Posts Tagged ‘ilfovsport’

Liderul se distanţează. Neagu a fost încurcat de Nicoliţă

CS Afumaţi nu a reuşit să treacă pe teren propriu de CS Făurei Greu cu brăilenii pentru formaţia din Afumaţi care a pierdut un tempo important în ecuaţia luptei pentru primul loc în serie. După o victorie la limită smulsă etapa trecută, 3-2 la Chiscani, ilfovenii nu au putut trece, pe teren propriu, de CS Făurei. Oaspeţii au deschis scorul Citeste mai departe

Nu s-au putut revanșa! Popești-Leordeni a pierdut din nou cu Unirea Slobozia

SC Popești-Leordeni a disputat sâmbătă, în deplasare, meciul împotriva echipei Unirea Slobozia, contând pentru etapa cu numărul 19 în Seria a II-a a Ligii a III-a. După 0-3 în tur, ilfovenii nu au reușit să își ia revanșa în fața echipei clasate pe locul 3 în Seria a II-a. Unirea Slobozia a câștigat, la limită ce-i drept, meciul cu formația Citeste mai departe

SC Popești și CS Tunari au oferit sâmbătă derby-ul ilfovean al etapei cu numărul 18 din Seria a II-a a Ligii a III-a. Cele două grupări ilfovene au remizat pe stadionul din Popești-Leordeni. Abia după 70 de minute de joc a fost deschis scorul. Au făcut-o gazdele prin reușita lui Robert Constantinescu. După un sfert de oră însă, oaspeții au Citeste mai departe

Gimnastica românească este undeva prin lumea a III-a!

Se-ntâmplă în orice ramură sportivă să existe o perioadă mai puțin fastă, în care ori se schimbă generațiile de sportivi, ba chiar există există probabilitatea ca nici antrenorii să nu mai fie conectați la ultimele tehnici moderne de instruire și sunt schimbați, și cauzele pot fi multiple. Dar imediat se iau măsuri, se caută drumul cel bun și totul revine Citeste mai departe

Carmen Nițu, în drum spre titlul național la haltere, în Franța!

Familia sportivei se află de 10 ani în Hexagon și și-a făcut, deja, un nume în lumea sportului. Ajutată de tatăl său, și el un practicant de succes al bodybuilding-ului, Carmen s-a apucat de haltere cu 7 ani în urmă. Are câteva performanțe notabile, mai multe concursuri câștigate, pe teritoriul Franței, despre care vom mai vorbi în perioada următoare. Ultima Citeste mai departe

EXCLUSIV | Robert Andreescu, hat-trick pentru Popești-Leordeni la doar 17 ani

Popești-Leordeni s-a impus cu scorul de 6-1 în primul meci oficial din acest an. Victima a fost Agricola Borcea, iar remarcatul partidei a fost Robert Andreescu, jucător în vârstă de doar 17 ani, care a reușit să înscrie nu mai puțin de trei goluri. Tânărul fotbalist a punctat în minutele 10, 37, respectiv 66. VEZI AICI DETALII DESPRE MECI „M-au Citeste mai departe

SC Popești-Leordeni a debutat cu dreptul în returul Ligii a III-a. Ilfovenii au disputat primul meci din acest an contra celor de la Agricola Borcea, în cadrul etapei cu numărul 16. Partida s-a disputat pe stadionul celor de la Metaloglobus București, unde s-a deschis scorul încă din minutul 10. Robert Andreescu a fost cel care a deschis spectacolul, dar nu Citeste mai departe

Viitorul Domnești a încasat „doar” șapte goluri de la liderul Turris

Viitorul Domnești a disputat vineri, pe teren propriu, primul meci din acest an, în cadrul etapei cu numărul 16 din Liga a III-a. Ilfovenii au întâlnit liderul Seriei a III-a, Turris Turnu Măgurele. Cu un nou antrenor pe bancă, Ninel Radu Dragne, Domneștiul a pierdut din nou la scor. Oaspeții s-au impus cu scorul de 7-1, iar prima reușită (min. Citeste mai departe

Popești-Leordeni este pregătită pentru returul Ligii a III-a! Opt jucători noi în lot

Liga a III-a se reia pe 1 martie, cu prima etapă din retur. Popești-Leordeni va juca în cea de-a doua zi de primăvară și va fi gazdă pentru Agricola Borcea, pe Stadionul Metaloglobus din București. Partida se va disputa de la ora 15:00. Antrenorul Viorel Dinu atacă acest retur de campionat cu un lot de 26 de jucători, majoritatea având Citeste mai departe

Pregătiți pentru retur. Afumațiul a câștigat ultimul amical

CS Afumați a terminat cu un succes seria jocurilor de verificare Formația antrenată de Vasile Neagu a susținut în compania unei alte divizionare C repetiția generală înaintea startului în noul sezon. Meciul cu Viitorul Domnești, grupare care va continua, până la urmă, întrecerea, le-a revenit jucătorilor de la Afumați. Scorul final, 2-0, a fost asigurat de golurile marcate de Buduroi Citeste mai departe