Posts Tagged ‘LPS banatul – U Craiova 1948’

Prima clasată în Seria de Vest din Liga Elitelor U17 și-a continuat seria victoriilor la început de 2019, impunându-se acasă în etapa a XI-a, ultimă repetiție pe teren propriu înaintea primirii la fine de martie, peste două runde, a lui U Craiova 1948 Club Sportiv SA, a doua, tot fără înfrângere: LPS Banatul Timişoara – AS FC Interstar Sibiu 2-0 (1-0).

The post Liderul, tot neînvins: LPS Banatul – Interstar Sibiu 2-0 în Liga Elitelor U17. ”Am ratat foarte mult” appeared first on sporttim.ro.

LPS Banatul Timişoara – LPS Bihorul Oradea 4-1 (1-0)
În tur au învins la Oradea cu 5-0, iar în prima etapă din retur numai cu 4-1, prin golurile marcate de: Nikolic (min.7), Vasluian (min. 65),Mitrov (min. 50 şi 80, din lovitură de la 11 metri).
Antrenorul Cristian Petcu a folosit următorii jucători: Dogaru – Maric, Sturzu, Gladun, Ilie, Nikolic, Vasluian, Simedru, Derbac, Giurgiu, Mitrov.
Au mai jucat: Bostan, Tymoş, Siminiceanu, Benea ,I Olaru.
Următorul meci miercuri de la ora 12 în Cupa României acasă cu Craiova.

The post Liderul LPS Banatul, succes la debutul în retur. Urmează sferturile Cupei U17 cu craiovenii de pe 2 appeared first on sporttim.ro.