Posts Tagged ‘leo grozavu’

AUDIO – EXCLUSIV / Valeriu Răchită, despre situația de la Petrolul Ploiești: „Antrenorul rămâne doar dacă are rezultate”

Valeriu Răchită, fost antrenor la Petrolul Ploiești, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM, despre situația din cadrul clubului prahovean, după demiterea lui Leo Grozavu. „Urmează trei etape din care cred că se pot scoate nouă puncte. Prin venirea

Eschive

Cele două meciuri ale echipei României au arătat și lucruri bune și unele mai puțin bune, aspecte semnalate la timpul potrivit. Antrenorul Cosmin Contra s-a străduit să îi convoace la lotul național pe cei mai buni jucători ai momentului, chiar dacă uneori a dat dovadă de sentimentalism.

The post Eschive appeared first on sporttim.ro.

Vinerea schimbării: Falub, Grozavu şi Popovici s-au despărţit de echipele pe care le antrenau

Runda cu numărul 13 a debutat joi, cu meciul dintre Ripensia Timişoara şi AS FC U Cluj, într-un meci în care performanţele de pe teren propriu ale gazdelor erau la fel cu cele ale oaspeţilor în deplasare – o victorie, un egal şi trei eşecuri. După o repriză în care au avut mai multe ocazii […]

Leo Grozavu a fost demis de la Petrolul Ploiești! Cine îi poate lua locul

După o serie de cinci meciuri fără victorie în Liga a II-a și după eliminarea din primul tur al Cupei României, conducerea clubului Petrolul Ploiești a hotărât să îl demită pe Leo Grozavu. Trei înfrângeri, două remize și șapte victorii

Leo Grozavu a răbufnit: „Vreau ca antrenorul de fotbal din România să fie respectat”

Petrolul Ploiești a câștigat cu scorul de 6-2 meciul contra celor de la Luceafărul Oradea, din cadrul etapei a 11-a a Ligii a II-a. Deși a „plouat” cu goluri pe Stadionul „Ilie Oană”, suporterii l-au huiduit pe antrenorul Leo Grozavu

Cu toată euforia calificării și pentru al treilea sezon consecutiv în 16-imile de finală ale Cupei României, bucurie amplificată de izbânda într-un duel local în dauna unei concitadine, oboseala acumulată în reprizele de prelungiri ale meciului eliminatoriu de miercuri seară i-a ajuns din urmă pe ”violeții” de la ASU Politehnica la finele jocului televizat de duminică de la ora 13, pe gazonul ploieștean ”Ilie Oană”, unde timișorenii au tras la remiză dar au capotat la potou prin a încasa două goluri în reprizele de prelungiri de la nou-promovata prahoveană.

The post Calificată în Cupa României în reprizele de prelungiri, pierzătoare peste 4 zile în Liga 2 în minutele de prelungiri: Petrolul – ASU Politehnica 2-0 (0-0) appeared first on sporttim.ro.

Leo Grozavu, antrenorul formației Petrolul Ploiești, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM, după meciul câștigat în etapa a doua a Ligii a II-a, scor 3-0 în fața celor de la CS Balotești. „La final rămâne rezultatul. A fost

Articolul EXCLUSIV / Leo Grozavu, după victoria cu Balotești: „Nu sunt neliniștit că nu marchează atacanții” apare prima dată în Sport Total FM.

FOTO / Suporterilor petroliști nu le-a picat prea bine remiza din prima etapă a Ligii a II-a

Petrolul Ploiești a debutat sâmbătă în Liga a II-a, pe teren propriu, împotriva formației Sportul Snagov. „Lupii galbeni” au încheiat partida la egalitate, scor 0-0, și cu un om eliminat, după ce Ciocâlteu a văzut cartonașul roșu în minutul 89.

Articolul FOTO / Suporterilor petroliști nu le-a picat prea bine remiza din prima etapă a Ligii a II-a apare prima dată în Sport Total FM.

Petrolul Ploiești începe cu mari speranțe pregătirea noului sezon, din postura de nou promovată în Liga a II-a. Marți, Leo Grozavu a fost prezentat oficial ca noul antrenor al „lupilor” și a anunțat obiectivul galben-albaștrilor. „Seriozitatea proiectului care mi-a fost propus

Articolul Leo Grozavu, prezentat oficial la Petrolul. „Lupii galbeni” au reușit și primul transfer al sezonului apare prima dată în Sport Total FM.

Leo Grozavu, antrenorul echipei Petrolul Ploiești, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM, despre obiectivele grupării prahovene, dar și despre pregătirea din această vară. „Îmi doresc în primul rând să facem o echipă competitivă și tradiția și spectatorii ne

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Leo Grozavu vrea să promoveze cu Petrolul Ploiești în Liga I: „Tradiția și spectatorii ne obligă” apare prima dată în Sport Total FM.