Posts Tagged ‘ilfovsport’

Adrian Mutu debutează la FC Voluntari contra Concordiei: „Nu am emoție în acest moment”

Adrian Mutu a preluat-o pe FC Voluntari și va debuta ca antrenor principal în Liga I chiar în derby-ul Ilfovului. Acesta o întâlnește pe Concordia Chiajna, în deplasare, sâmbătă, de la ora 18:00. Tânărul antrenor s-a declarat încrezător în forțele noii sale echipe și, după ce se va salva de la retrogradare, acesta promite și un joc spectaculos. „O să Citeste mai departe

Liga a III-a, etapa a 21-a. Program și rezultate

Etapa cu numărul 21 din Liga a III-a se dispută vineri și sămbătă, de la ora obișnuită, 17:00. Viitorul Domnești stă, iar SC Popești-Leordeni joacă pe teren propriu, în timp ce Concordia Chiajna II, CS Tunari și FC Voluntari II joacă în deplasare. Programul complet Seria a II-a, etapa a 21-a Vineri, 20 aprilie, ora 17:00 ACS Sportul Chiscani – Citeste mai departe

Liga I, etapa a 6-a din play-off și play-out. Program, rezultate, marcatori

Etapa a șasea din play-off-ul și play-out-ul Ligii I se dispută începând de vineri, când Dinamo deschide runda pe teren propriu. Ziua de sâmbătă vine și cu derby-ul ilfovean al etapei, ce va avea loc la Chiajna. Totodată, Adrian Mutu își va face debutul pe banca tehnică a formației FC Voluntari. Programul complet PLAY-OFF Sâmbătă, 21 aprilie, ora 20:45 SC Citeste mai departe

Liga a II-a, etapa a 30-a. Program, rezultate, marcatori

Liga a II-a a ajuns la etapa cu numărul 30 ce se va disputa în acest sfârșit de săptămână, iar Academica Clinceni va juca în deschidere. Toate echipele ilfovene, cu excepția Sportului Snagov, vor juca în deplasare. Trupa lui Valeriu Răchită o găzduiește pe Chindia Târgoviște. CS Mioveni și ASU Poli Timișoara vor obține trei puncte din oficiu în urma Citeste mai departe

Baloteștiul este în mare formă! Augustin Călin: „Acesta este obiectivul vestiarului”

CS Balotești s-a impus duminică, pe teren propriu, în fața Forestei Suceava, scor 3-1, în cadrul etapei cu numărul 29 a Ligii a II-a. Scorul a fost deschis în minutul 22, prin autogolul lui Began, care a stabilit și rezultatul primei reprize, 1-0 pentru CS Balotești. În partea secundă a jocului, Cosmin și Claudiu Herea au majorat diferența în minutele Citeste mai departe

Ion Moldovan, după victoria cu Juventus: „Am avut timp să corectăm greșelile din meciul cu Dinamo”. Ce spune despre întâlnirea cu Mutu

Concordia Chiajna a câștigat duminică, pe teren propriu, meciul împotriva formației Juventus București, din cadrul etapei a cincea din play-out-ul Ligii I. Ilfovenii s-au impus la limită, scor 2-1, după ce oaspeții au condus din minutul 27, până în minutul 69, când Prepeliță a restabilit egalitatea. Pena a închis jocul prin reușita sa din minutul 76, iar tehnicianul Ion Moldovan Citeste mai departe

Ilfovenii, dezamăgiți de arbitraj și salvați de Marinescu: „Portarul a fost adversarul arbitrului”

CS Afumați a remizat sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1 cu Știința Miroslava, în cadrul etapei cu numărul 29 a Ligii a II-a. Olariu a deschis scorul pentru ilfoveni încă din minutul 6, iar Buhăcianu a restabilit egalitatea în minutul 33 și a închis jocul la scorul de 1-1. În partea secundă a jocului, echipele s-au ales cu câte un Citeste mai departe

FOTO | Petroliștii au profitat de pauză și au mers la Chiajna să facă galerie!

Concordia Chiajna II a disputat vineri, pe teren propriu, meciul împotriva formației FCM Alexandria, contând pentru etapa cu numărul 20 a Ligii a III-a. Ilfovenii au avut parte de susținători surpriză la această partidă. În tribunele Stadionului Concordia din Chiajna și-au făcut apariția câțiva suporteri ai Petrolului Ploiești, dar și o parte din jucători. Aceștia au profitat de faptul că Citeste mai departe

Liga I, etapa a 5-a din play-off și play-out. Program, rezultate, marcatori

Etapa a cincea din play-off-ul și play-out-ul Ligii I va fi deschisă de FC Voluntari, pe teren propriu. Ilfovenii o vor găzdui pe Dinamo București. De cealaltă parte, Concordia Chiajna va primi vizita formației Juventus București, ambele echipe venind după înfrângeri în campionat. Programul complet PLAY-OFF Sâmbătă, 14 aprilie 20:45 Club Sportiv U Craiova SA – ACSM Politehnica Iaşi 4-1 Citeste mai departe

Etapa a șasea din play-off-ul și play-out-ul Ligii I va fi deschisă de FC Voluntari, pe teren propriu. Ilfovenii o vor găzdui pe Dinamo București. De cealaltă parte, Concordia Chiajna va primi vizita formației Juventus București, ambele echipe venind după înfrângeri în campionat. Programul complet PLAY-OFF Sâmbătă, 14 aprilie 20:45 Club Sportiv U Craiova SA – ACSM Politehnica Iaşi Duminică, Citeste mai departe