Posts Tagged ‘gol’

Aleksandar Kolarov, autorul golului victoriei în partida cu Costa Rica, scor 1-0, a fost recompensat cu un automobil Lada 4×4, oferit de guvernatorul provinciei ruse Samara, unde sunt fabricate celebrele vehicule. „Kolarov a marcat un gol splendid şi i-am oferit

Articolul Sârbul Aleksandar Kolarov va primi de la ruși o mașină Lada 4×4 pentru golul spectaculos de la Cupa Mondială! apare prima dată în Sport Total FM.

VIDEO / Alexandru Maxim, gol în victoria care o poate salva pe Mainz de la retrogradare!

Mainz a învins, duminică, pe teren propriu, cu 3-0 pe Leipzig, într-un meci din etapa a 32-a a campionatului Germaniei, în care Alexandru Maxim a înscris golul secund. Celelalte goluri au fost înscrise de De Blasis ’29 – penalty şi Baku

Articolul VIDEO / Alexandru Maxim, gol în victoria care o poate salva pe Mainz de la retrogradare! apare prima dată în Sport Total FM.

Claudiu Keșerü, atacantul celor de la Ludogoreț, a reușit un gol superb în victoria la limită reușită, sâmbătă, de echipa sa pe terenul lui Levski Sofia, scor 1-0. Românul a irosit un penalty în minutul 52, dar a fost decisiv

Articolul VIDEO / Gol fabulos reușit de Keșerü în meciul cu Levski! Atacantul român a fost din nou decisiv pentru Ludogoreț apare prima dată în Sport Total FM.

Spectacol între Gherla şi Viile Dejului, cu cel mai rapid gol al campionatului. Victorii pentru Câmpia şi Gilău, într-o zi cu 21 de goluri marcate

Etapa a 22-a a mai programat sâmbătă, pe lângă derby-ul terminat la egalitate între Turda şi Floreşti, alte trei partide. Cea mai spectaculoasă dintre ele a fost, de departe, duelul dintre Armenopolis Gherla şi Viile Dejului, terminat 4-5. Un meci cu răsturnări spectaculoase de scor, dar şi cu cel mai rapid gol al campionatului, reuşit […]

I-a priit transferul! Leo Boiangiu, gol pentru Progresul Spartac: „M-am întors acasă”

Leonard Boiangiu, transferat în această iarnă de la SC Popești-Leordeni, a reușit să înscrie primul său gol în tricoul formației Progresul Spartac. Echipa bucureșteană a disputat în acest sfârșit de săptămână, meciul din cadrul etapei cu numărul 16 a Ligii a III-a, pe terenul celor de la Unirea Slobozia. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, după ce gazdele au Citeste mai departe

Paul Pațurcă s-a ținut de cuvânt! A marcat pentru Academica Clinceni

După ce în etapa precedentă a debutat ca titular la Academica Clinceni, Paul Pațurcă s-a ținut de cuvânt și a înscris primul său gol pentru ilfoveni. Trupa lui Ilie Poenaru a disputat sâmbătă, în deplasare, meciul împotriva formației ASU Poli Timișoara, contând pentru etapa cu numărul 24 a Ligii a II-a. Gazdele au deschis scorul încă din minutul 7, iar Citeste mai departe

Sparta Praga a disputat duminica, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Liberec, contand pentru etapa cu numarul 17 a primei ligi din Cehia. Vatajelu, Stanciu si Nita, cei trei romani de la Sparta, au fost titulari in cadrul acestei intalniri,

The post VIDEO | Vatajelu, Stanciu si Nita, titulari la Sparta Praga in victoria cu Liberec! Gol inscris de Stanciu la debutul oficial appeared first on Sport Total FM.

Claudiu Keseru, „dubla” pentru Ludogoret in victoria cu Slavia Sofia

Claudiu Keseru a fost integralist in victoria lui Ludogoret, scor 4-1, in fata celor de la Slavia Sofia, in cadrul etapei cu numarul 21 a primei ligi din Bulgaria. Fotbalistul roman a reusit si dubla in doar zece minute. Acesta

The post Claudiu Keseru, „dubla” pentru Ludogoret in victoria cu Slavia Sofia appeared first on Sport Total FM.

Cristi Barbut a marcat pentru CS U Craiova, in remiza cu Dinamo, scor 2-2, iar aceasta reusita a fost precum o razbunare pentru fotbalistul in varsta de 22 de ani. Mijlocasul oltenilor a trecut si pe la Dinamo, iar povestea

The post Razbunarea e dulce! Povestea incredibila a lui Barbut, fotbalist alungat de la Dinamo: „Ajunsese sa isi spele singur tricoul. Erau probleme care il faceau sa planga ca un copil” appeared first on Sport Total FM.

Debut perfect pentru Ioniţă la CFR. Noul jucător al clujenilor a marcat singurul gol al amicalului cu Borussia Monchengladbach 2

CFR Cluj a câştigat şi al treilea meci amical disputat în cantonamentul din Spania, 1-0 cu echipa a doua a clubului Borussia Monchengladbach. Singurul gol al feroviarilor a fost marcat de Alex Ioniţă, cel mai nou transfer al clujenilor. Fostul jucător al Astrei a intrat la pauză şi a înscris după aproximativ 10 minute, golul […]