Posts Tagged ‘Ignea’

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul ASU Politehnica – CS Sportul Snagov, jucat sâmbătă de la ora 14 pe stadionul ”Știința” din Timișoara în etapa a XVIII-a din Liga 2 și câștigat de alb-violeții aflați la ultima apariție acasă din tur, penultima pe teren propriu din 2019, cu 2-0 (1-0) prin golurile lui Ignea și Axente din minutele 42 și 86. Urmează deplasări consecutive, la finele turului respectiv startul returului. Rezultatele zilei în eșalonul secund, programul rundelor 18-19 și clasamentul, pe coloana dreaptă. Cronica partidei și declarațiile, într-o consemnare anterioară.

The post GALERIE FOTO. ASU Politehnica – Sportul Snagov 2-0 (1-0) appeared first on sporttim.ro.

Numai UTA a înscris mai multe goluri, cu unul în plus, 14, decât nou-promovata AFC Turris-Oltul, formație din Turnu Măgurele care a câștigat pe linie în primele 5 etape prin a primi un singur gol în 450 de minute de fotbal, ceea ce i-a asigurat preluarea fotoliului de lider cu două puncte avans față de CS Mioveni. În contrast, după ce a pendulat pe rând de pe locul 16 pe 10, 11, din nou 16 și ultima dată pe 15, ASU Politehnica se va alinia sâmbătă de la 11 la vărsarea Oltului în Dunăre cu o medie subunitară a golurilor înscrise pe meci, numai 3 în 5 runde, rămânând prizonieră ineficacității din ediția precedentă dar și fără antrenorul cu care își continua drumul din vara lui 2018, Cosmin Petruescu, înlocuit de săptămâna aceasta cu ex-vârful polist Mugur Radu Gușatu.

The post ASU Politehnica, la liderul cu punctaj maxim. Gușatu: ”Jucătorii trebuie să facă sacrificii mari în etapele următoare” + declarații Ignea, Vasile appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate la meciul ASU Politehnica – CS Pandurii Lignitul, jucat sâmbătă de la ora 14 pe stadionul ”Știința” din Timișoara în etapa a 18-a din Liga 2, penultima a turului, și remizat 1-1 (1-1) după o gravă accidentare a căpitanului oaspeților Brânzan în primele minute și deschiderea de scor reușită de vizitatori în primul sfert de oră, Ignea egalând în minutul 22. Formația din Târgu Jiu a jucat din minutul 58 în 10 sportivi. Violeții mai au un singur meci acasă în 2018, peste două săptămâni, cu Energeticianul.

The post GALERIE FOTO 1. ASU Politehnica – Pandurii 1-1 appeared first on sporttim.ro.

CSM Roman – Foresta Suceava: 1-2

Foresta începe să lege victoriile în meciurile amicale din presezon. Echipa antrenată de Bogdan Tudoreanu și Mihai Guriță a obținut miercuri a patra victorie consecutivă, după ce s-a impus pe…

ASU Politehnica, 4 premiere în intermediara remizată la codașa Foresta

După deplasări în general lungi în turul Ligii 2, pe rând la Brăila, Târgoviște, Clinceni, Sibiu, din nou în Ilfov, la Afumați, Satu Mare, Motru și încă o dată în Ilfov, la Ghermănești, ASU Politehnica a avut parte cu ocazia celei de-a doua intermediare a sezonului de a doua cea mai lungă ieșire, la Suceava, unde a remizat cu ultima clasată Foresta după ce a condus-o de două ori: 2-2.

The post ASU Politehnica, 4 premiere în intermediara remizată la codașa Foresta appeared first on sporttim.ro.

ASU Politehnica avea o cât se poate de dificilă repetiție în vederea sosirii arădenilor la revenirea pe ”Dan Păltinișanu” tocmai pentru primirea secund clasatei în formă Dunărea Călărași, antrenată de Dan Alexa, foarte familiar cu principala arenă a Timișoarei, iar opțiunea în contratimp i-a prins într-adevăr pe picior greșit pe alb-violeții intrați în criză de puncte, 0-1 și cu unul singur din ultimele 12 posibile, lăsându-i astfel la echivalentul unei singure victorii distanță de UTA, rămasă pe loc de retrogradare și viitoare vizitatoare pe ”ovalul” de pe Bega.

The post ”Nu te mai fură ca pe vremuri, cu 3 penalty-uri, ci te împinge ușor în careu, așa se face azi”. Andone, despre nevoia unui lider și obiectivul evitării picajului appeared first on sporttim.ro.