstadt II 3-3 la startul returului în Liga 3 appeared first on sporttim.ro.

ASU Politehnica – CSM Școlar Reșița 0-0. Andone ia în vizor arbitrajul

Prima zi de sâmbătă din luna februarie a programat o nouă serie de jocuri amicale implicând divizionare secunde și din eșaloane inferioare, ca de exemplu ASU Politehnica – CSM Școlar Reșița 0-0, UTA – Ripensia 4-2, Centrul Național de Pregătire Timişoara – CSM Lugoj 1-4 sau Fortuna Becicherecu Mic – Millenium Giarmata 0-1. Vom reveni cu amănunte şi cu rezultatele altor meciuri de pregătire disputate astăzi, dar până atunci să consemnăm detalii pe marginea remizei alb-violeților, completate de declarații și fotografii.

The post ASU Politehnica – CSM Școlar Reșița 0-0. Andone ia în vizor arbitrajul appeared first on sporttim.ro.

În primele zile ale stagiului centralizat de pregătire pe plan local, astăzi la amiază, alb-violeții de pe locul 5 în Liga 2 au apelat și la un meci de verificare, găzduit pe arena ”Ştiinţa” și încheiat cu un ”set la zero” în dauna unei nou-promovate timișene în Liga 3: ASU Politehnica Timişoara – ACS Ghiroda 6-0 (2-0).

The post Prim amical pe ”Știința”, set la zero. ASU Politehnica – ACS Ghiroda 6-0 (2-0): ”dublă” Lusamba. Andone: ”Încetul cu încetul, le voi da șanse la cât mai mulți” appeared first on sporttim.ro.