Posts Tagged ‘Liga I’

Ceața de la Pitești a amânat pentru luni meciul FCSB – Viitorul!

UPDATE / Arbitrul Marius Avram a decis ca meciul FCSB – Viitorul să fie amânat pentru luni, la ora 20:00. La aceeași oră se va disputa și partida dintre U Craiova și FC Voluntari. Disputarea meciului dintre FCSB şi Viitorul este

Revine FCSB pe Arena Națională pentru ultimul meci din acest an?

Derby-ul de clasament FCSB – CFR Cluj, programat pe 22 decembrie, are șanse să se dispute pe Arena Naţională. Deşi nu a fost schimbat, gazonul de pe cel mai mare stadion al ţării arată mult mai bine. La câteva zile după

Țucudean a ajuns la spital, după ce a fost schimbat la pauza meciului cu Gaz Metan! Comunicatul lui CFR Cluj privind starea de sănătate a atacantului

CFR Cluj a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 2-2, cu Gaz Metan Mediaş, într-un meci în care a fost condusă cu 2-0 și a ratat un penalty la ultima fază, prin Culio. Atacantul campioanei, George Ţucudean, nu a

LIVE SCORE / Liga I, etapa a 19-a. Hermannstadt remizează cu Dinamo, iar CFR Cluj scapă printre degete victoria cu Gaz Metan! FCSB are meci de foc, la Pitești, cu Viitorul

Liga I programează a 19-a etapă, antepenultima din acest an, în decursul a trei zile, de sâmbătă până luni. În prima zi, Hermannstadt și Dinamo se întâlnesc la Târgu Mureș, iar campioana CFR Cluj primește replica lui Gaz Metan Mediaș.

CFR Cluj a obţinut doar un punct din meciul cu Gaz Metan Mediaş, 2-2, care a contat pentru etapa a 19-a a Ligii I. A fost un joc nebun în Gruia, medieşenii conducând cu 2-0, iar CFR-iştii având un om în plus în ultima jumătate de oră. Primele 30 de minute ale meciului au fost […]

Vasile Miriuță a dat verdictul după remiza cu echipa sa de suflet: „Cred că rezultatul de egalitate este echitabil”. L-a complimentat pe Rednic

Hermannstadt îi prelungește criza lui Dinamo, după 1-1 în meciul de la Târgu Mureș. Formația lui Vasile Miriuță s-a ales cu un punct însă tehnicianul sibienilor a tremurat serios la ultima fază a partidei, atunci când șutul lui Mihai Popescu a

Mircea Rednic, parțial mulțumit după semieșecul cu Hermannstad: „Repriza a doua a fost cea mai bună de când am venit antrenor la Dinamo!”

Dinamo își continuă seria neagră în Liga I, după 1-1 în deplasare cu Hermannstadt, iar play-off-ul este din ce în ce mai puțin probabil. Înaintea meciului de la Târgu Mureș, Mircea Rednic, antrenorul alb-roșiilor, anunțase că obiectivul echipei era ca

Conceicao îi răspunde lui Dan Petrescu: „Îl respect și îl apreciez”

În ultimele zile s-a tot vorbit despre o posibilă revenire a lui Dan Petrescu la CFR Cluj. În cadrul conferinței de presă premergătoare meciului cu Gaz Metan Mediaș, actualul antrenor, Toni Conceicao, a fost întrebat, printre altele, și despre acest

Gaz Metan a băgat spaima în jucătorii CFR-ului: „Au cea mai bună echipă”

Sub comanda lui Mihai Teja, Gaz Metan Mediaș a făcut impresie bună în turul campionatului, iar acest fapt a fost remarcat și de jucătorii campioanei CFR Cluj. Medieșenii merg în Gruia sâmbătă, de la ora 20:0o, în cadrul etapei cu

Dan Petrescu: „La ce lot am lăsat la CFR, e normal ca echipa să fie pe primul loc”. Reacţia lui Conceicao

Fostul antrenor al CFR-ului, Dan Petrescu, încă nu ştie ce va face din ianuarie. Sub contract încă un an în China, „Bursucul” aşteaptă o discuţie finală cu oficialii echipei Guizhou. Într-un interviu pentru gsp.ro, Petrescu a vorbit despre situaţia sa, dar şi despre CFR Cluj. Tehnicianului i se pare normal ca echipa din Gruia să […]