Posts Tagged ‘gol’

După 56 de minute de joc, Astra Giurgiu a deschis scorul în partida de la Chiajna, contra Concordiei, printr-o super reușită a lui Silviu Balaure. După ce a marcat pentru 1-0, jucătorul giurgiuvenilor a fugit către banca de rezerve, dar

Articolul Silviu Balaure i-a dedicat un super gol lui Alex Ioniță: „A fost supărat pentru înfrângerea CFR-ului ” apare prima dată în Sport Total FM.

Campioana Bulgariei, Ludogoreț Razgrad, a câștigat la limită, scor 1-0, meciul de pe teren propriu cu Zrinjski Mostar din turul III preliminar al Europa League. Unicul gol al meciului a fost marcat de internaţionalul român Cosmin Moți, în minutul 16, când

Articolul VIDEO / Cosmin Moți a înscris unicul gol al victoriei lui Ludogoreț în preliminariile Europa League! apare prima dată în Sport Total FM.

Andrei Ivan are un debut perfect la Rapid Viena! După ce în primul meci oficial, în Cupa Austriei, a reușit o „dublă”, atacantul de 21 de ani a înscris şi în prima etapă de campionat. Fostul craiovean, împrumutat de la Krasnodar,

Articolul VIDEO / Andrei Ivan înscrie pe bandă rulantă pentru Rapid Viena! Fostul atacant al Craiovei a punctat în prima etapă de campionat apare prima dată în Sport Total FM.

Fostul jucător al lui U Craiova, Andrei Ivan, a debutat într-un meci oficial pentru noua sa echipă, Rapid Viena. Atacantul de 21 de ani a marcat două goluri în victoria din primul tur al Cupei Austriei, scor 5-0, contra lui Kufstein, echipă

Articolul VIDEO / „Dublă” pentru Andrei Ivan la debutul în tricoul lui Rapid Viena! A celebrat în stilul caracteristic apare prima dată în Sport Total FM.

FOTO | Băluță a debutat cu dreptul la Slavia Praga! A fost căpitan și a marcat

După transferul la Slavia Praga, Alexandru Băluță a jucat primul său meci în tricoul echipei din Cehia, a primit banderola de căpitan și nu a dezamăgit. Fostul fotbalist al Craiovei a deschis scorul încă din minutul șase al întâlnirii amicale

Articolul FOTO | Băluță a debutat cu dreptul la Slavia Praga! A fost căpitan și a marcat apare prima dată în Sport Total FM.

Aleksandar Kolarov, autorul golului victoriei în partida cu Costa Rica, scor 1-0, a fost recompensat cu un automobil Lada 4×4, oferit de guvernatorul provinciei ruse Samara, unde sunt fabricate celebrele vehicule. „Kolarov a marcat un gol splendid şi i-am oferit

Articolul Sârbul Aleksandar Kolarov va primi de la ruși o mașină Lada 4×4 pentru golul spectaculos de la Cupa Mondială! apare prima dată în Sport Total FM.

VIDEO / Alexandru Maxim, gol în victoria care o poate salva pe Mainz de la retrogradare!

Mainz a învins, duminică, pe teren propriu, cu 3-0 pe Leipzig, într-un meci din etapa a 32-a a campionatului Germaniei, în care Alexandru Maxim a înscris golul secund. Celelalte goluri au fost înscrise de De Blasis ’29 – penalty şi Baku

Articolul VIDEO / Alexandru Maxim, gol în victoria care o poate salva pe Mainz de la retrogradare! apare prima dată în Sport Total FM.

Claudiu Keșerü, atacantul celor de la Ludogoreț, a reușit un gol superb în victoria la limită reușită, sâmbătă, de echipa sa pe terenul lui Levski Sofia, scor 1-0. Românul a irosit un penalty în minutul 52, dar a fost decisiv

Articolul VIDEO / Gol fabulos reușit de Keșerü în meciul cu Levski! Atacantul român a fost din nou decisiv pentru Ludogoreț apare prima dată în Sport Total FM.

Spectacol între Gherla şi Viile Dejului, cu cel mai rapid gol al campionatului. Victorii pentru Câmpia şi Gilău, într-o zi cu 21 de goluri marcate

Etapa a 22-a a mai programat sâmbătă, pe lângă derby-ul terminat la egalitate între Turda şi Floreşti, alte trei partide. Cea mai spectaculoasă dintre ele a fost, de departe, duelul dintre Armenopolis Gherla şi Viile Dejului, terminat 4-5. Un meci cu răsturnări spectaculoase de scor, dar şi cu cel mai rapid gol al campionatului, reuşit […]