Posts Tagged ‘Garbine Muguruza’

Proaspat calificata in sferturile competitiei, unde a debutat gratie unui wild-card, Garbine Muguruza a anuntat ca se retrage de la turneul de categorie Premier, iberica acuzand o accidentare la coapsa dreapta, informeaza site-ul oficial al WTA. Aflata pe locul trei

The post O noua retragere pentru Muguruza: „Am crezut ca mi-am revenit, dar corpul meu sufera in continuare” appeared first on Sport Total FM.

Garbine Muguruza, ocupanta pozitiei secunde in clasamentul WTA, a primit un wild card pentru turneul de la Sydney si ar putea sa o intreaca pe Simona Halep in ierarhia mondiala, inaintea primului Mare slem al anului. Dupa ce s-a ratras

The post Muguruza si-a revenit si a cerut un wild card la Sydney! O poate detrona pe Halep chiar inainte de Australian Open! appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep are sanse mari sa ramana pe primul loc al clasamentului WTA si dupa primele turnee jucate in noul sezon. Romanca putea fi depasita de spaniola Garbine Muguruza, care ales sa joace la Brisbane, un mai mai puternic decat

The post Garbine Muguruza s-a accidentat la primul ei meci in 2018 si va trebui sa mai astepte pana s-o detroneze pa Simona Halep! appeared first on Sport Total FM.

UPDATE / Cel de-al doilea meci al zilei a fost castigat de catre Karoline Pliskova, in doua seturi identice, scor 6-2, 6-2, dupa o ora si trei minute de joc in fata Garbinei Muguruza. Clasamentul actualizat al Grupei Albe 1.

The post Turneul Campioanelor | Venus Williams a trecut cu greu de Ostapenko, iar Pliskova a devenit prima semifinalista dupa ce a trecut de Muguruza appeared first on Sport Total FM.

Garbine Muguruza, numarul 1 in clasamentul mondial WTA, a pierdut extrem de clar in semifinalele turneului WTA de la Tokyo, in Pan-Pacific Open, turneu puternic desfasurat in capitala Japoniei, in aceasta perioada. Campioana de la Wimbledon a fost invinsa de

The post Muguruza, liderul clasamentului WTA, a suferit una dintre cele mai umilitoare infrangeri, in semifinalele turneului de la Tokyo! appeared first on Sport Total FM.

OPINIE / MARIAN BURLACU SCRIE DESPRE ÎNFRÂNGEREA SIMONEI LA CINCINNATI: Halep sau ”Barcelona” din tenis

Simona Halep a ratat, din nou, pentru a treia oară, ocazia de a deveni lider mondial. Iar înfrângerea ei (1-6, 0-6), din finala cu Garbine Muguruza, la Cincinnati, a stârnit un nou val de critici… Și nu numai la noi. Citeam, de pildă, un comentariu pe site-ul cotidianului francez ”L’Equipe” în care un fan al tenisului îi recomanda să meargă Citeste mai departe

UPDATE 22:06 / Simona Halep pierde setul al doilea fara sa castige vreun game, astfel ca iberica este noua campioana de la Cincinnati, dupa scorul de 6-1, 6-0, impotriva romancei. UPDATE 21:33 / Garbine Muguruza castiga categoric primul set in

The post Simona Halep, invinsa categoric in finala de la Cincinnati! Romanca a ratat ocazia de a deveni lider mondial appeared first on Sport Total FM.

Garbine Muguruza si Simona Halep vor disputa duminica seara, finala turneului de la Cincinnati, iar iberica a marturisit ca romanca este o adversara puternica cu care va avea de jucat un meci dificil. Romanca este condusa cu scorul de 2-1

The post Garbine Muguruza, inainte de finala cu Simona Halep: „Va fi dificil, este o adversara puternica” appeared first on Sport Total FM.

Garbine Muguruza, noua regina de la Wimbledon!

Garbiñe Muguruza nu i-a lasat nicio sansa lui Venus Williams, in finala de la Wimbledon 2017, pe care a adjudecat-o , in premiera, cu scorul de 7-5, 6-0! Este a doua victorie de Grand Slam din cariera a jucatoarei nascuta in Venezuela, dupa Roland

The post Garbine Muguruza, noua regina de la Wimbledon! appeared first on Sport Total FM.

Muguruza si-a aflat adversara din finala turneului de la Wimbledon!

UPDATE / Venus Williams a trecut de Johanna Konta in doua seturi, cu scorul de 6-4, 6-2, dupa o ora si 13 minute de joc si o va intalni in ultimul act al turneului de la Wimbledon pe Garbine Muguruza. Garbine

The post Muguruza si-a aflat adversara din finala turneului de la Wimbledon! appeared first on Sport Total FM.