Posts Tagged ‘Johanna Konta’

ROLAND GARROS 2019/ Programul semifinalelor

Astăzi se dispută semifinalele turneului de Grand Slam, care aliniază cei mai puternici jucători de tenis din circuit. După decalarea sferturilor de finală cu o zi, din cauza condițiilor meteorologice precare, organizatorii au decis ca semifinalele să …

Fostul lider mondial Serena Williams, locul 26 WTA, a suferit cel mai dur eşec din carieră, în primul tur al turneului de la San Jose, dotat cu premii totale în valoare de 799.000 de dolari. Americanca de 36 de ani

Articolul Cel mai dur eșec al carierei pentru Serena Williams! „Am atâtea lucruri pe cap, n-am timp să fiu șocată de o înfrângere” apare prima dată în Sport Total FM.

Muguruza si Konta au parasit AO 2018, dupa turul II! Sarapova merge mai departe

Campioana la Roland Garros, in 2016, si la Wimbledon, in 2017, spaniola Garbine Muguruza, locul 3 WTA si cap de serie numarul 3, a fost eliminata, joi, in turul al doilea al Australian Open. Muguruza a fost invinsa, cu scorul

The post Muguruza si Konta au parasit AO 2018, dupa turul II! Sarapova merge mai departe appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep si-a aflat adversara din finala World Tennis Thailand Championship

UPDATE 17:40 / Simona Halep o va intalni pe Karolina Pliskova in finala turneului demonstrativ World Tennis Thailand Championship. Sambata, in cea de-a doua semifinala a intrecerii din Thailanda, cehoaica a trecut in doua seturi de campioana de la Roland

The post Simona Halep si-a aflat adversara din finala World Tennis Thailand Championship appeared first on Sport Total FM.

UPDATE / Monica Niculescu a invins-o categoric pe Johanna Konta in runda inaugurala a turneului de la Beijing, scor 6-1, 6-2, dupa o ora si cinci minute de joc si s-a calificat in turul secund, unde se alatura celorlalte romance

The post China Open | Monica Niculescu a demolat-o pe Johanna Konta si s-a calificat in turul secund! appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep va evolua in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati, impotriva sportivei britanice Johanna Konta, care a laudat-o pe romanca inaintea intalnirii. Konta a recunoscut ca este greu sa evoluezi impotriva Simonei Halep care, spune ea, este

The post Johanna Konta: „Te simti ca si cum ai juca impotriva unui perete cand evoluezi cu Simona” appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Cincinnati, dupa ce a invins-o pe Anastasija Sevastova cu scorul de 6-4, 6-3, intr-o ora si 18 minute de joc. In urmatoarea faza competitionala, romanca se va intalni

The post Simona Halep si-a aflat adversara din sferturile de finala de la Cincinnati! Cand va juca romanca appeared first on Sport Total FM.

Johanna Konta a eliminat-o pe Simona Halep in sferturile de finala ale turneului de la Wimbledon, intr-un meci in care romanca a fost la doua puncte distanta de calificarea in semifinale, in tie-break-ul setului secund. Britanica a castigat setul decisiv

The post Simona Halep a facut-o „mare” pe Johanna Konta: „Sunt recunoscuta mult mai des pe strada” appeared first on Sport Total FM.

UPDATE / Simona Halep a pierdut setul decisiv cu 6-4 si a ratat sansa de a deveni lider in clasamentul WTA. Asadar, Johanna Konta va juca in semifinale cu Venus Williams, dupa ce a trecut de sportiva noastra cu scorul

The post Simona Halep face un meci senzational, dar rateaza sansa de a deveni noul lider mondial appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep va disputa marti, meciul din sferturile de finala ale turneului de la Wimbledon, impotriva Johannei Konta, iar daca va invinge va deveni noul lider mondial. Constanteanca a vorbit inaintea acestui meci si a marturisit ca ea isi doreste

The post Simona Halep nu simte presiunea: „Nu conteaza ca sunt aproape de locul 1, am mai fost in situatia aceasta” appeared first on Sport Total FM.