Posts Tagged ‘Gimnaziada’

Clujencele au câștigat „Gimnaziada”

Școala Gimnazială „Iuliu Hațieganu” Cluj-Napoca (Cluj) a câștigat turneul final „Olimpiada Gimnaziilor” organizat în perioada 16-19 mai la Complexul Olimpic Sydney 2000 de la Izvorani. Competiția a fost organizată de Federația Română de Fotbal împreună cu Ministerul Educației Naționale și Comitetul Olimpic și Sportiv Român. În finală, clujencele s-au impus cu 3-0 în fața Școlii […]

„Gimnaziada” băieților și-a desemnat câștigătorii

Echipele a opt instituții de învățământ din țară au participat la turneul final „Olimpiada Gimnaziilor” organizat în perioada 13-16 mai la Complexul Olimpic Sydney 2000 de la Izvorani. Competiția organizată de Federația Română de Fotbal împreună cu Ministerul Educației Naționale și Comitetul Olimpic și Sportiv Român a fost câștigată de echipa Școlii Gimnaziale „Ion Agârbiceanu” […]

Familie de campioni: sora Crinei Pintea, campioană la Gimnaziada feminină de handbal

Gimnaziada feminină de handbal a atras la Complexul Olimpic „Sydney 2000” de la Izvorani multe nume importante ale sportului românesc. Președintele COSR, Mihai Covaliu, două foste vicecampioane mondiale la handbal, Steluța Luca și Mihaela Tivadar, plus actuala componentă a naționalei

Articolul Familie de campioni: sora Crinei Pintea, campioană la Gimnaziada feminină de handbal apare prima dată în Sport Total FM.

Școala 167 din capitală este cea mai bună la volei

Complexul Olimpic „Sydney 2000” de la Izvorani freamătă în aceste zile de glasurile și emoția campionilor de mâine ai sportului românesc. Pentru mulți dintre ei, Gimnaziada este cea mai importantă competiție la care au participat, dar cu siguranță doar prima

Articolul Școala 167 din capitală este cea mai bună la volei apare prima dată în Sport Total FM.

FOTO/ Școala „Ion Creangă” este cea mai bună din țară pe semicerc!

Ion Creangă ar fi mândru de ei. Elevii din Suceava sunt cei mai buni handbaliști din țară. Școala „Ion Creangă” a câștigat Gimnaziada, organizată în premieră la centrul olimpic de la Izvorani. Înaintea de marea finală s-a intonat imnul României,

Articolul FOTO/ Școala „Ion Creangă” este cea mai bună din țară pe semicerc! apare prima dată în Sport Total FM.

21 de medalii pentru români la Gimnaziada de la Marrakesh!

Ediția cu numărul 17 a Gimnaziadei, eveniment organizat de Federația Internațională a Sportului Școlar la Marrakesh-Maroc s-a încheiat cu rezultate meritorii obținute de reprezentanții țării noastrei, 21 de medalii, la 11 discipline. Au participat aproape 3000 de elevi și eleve

Articolul 21 de medalii pentru români la Gimnaziada de la Marrakesh! apare prima dată în Sport Total FM.