Posts Tagged ‘juventus’

După Barcelona, şi Juventus va organiza un training-camp pentru copii la Cluj. Cât costă înscrierile şi unde se pot face

Dacă în toamna anului trecut FC Barcelona a organizat un training-camp la Cluj, acolo unde sute de copii s-au pregătit cu antrenori de la celebra şcoală de fotbal catalană, acum a venit rândul celor de la Juventus Torino. Antrenorii academiei italiene vor veni la Cluj între 8 şi 13 iulie, pentru a conduce câteva antrenamente […]

Alexandria insistă, Oprița calculează. Ofertă din Teleorman pentru ”Dinel”

Daniel Oprița dorește să revină pe banca tehnică în iarna care urmează Fostul apreciat jucător a parcurs pași importanți în cariera de antrenor chiar dacă nu are, momentan, angajament. După despărțirea de FC Voluntari la capătul primelor etape din acest campionat au urmat, din multe direcții, oferte pentru Daniel Oprița de a reveni pe banca tehnică. În ultima vreme insistenți Citeste mai departe

Meci de top pentru Hațegan în Liga Campionilor

Arbitrul din Arad se va afla la “centru” la unul dintre cele mai tari meciuri din Champions League, duelul dintre Juventus și Manchester United, din grupa H. Partida va avea loc miercuri, 7 noiembrie, la Torino. Ora de disputare a partidei este 22:00. Este cel de-al treilea meci din faza grupelor pe care Hațegan îl […]

Adevărata reunire. Popeștiul începe pregătirea noului sezon

SC Popești Leordeni a început astăzi, oficial, pregătirea noului sezon Reuniți vineri, la stadionul din Popești Leordeni, pentru o întâlnire cu antrenorul Viorel Dinu și conducerea clubului, jucătorii divizionarei C încep, astăzi, cu adevărat, pregătirea noului sezon. Nu se întrevăd modificări majore la echipă chiar dacă în pauza competițională s-au produs câteva mutații la formația ifoveană. Cum în primele zile Citeste mai departe

După o manșă tur spectaculoasă și plină de goluri, returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor se va disputa în această săptămână, marți și miercuri. Manchester City a fost umilită în deplasare de rivala din Premier League, Liverpool, iar Pep

Articolul LIVE SCORE / Liga Campionilor, returul sferturilor de finală. Roma reușește miracolul și o elimină pe Barcelona! Klopp îl învinge a doua oară pe Guardiola. Juventus și Sevilla, misiune imposibilă! apare prima dată în Sport Total FM.

Liga Campionilor a ajuns în faza sferturilor de finală ce se vor disputa în dublă manșă, începând de marți, 3 aprilie. Finala din sezonul trecut, Juventus – Real Madrid, se va disputa de această dată în faza sferturilor, acolo unde

Articolul LIVE SCORE / Liga Campionilor, sferturi de finală: Real a ”nășit-o” din nou pe Juventus, Bayern e și ea cu un picior în semifinale! Duel britanic, diseară, la Liverpool apare prima dată în Sport Total FM.

Momente impresionate în Serie A! Buffon, în lacrimi la meciul cu Udinese

Gianluigi Buffon a fost surprins cu ochii în lacrimi la meciul dintre Juventus și Udinese, din cadrul etapei cu numărul 28 din Serie A. Înainte de startul meciului, întreg stadionul a ținut un moment de reculegere în memoria lui Davide

Articolul Momente impresionate în Serie A! Buffon, în lacrimi la meciul cu Udinese apare prima dată în Sport Total FM.

SC Popești a jucat cu Juventus. Testul final este la Modelu

SC Popești Leordeni a susținut ieri un joc școală cu gruparea de prim eșalon Juventus București Ilfovenii au fost invitați ieri de gruparea antrenată de Marius Baciu pentru un joc școală derulat pe sinteticul din Colentina. Nu a interesat scorul final în condițiile în care gruparea de primă ligă a ținut să facă anumite retușuri, pe toată durata partidei cu Citeste mai departe

Marti se va da startul primei manse din cadrul optimilor de finala ale UEFA Champions League. Capul de afis al zilei il tine partida de la Torino, unde Juventus, finalista de doua ori in ultimii trei ani (2015 si 2017),

The post REZULTATE / Optimile de finala ale Ligii Campionilor: 17 goluri marcate in prima mansa! PSG nu a rezistat in fata Realului, Liverpool a umilit-o pe Porto appeared first on Sport Total FM.