Posts Tagged ‘Karolina Pliskova’

Simona Halep a fost învinsă în premieră de Karolina Pliskova, cu scorul de 6-4, 6-3, și a părăsit turneul de la Madrid în faza sferturilor de finală. Liderul mondial a explicat de ce nu a putut reuși mai mult pe

Articolul Reacția Simonei Halep, după înfrângerea din „sferturile” turneului de la Madrid: „Aş fi putut să schimb nişte lucruri” apare prima dată în Sport Total FM.

Karolina Pliskova, locul 6 mondial, a învins-o pe Simona Halep în sferturile de finală ale turneului de la Madrid, cu scorul de 6-4, 6-3. Sportiva din Cehia s-a declarat surprinsă că a reușit să o bata în sfârșit pe Simona

Articolul Karolina Pliskova este sinceră după prima victorie în fața Simonei Halep: „Nu credeam că o s-o bat” apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep, eliminată de Pliskova în sferturile de finală ale turneului de la Madrid!

UPDATE / Final de meci, sfârșit de drum pentru Simona Halep la Madrid în acest an. Karolina Pliskova se răzbună în sfârșit și trece de românca noastră în două seturi, scor 6-4, 6-3. UPDATE / Pliskova o învinge pe Simona

Articolul Simona Halep, eliminată de Pliskova în sferturile de finală ale turneului de la Madrid! apare prima dată în Sport Total FM.

Karolina Pliskova o va întâlni în sferturile de finală ale turneului de la Madrid pe Simona Halep, după ce liderul mondial a eliminat-o chiar pe sora acesteia, Kristyna. Sportiva din Cehia s-a plâns înaintea acestei partide de ghinionul pe care

Articolul Karolina Pliskova se teme înaintea meciului cu liderul mondial: „Tragerea la sorţi a fost de tot rahatul pentru mine și acum vine și Simona” apare prima dată în Sport Total FM.

Karolina Pliskova, locul 6 WTA şi favorită 5, a câştigat, duminică, turneul de categorie Premier de la Stuttgart, după ce a trecut în finală de americanca Coco Vandeweghe, numărul 16 mondial. Cehoaica s-a impus într-o oră şi 56 de minute,

Articolul Karolina Pliskova a câștigat turneul de la Stuttgart și s-a ales cu un bolid Porsche 718 Boxster GTS! apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep a invins-o in doua seturi, scor 6-3, 6-2, pe Karolina Pliskova si s-a calificat in semifinalele de la Australian Open. Ea va juca pentru accederea in ultimul act impotriva nemtoaicei Angelique Kerber, locul 16 WTA. Cehoica a vorbit

The post Karolina s-a saturat sa tot piarda in fata Simonei: „Nu stiu ce se intampla, dar mereu ma bate. Ma rog sa nu mai fie pe partea mea de tablou!” appeared first on Sport Total FM.

Dupa calificarea in semifinalele primului Grand Slam al anului, Australian Open, Simona a dezvaluit, la flash-interviul de la mijlocul terenului, ca principalul avantaj al ei a fost capacitatea de a citi serviciul adversarei, iar, de acolo, lucrurile au devenit simple. Simona

The post Simona Halep, dupa ce si-a depasit cea mai buna performanta la Australian Open: „Totul a mers conform planului! Este un secret pe care nu-l voi dezvalui”. Ce a spus despre duelul cu Kerber appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep se califica in semifinale, la Australian Open, o premiera pentru Romania!

UPDATE / Simona Halep s-a calificat in semifinale, dupa o victorie de zile mari contra Karolinei Pliskova, cu scorul de 6-3, 6-2. Astfel, Romania are, in premiera, o reprezentanta in penultimul act de la Australian Open, la seniori. Pentru un loc in

The post Simona Halep se califica in semifinale, la Australian Open, o premiera pentru Romania! appeared first on Sport Total FM.

Karolina Pliskova a pierdut meciul din semifinalele Turneului Campioanelor de la Singapore in fata sportivei Caroline Wozniacki si totodata, a ratat sansa de a deveni noul lider mondial, in defavoarea romancei Simona Halep. Sportiva ceha a marturisit ca nu se

The post Pliskova a ratat sansa de a o detrona pe Simona Halep: „De fapt, eram destul de departe” appeared first on Sport Total FM.