Vasile Miriuță a fost prezentat oficial la Hermannstadt: „E în interesul tuturor să facem treabă bună împreună”

Vasile Miriuță revine pe banca tehnică a unei echipe din Liga I. Fostul antrenor al CFR-ului și al lui Dinamo îl înlocuiește pe Alexandru Pelici la Hermannstadt Sibiu. Acesta a fost prezentat oficial la noua sa echipă și a dezvăluit

Alexandru Pelici a fost sacrificat! Cine este noul antrenor al lui Hermannstadt

Inevitabilul s-a produs: Hermannstadt a renunțat la serviciile antrenorului Alexandru Pelici, după o serie de rezultate sub așteptări în cele 11 etape disputate în Liga I. Sibienii au confirmat, marți, pe contul oficial de Facebook despărţirea de tehnicianul de 44 de

Rămân sibienii fără antrenor? Alex Pelici: „Nu se poate merge aşa la nesfârşit. Va avea loc o discuție”

Hermannstadt a condus-o pe FCSB cu 1-0, după reușita veteranului Dâlbea, dar vicecampioana s-a redresat și a câștigat cu scorul de 3-1 meciul din etapa a zecea a Ligii I. Doar două victorii au înregistrat sibienii în cele zece partide

FC Viitorul a urcat pe loc de play-off, după a treia victorie în ultimele patru etape, 1-0 la Ovidiu, luni seara, cu Hermannstadt. Gheorghe Hagi s-a declarat mulţumit de prestaţia echipei sale, mai ales că mulţi dintre jucători au fost

Articolul Hagi, după victoria cu Hermannstadt: „Având în vedere că am avut atât de mulți jucători plecați la lot, sunt mulțumit” apare prima dată în Sport Total FM.

Hermannstadt a pierdut pe terenul lui Dinamo, scor 1-2, și a înregistrat a treia înfrângere din tot atâtea partide disputate în deplasare în primele 6 etape din Liga I. Alexandru Pelici, antrenorul echipei sibiene, a vorbit despre acest aspect și a

Articolul Alex Pelici, încă o înfrângere în deplasare: „Cred că după aspectul jocului, remiza era cea mai echitabilă” apare prima dată în Sport Total FM.

Dinamo a câștigat în prelungiri partida cu Hermannstadt, scor 2-1, iar antrenorul Florin Bratu speră ca apele să se liniștească în cadrul clubului și Dan Nistor să continue în Ștefan cel Mare. „Am sperat până în ultima clipă. Asta le

Articolul Bratu, după victoria in extremis cu Hermannstadt: „A fost o săptămână grea, dar sunt bucuros că am reușit să o gestionez” apare prima dată în Sport Total FM.

Dinamo a învins-o pe Hermannstadt, scor 2-1, într-un meci disputat sâmbătă seara în”Ștefan cel Mare”. Echipa lui Florin Bratu a jucat cu un om în plus 35 de minute, dar golul victoriei a venit în prelungiri, de la Pesic, din

Articolul „Telenovela” Nistor se mai prelungește cu câteva zile: „Luni am o ședință cu domnul Negoiță și vom vedea ce va fi!” apare prima dată în Sport Total FM.

Daniel Oprița, resemnat: „Antrenorul este cel care plătește”

FC Voluntari nu a câștigat niciun meci în cele cinci etape disputate până acum în noua ediție a Ligii I, iar umilința cu Hermannstadt (DETALII AICI) l-ar putea demite pe Daniel Oprița. La finalul partidei, tânărul tehnician al ilfovenilor și-a recunoscut vina pentru parcursul slab al echipei și a dat de înțeles că așteaptă un feedback negativ din partea conducerii. Citeste mai departe

FC Voluntari, umilită de o nou promovată! Cine este favorit să îi ia locul lui Oprița

FC Voluntari a suferit o nouă înfrângere în Liga I, scor 4-0 în fața celor de la Hermannstadt, în cadrul etapei a cincea a Ligii I. Sibienii s-au dezlănțuit după prima jumătate de oră. Tsoumou a reușit „dubla” în minutele 29 respectiv 34, iar Tătar a majorat diferența în minutul 38, stabilind scorul primei reprize, 3-0 pentru Hermannstadt. În partea Citeste mai departe

Concordia Chiajna a câștigat cu scorul de 2-0 meciul cu Hermannstadt din etapa a patra a Ligii I, obținând astfel prima victorie din noua ediție de campionat. Ionuț Badea, antrenorul ilfovenilor, a recunoscut că este supărat pe jucătorii săi, dar

Articolul Antrenorul Concordiei, supărat pe jucători după victoria cu Hermannstadt: „Nu ne-a ieșit deloc” apare prima dată în Sport Total FM.