Posts Tagged ‘inaugurat’

Le-au inaugurat stadionul! “U” Cluj a câştigat pe noul teren al Pandurilor şi a urcat, pentru o noapte, şase locuri în clasament

Universitatea Cluj s-a impus, 1-0, în meciul din deplasare cu Pandurii Târgu Jiu. Formaţia lui Adrian Falub le-a stricat sărbătoarea gorjenilor care şi-au inaugurat stadionul, reuşind să câştige primul meci după mai bine de o lună. Singurul gol a fost marcat de Pîrvulescu, în minutul 17, chiar fostul jucător al Pandurilor. A fost un meci […]

Universitatea Cluj şi-a respectat blazonul şi în meciul cu ACS Comuna Recea, derby-ul etapei a 27-a a Ligii a III-a. Deja promovaţi, „studenţii” s-au impus cu 2-0 în primul meci al maramureşenilor disputat pe noul stadion. În prima repriză a jocului de la Recea, ambiţionate şi de inaugurarea noii arene, gazdele au fost mai periculoase. […]

FOTOGRAFIA ZILEI – Mai conteaza ca ploua in noua cladire a Evidentei Populatiei, inaugurata de primarul Boldea? Nu! Fiindca e sfintita, deci e gata!