Posts Tagged ‘Galerie foto’

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul de fotbal dintre echipele UTA și FC Ripensia Timișoara, contând pentru etapa a 23-a din Liga 2, disputat pe stadionul ”Motorul” din Arad sâmbătă de la ora 11 și câștigat de alb-roșii fruntași cu 3-0 (1-0)….

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul amical internațional de fotbal dintre echipele ASU Politehnica Timișoara și FK Zemun din Serbia, disputat pe stadionul ”Știința” din Timișoara sâmbătă 22 februarie 2020 de la ora 14 și câștigat de alb-violeții antrenați de Octavian Benga cu 2-1 (2-0). Succinte amănunte de la această partidă, declarația antrenorului și alte câteva fotografii – într-o consemnare anterioară. În alte articole, știri adiționale din fotbalul local, rezultate, marcatori, echipe, precum și alte galerii foto. Primele rezultate din etapa a XXII-a în Liga 2, programul rundelor 22-23 și clasamentul la zi, pe coloana dreaptă a secțiunii Fotbal.

The post GALERIE FOTO. ASU Politehnica – FK Zemun 2-1 appeared first on sporttim.ro.

SC Popești și CS Tunari au oferit sâmbătă derby-ul ilfovean al etapei cu numărul 18 din Seria a II-a a Ligii a III-a. Cele două grupări ilfovene au remizat pe stadionul din Popești-Leordeni. Abia după 70 de minute de joc a fost deschis scorul. Au făcut-o gazdele prin reușita lui Robert Constantinescu. După un sfert de oră însă, oaspeții au Citeste mai departe

SC Popești-Leordeni a debutat cu dreptul în returul Ligii a III-a. Ilfovenii au disputat primul meci din acest an contra celor de la Agricola Borcea, în cadrul etapei cu numărul 16. Partida s-a disputat pe stadionul celor de la Metaloglobus București, unde s-a deschis scorul încă din minutul 10. Robert Andreescu a fost cel care a deschis spectacolul, dar nu Citeste mai departe

FOTO. De la meciuri adunate, în 2018

Este prima zi a iernii astronomice, ultima sâmbătă înaintea Sfintei Sărbători de Crăciun, prilej de decantare la sfârșit de an a mănunchiului gândurilor adunate în 2018 dar și de speranțe reînnoite în perspectiva lui 2019. Ne rămân amintirile iar câte…

Fotografii realizate la meciul AFC Ripensia – CS Luceafărul Oradea, jucat sâmbătă 8 decembrie 2018 de la ora 11 pe terenul ”Ciarda Roșie” din Timișoara în etapa a XXI-a din Liga 2, ultima din sezonul de toamnă ca rundă secundă în retur, și câștigat cu 2-0 (1-0) de galben-roșii prin golurile marcate de Bădăuță în minutul 25 și Hecsko în minutul 77. Bănățenii au încheiat astfel sezonul de toamnă, cu 3 victorii consecutive acasă la zero, precum începeau parcursul în Liga 2 în vara lui 2017, cu succese la rând, chiar 4 atunci, dintre care 3 în Ciarda Roșie și unul la… Oradea.

The post GALERIE FOTO. Ripensia – Luceafărul 2-0 (1-0) în Liga 2 appeared first on sporttim.ro.

SC Popești-Leordeni a disputat, sâmbătă, pe teren propriu, meciul împotriva formației Unirea Slobozia, contând pentru etapa a patra a Ligii a III-a. După o primă repriză în care niciuna dintre cele două echipe nu a reușit să înscrie, la pauză, Viorel Dinu a introdus arma secretă a ilfovenilor. A intrat Nicușor Romanescu în locul lui Ștefan Stîngă, dar la doar Citeste mai departe

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul ASU Politehnica – FC Argeș, jucat duminică 9 septembrie de la ora 19:30 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara ca penultimă partidă a etapei a VI-a în Liga 2 de fotbal și câștigat cu 2-3 (1-2) de roșu-negrii piteșteni care au preluat conducerea în minutele 7, 34 și 79, învingând în premieră afară în noul campionat.

The post GALERIE FOTO. ASU Politehnica – FC Argeș 2-3 appeared first on sporttim.ro.

Fotografii de la meciul Ripensia – CS Afumați, jucat sâmbătă de la ora 11 în etapa a XXXII-a din Liga 2 în Ciarda Roșie din Timișoara și câștigat de gazdele în galben-roșu-albastru cu 2-1 (0-1) prin golurile lui Dumiter și Călin Toma din minutele 49 și 77. Nou-promovații au bilanțul acasă 6 5 5 42-24 23 puncte, înaintea ultimelor 5 apariții din retur, dintre care 3 în deplasare, la Călărași, Șiria și la ASU Politehnica.

The post GALERIE FOTO. Ripensia – CS Afumați 2-1 (0-1) appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate de Cosmin Poenar la meciul CS Cocoșul – ASO Deta, jucat marți 10 aprilie pe terenul din Orțișoara în etapa 20 din Divizia D Timiș, reprogramată, și câștigat de oaspeții în alb-verde cu 1-3 (1-0), nou-promovata devenind astfel a noua formație din liga a patra câștigătoare în deplasare în acest retur de campionat.

The post GALERIE FOTO. Cocoșul Orțișoara – ASO Deta 1-3 în Divizia D Timiș appeared first on sporttim.ro.