Posts Tagged ‘Keseru’

Spirale

Echipa națională a reușit un rezultat de egalitate la Oslo cu echipa Norvegiei, fapt care a provocat reacții dintre cele mai diverse. De fapt, echipa noastră a avut o evoluție mediocră și numai egalitatea poate mulțumi. Nu comentez alcătuirea echipei, …

The post Spirale appeared first on sporttim.ro.

Remix

Așteptată cu interes, partida Suedia – România din preliminariile Campionatului European a scos în evidență carențe pe care le știam. La început, echipa României a jucat excesiv de prudent, cu o așezare perimată, cu doi închizători și cu un singur atacant, Pușcaș, izolat de coechipieri, nereușind să atingă mingea de prea multe ori.

The post Remix appeared first on sporttim.ro.

România a pierdut jocul de debut în preliminariile Campionatului European de anul viitor, primind două goluri de la gazda Suedia în numai câteva minute din a doua jumătate a reprizei I și reducând din handicap în primul sfert de oră al părții secunde din lovitura de cap a lui Keșeru, intrat la pauză: 2-1 (2-0). Selecționata ”tricoloră” va debuta și acasă în calificări marți la ora 21:45, la Cluj, cu Insulele Feroe, care a pierdut tot cu 2-1 în deplasare, în Malta, capul de serie al grupei, Spania, învingând acasă tot cu 2-1 în partida cu Norvegia.

The post Suedia – România 2-1 (2-0) la startul preliminariilor Euro 2020, 2-1 pe linie în aceeași grupă appeared first on sporttim.ro.

Dragoș Grigore se întoarce în Europa la o echipă unde mai joacă doi fotbaliști români!

Fostul dinamovist Dragoş Grigore se întoarce în Europa după trei ani petrecuți în Qatar, la Al Sailiya. Fundașul de 31 de ani a semnat cu bulgarii de la Ludogoreţ, echipă ce a obţinut şapte titluri de campioană şi unde evoluează Cosmin Moţi

Articolul Dragoș Grigore se întoarce în Europa la o echipă unde mai joacă doi fotbaliști români! apare prima dată în Sport Total FM.

Claudiu Keșerü, atacantul celor de la Ludogoreț, a reușit un gol superb în victoria la limită reușită, sâmbătă, de echipa sa pe terenul lui Levski Sofia, scor 1-0. Românul a irosit un penalty în minutul 52, dar a fost decisiv

Articolul VIDEO / Gol fabulos reușit de Keșerü în meciul cu Levski! Atacantul român a fost din nou decisiv pentru Ludogoreț apare prima dată în Sport Total FM.

Au scuturat plasele Europei

Răzvan Toma semnează în STATISTICIANUL FOTBALULUI, de astă dată în privința principalilor marcatori din campionatele bătrânului continent, semnalând și că în România este singurul caz în care golgeter a devenit un jucător, Llullaku, care în partea a doua a părăsit respectivul campionat.

The post Au scuturat plasele Europei appeared first on sporttim.ro.