Posts Tagged ‘gaz metan medias’

Tragerea la sorți a programului semifinalelor Cupei României a avut loc miercuri, la Casa Fotbalului, acolo unde echipele calificate în această fază competițională și-au aflat adversarele. Sorții au decis ca meciurile din semifinale să se joace după cum urmează: Hermannstadt

Articolul S-au tras la sorți semifinalele Cupei României! Singura echipă de Liga a II-a rămasă în competiție ar putea ajunge în finală apare prima dată în Sport Total FM.

Dinamo a disputat luni seară, primul său meci din play-out-ul Ligii I contra lui Gaz Metan. Partida s-a disputat în ”Ștefan cel Mare”, de la ora 20.45, și a fost transmisă în format LIVE TEXT pe www.SPTFM.ro. Arbitrul acestei întâlniri

Articolul FINAL / Dinamo – Gaz Metan Mediaș 3-0! Florin Bratu a debutat cu o victorie în play-out-ul Ligii I apare prima dată în Sport Total FM.

Astra Giurgiu a fost eliminata din Cupa Romaniei, in faza sferturilor de finala, de catre Gaz Metan Medias, dupa o victorie la limita a trupei lui Pustai. La scorul de 1-0 s-a incheiat partida, iar Edward Iordanescu acuza starea gazonului.

The post Edi Iordanescu acuza starea terenului pentru eliminarea din Cupa Romaniei: „Exista un risc foarte mare pentru accidentari”. Ce spune despre arbitrii din play-off appeared first on Sport Total FM.

Dupa revenirea lui Florin Gardos in Liga I, la CS U Craiova, si cea a lui Cristi Tanase la FCSB, un alt fost jucator al Stelei (actualmente FCSB) a fost repatriat si va juca in play-out. Este vorba despre Paul

The post Inca un fost jucator al FCSB-ului a revenit in Liga I! Va juca in play-out pentru echipa la care a crescut appeared first on Sport Total FM.

Cristi Pustai a explicat remiza cu Juventus Bucuresti: „Multumiti nu putem fi”

Gaz Metan Medias a disputat vineri, pe teren propriu, meciul impotriva echipei Juventus Bucuresti, contand pentru etapa cu numarul 25 a Ligii I, penultima a acestui sezon regulat. Mediesenii au incheiat la egalitate, scor 0-0, si raman pe penultimul loc

The post Cristi Pustai a explicat remiza cu Juventus Bucuresti: „Multumiti nu putem fi” appeared first on Sport Total FM.

FINAL / Gaz Metan – FC FCSB 1-2. Budescu si Alibec, decisivi! Medias a avut 3 BARE!!

Gaz Metan Medias – FCSB a fost primul meci oficial al vicecampioanei in 2018. Partida s-a desfasurat sambata seara, incepand cu ora 20:45. In tur, pe Arena Nationala, FCSB a castigat cu 4-0. De-a lungul timpului, FCSB a avut multe probleme

The post FINAL / Gaz Metan – FC FCSB 1-2. Budescu si Alibec, decisivi! Medias a avut 3 BARE!! appeared first on Sport Total FM.

Casa Fotbalului a gazduit joi, 11 ianuarie 2018, tragerea la sorti a sferturilor de finala ale Cupei Romaniei, editia 2017-2018. CS U Craiova  – Dinamo Bucuresti Hermannstadt – FCSB Gaz Metan Medias – AFC Astra FC Botosani – Politehnica Iasi

The post Cupa Romaniei | CRAIOVA – DINAMO, derby-ul din „sferturi”. Programul complet si cand se vor disputa partidele appeared first on Sport Total FM.

Marian Cristescu, marcatorul unicului gol al Concordiei in remiza cu Gaz Metan Medias, a explicat de ce coechipierii sai nu au reusit sa se impuna. Concordia Chiajna a ramas fara capitan in minutul 88 al intâlnirii cu trupa lui Cristi

The post Marian Cristescu, gol si eliminare in remiza cu Gaz Metan: „S-a acumulat o stare de nervozitate” appeared first on Sport Total FM.

Marian Cristescu: „Ne va aștepta un an foarte greu”

Marian Cristescu, marcatorul unicului gol al Concordiei în remiza cu Gaz Metan Mediaș, a explicat de ce coechipierii săi nu au reușit să se impună. Concordia Chiajna a rămas fără căpitan în minutul 88 al întâlnirii cu trupa lui Cristi Pustai, încheiată la egalitate, scor 1-1, iar acesta a recunoscut că a greșit și a meritat să vadă cartonașul roșu. Citeste mai departe

Concordia Chiajna încheie anul cu o remiză pe teren propriu

Concordia Chiajna a disputat sâmbătă, pe teren propriu, meciul împotriva formației Gaz Metan Mediaș, contând pentru ultima etapă a Ligii I din acest an. Prima repriză s-a încheiat la egalitate și fără gol marcat, cu Batin înlocuindu-l pe Bumba în minutul 39 și cu Marian Cristescu fiind avertizat în minutul 40. Partea secundă a jocului a adus și primul gol. Citeste mai departe