Posts Tagged ‘George Tucudean’

Jocul care cere pasiune

Vremea potrivnică se manifestă din plin în acest început de decembrie și doar FRF programează și în aceste condiții cinci etape de campionat. Nu trebuie să ne mai mire numărul redus de spectatori prezenți la meciuri. Presupun că spectatorii la meciurile din primele două ligi din ultima etapă de la noi nu a depășit numărul spectatorilor de la partida Chelsea – Manchester City.

The post Jocul care cere pasiune appeared first on sporttim.ro.

Țucudean a ajuns la spital, după ce a fost schimbat la pauza meciului cu Gaz Metan! Comunicatul lui CFR Cluj privind starea de sănătate a atacantului

CFR Cluj a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu Gaz Metan Mediaş, într-un meci în care a fost condusă cu 2-0 și a ratat un penalty la ultima fază, prin Culio. Atacantul campioanei, George Ţucudean, nu a

Țucudean vrea adversari accesibili în preliminariile EURO 2020: „Sperăm să avem un pic de noroc la tragerea la sorţi, dar chiar şi din urna a treia întâlneam echipe bune la tragere”

George Ţucudean a marcat golul victoriei pentru tricolori în meciul cu Muntenegru, iar România a încheiat pe locul 2 grupa din Liga Națiunilor (DETALII AICI). Atacantul de 27 de ani speră ca România să aibă noroc la tragerea la sorţi

Muntenegru – România, de la 1-0 la 0-1 de la un an la altul

Reprezentativa de seniori a României a dat până la capăt în această toamnă semne de revenire și combativitate prin a încheia neînvinsă campania ediției de debut a UEFA Nations League, ba chiar cu o victorie în deplasare împotriva unei naționale pe care n-a depășit-o până acum, 0-1 (0-1) în Muntenegru grație șutului arădeanului Țucudean din afara careului și cu gazonul umed, balonul fiind scăpat în poartă în minutele dinaintea pauzei de goalkeeper-ul gazdelor.

The post Muntenegru – România, de la 1-0 la 0-1 de la un an la altul appeared first on sporttim.ro.

George Țucudean a calificat-o pe CFR Cluj în sferturile Cupei României: „Ne-am făcut bine temele”

CFR Cluj a câștigat la limită, scor 1-0, meciul contra celor de la Gaz Metan Mediaș, datorită reușitei lui George Țucudean din minutul 64. Fotbalistul clujenilor a declarat la finalul partidei că această calificare nu a fost deloc facilă, dar

George Țucudean a câștigat un punct pentru CFR Cluj din întâlnirea cu FCSB, marcând golul egalizator în partida din cadrul etapei a opta a Ligii I. La finalul meciului, acesta a oferit explicații cu privire la situația lui Julio Baptista

Articolul George Țucudean, alături de Conceicao după remiza cu FCSB: „Nu văd de ce ar trebui schimbat antrenorul” apare prima dată în Sport Total FM.

Simeze

În săptămâna premergătoare celor două partide pe care naționala României le-a disputat în Liga Națiunilor am tot auzit sintagma „suntem în fața unui nou început”, pe care, sincer, nu am prea înțeles-o. Mai ales că apăreau în echipa de start Săpunaru, Chiricheș, Pintilii, Keserü, Maxim plus Budescu, jucători care nu sunt chiar la începuturi. Din păcate, în partida cu Muntenegru, Vlad Chiricheș, care nu a mai jucat de un an de zile, s-a accidentat și astfel va lipsi ceva timp de pe terenul de fotbal.

The post Simeze appeared first on sporttim.ro.

CFR Cluj a învins-o pe Dinamo cu scorul de 3-1 în cadrul etapei a cincea a Ligii I, datorită „dublei” marcate de George Țucudean și golului reușit de Omrani. Jucătorul trecut și pe la Dinamo și pe la FCSB s-a

Articolul Țucudean, după victoria cu Dinamo: „Mă bucur că ne înțelegem foarte bine”. Ce spune despre transferul lui Julio Baptista apare prima dată în Sport Total FM.

Clujenii sunt epuizați: „Efectiv nu avem timp nici de antrenamente”

CFR Cluj a adunat deja opt meciuri oficiale în noul sezon, iar jucătorii lui Toni Conceicao resimt din plin oboseala. George Țucudean a recunoscut că programul este foarte încărcat și de-abia mai găsesc timp și pentru antrenamente, jucătorii fiind mai

Articolul Clujenii sunt epuizați: „Efectiv nu avem timp nici de antrenamente” apare prima dată în Sport Total FM.

Campioana Ligii I a ajuns la a treia victorie consecutivă sub comanda lui Toni Conceicao, iar George Țucudean a marcat pentru a patra oară, două dintre goluri fiind marcate în Europa. În minutul 84 al meciului de la Voluntari, atacantul de

Articolul Țucudean marchează la foc automat pentru CFR Cluj: „Eu îmi ajut echipa și nu mă gândesc la titlul de golgheter. Mă interesează să fim campioni!” apare prima dată în Sport Total FM.