Posts Tagged ‘Liga Naţională baschet feminin’

Fetele de la SCM Timișoara s-au impus cu 2-0 în turul doi din play-off cu FCC ICIM Arad și vor juca pentru locurile 5-6. Alb-violetele au câștigat meciul doi al seriei cu 82-69, pe sferturi: 18-13, 23-19, 22-20 și 19-17. Timișorencele vor întâlni CSBT Alexandria în lupta pentru locul 5.

The post GALERIE FOTO. SCM Timișoara – FCC ICIM Arad 82-69. Alb-violetele vor juca pentru locul 5 appeared first on sporttim.ro.

Trei victorii și două eșecuri pentru echipele timișorene în Săptămâna Mare

Formațiile de baschet din Timișoara au jucat 5 partide în cursul acestei săptămâni. La masculin ambele echipe au înregistrat o victorie și o înfrângere. Fetele de la SCM Timișoara s-au întors cu un succes de la Arad, în primul meci din turul doi de play-off, pentru locurile 5-8.

The post Trei victorii și două eșecuri pentru echipele timișorene în Săptămâna Mare appeared first on sporttim.ro.

Ambele prim-divizionare de la SCM Timișoara au avut parte de înfrângeri în cursul acestei săptămâni. Fetele au pierdut meciul doi cu CSM Satu Mare cu 50-68 și semifinalista din LNBF se va decide vineri, în meciul decisiv de la Satu Mare. Băieții au jucat astăzi cu CSM CSU Oradea și au pierdut cu 86-88. Antrenorul Tudor Costescu a fost suspendat la acest meci. BC Mureș s-a retras astfel că Timba a stat în această etapă.

The post Fetele de la SCM Timișoara vor juca în decisiv cu CSM Satu Mare după eșecul de acasă. „Leii” au pierdut la limita în startul grupei 1-6 appeared first on sporttim.ro.

CS SCM Timișoara a încheiat turneul grupei 6-9, de la Oradea, cu 2 victorii și o înfrângere. Alb-violetele au câștigat primele două partide, 66-47 cu CSU Alba Iulia și 68-49 cu Sirius Târgu Mureș. În ultima zi a fost cel mai strâns meci, pierdut cu 64-66 în fața celor de la FCC ICIM Arad. Timișorencele vor începe play-off-ul de pe locul 7 și vor juca cu CSM Satu Mare în sferturi.

The post GALERIE FOTO. CS SCM Timișoara vine cu două victorii și o înfrângere de la Oradea. Alb-violetele vor aborda play-off-ul de pe locul 7 appeared first on sporttim.ro.

BC SCM Timișoara a câștigat ușor cu descompletata BC Mureș, scor 112-72. Sâmbătă a fost un cuplaj, cu două înfrângeri pentru formațiile de pe Bega. Fetele de la CS SCM Timișoara au cedat cu 77-80 duelul cu Olimpia CSU Brașov. Pesovic a dat victoria oaspetelor. „Urșii” de la Timba au pierdut cu 86-111 în fața celor de la BC CSU Sibiu.

The post O victorie și 2 înfrângeri pentru prim-divizionarele timișorene de sub panou, la început de februarie. Noi recorduri de puncte și assist-uri în acest sezon, dar și probleme financiare appeared first on sporttim.ro.

După victoriile din weekend, pe terenuri străine, „urșii” de la Timba și fetele de la SCM au meciuri acasă. La fel și „leii” de la BC SCM care au avut amânat meciul de la Iași. Timba joacă două partide la sala Constantin Jude, miercuri cu BC Mureș și sâmbătă cu BC CSU Sibiu. „Leii” primesc vineri vizita celor de la BC Mureș, iar alb-violetele încheie sâmbătă prima fază a campionatului, cu Olimpia Brașov.

The post Prim-divizionarele de baschet din Timișoara, 4 jocuri acasă în această săptămână. Timba și fetele de la SCM, după victorii în deplasare appeared first on sporttim.ro.

Cele două echipe de la SCM Timișoara s-au impus în cuplajul de sâmbătă de la sala Constantin Jude. Fetele au deschis seara cu succesul în fața celor de la CSU Alba Iulia, scor 77-68. A fost ultimul meci în alb-violet pentru fundașul Maegan Conwright. „Leii” au obținut o victorie scontată în fața tinerilor de la Dinamo București, scor 104-53. Timba a avut doar șase jucători valizi la meciul de la Galați și a cedat cu 96-67.

The post Week-end reușit sub panou pentru echipele SCM-ului, cu succese acasă. Timba a avut probleme de lot la Galați. „Urșii” au mai adus doi jucători appeared first on sporttim.ro.

Fetele de la SCM Timișoara, al 6-lea eșec consecutiv afară

CS SCM Timișoara a jucat miercuri seară la Alexandria, într-un meci din etapa a 15-a a Ligii Naționale de baschet feminin. Alb-violetele au fost învinse cu 72-69, pe sferturi: 23-22, 19-16, 19-13 și 11-18. În prima repriză meciul a fost strâns, iar în debutul sfertului patru timișorencele au revenit cu un run de 12 puncte și au dat emoții în final.

The post Fetele de la SCM Timișoara, al 6-lea eșec consecutiv afară appeared first on sporttim.ro.

Fetele de la SCM Timișoara încep anul cu o înfrângere la Arad

CS SCM Timișoara a pierdut în orașul vecin primul meci din acest an. Scorul a fost 93-80, pe sferturi: 22-20, 22-13, 29-24 și 20-23. Gazdele au avut o zi foarte bună la aruncările de afară și au scuturat plasa de 12 ori. Cel mai mare ecart a fost de 20 de puncte pentru galben-albastre, iar timișorencele au condus o singură dată, cu un punct. Cele 29 de puncte înscrise de Dlesha Lloyd nu au fost suficiente pentru un debut al alb-violetelor cu dreptul în noul an.

The post Fetele de la SCM Timișoara încep anul cu o înfrângere la Arad appeared first on sporttim.ro.