Posts Tagged ‘luni’

VIDEO – Accident in intersectia cu drumul spre Tapia. In urma impactului intre un autoturism si un autotren, o femeie a ajuns la spital!

Un nou accident s-a produs luni dimineata, pe soseaua de centura a Lugojului, in intersectie cu drumul spre Tapia. Din primele informatii se pare ca soferul unui autoturism a patruns

Ultimul meci al etapei cu numarul 24 din Liga 1 Betano, a programat la Chiajna duelul dintre Concordia si Dinamo. Dupa 0-0 la pauza, partida s-a incheiat cu scorul de 4-3 in favoarea „cainilor”, acestia urcand astfel, pe loc de

The post FINAL / Concordia Chiajna – Dinamo Bucuresti 3-4! „Cainii” urca pe loc de play-off dupa un meci spectaculos cu sapte goluri intr-o singura repriza appeared first on Sport Total FM.

„U” Cluj şi Sănătatea revin luni din vacanţă, Unirea Dej mai stă minim o săptămână. CFR 2 a fost cea mai “grăbită”

Campionatul Ligii a III-a se reia în 3 martie, iar echipele clujene şi-au stabilit, cu o excepţie, programul perioadei de pregătire şi meciurile amicale. CFR 2 a fost cea mai „grăbită” dintre ele, trupa lui Gică Barbu făcând primul antrenament în urmă cu două zile, iar Universitatea Cluj şi Sănătatea Cluj vor reveni luni din […]

FINAL / ACS Poli – Dinamo 0-0! „Cainii” au ratat sansa de a ierna pe loc de play-off

Dinamo a disputat luni seara, in deplasare,  ultimul meci din ultima etapa a acestui an, impotriva formatiei ACS Poli Timisoara, si a ratat sansa de a ocupa un loc de play-off inainte de vacanta. Intalnirea de la Timisoara s-a incheiat

The post FINAL / ACS Poli – Dinamo 0-0! „Cainii” au ratat sansa de a ierna pe loc de play-off appeared first on Sport Total FM.

UPDATE / Dupa ce a condus la pauza cu scorul de 17-14 si partida parea sa intre in prelungiri, Romania a primit golul decisiv in ultima secunda a intalnirii cu Cehia si a ratat calificarea in sferturile de finala ale

The post Romania rateaza dramatic calificarea in sferturile Campionatului Mondial de handbal feminin appeared first on Sport Total FM.

In epilogul rundei a 20-a din sezonul regular al Ligii 1, Sepsi OSK Sf. Gheorghe si Dinamo s-au intalnit la Brasov, incepand cu ora 20:45. Partida a fost transmisa in format LIVETEXT pe www.SPTFM.ro. „Cainii” s-au impus cu scorul de

The post FINAL / Sepsi OSK – Dinamo 0-3! „Cainii” se apropie la doar un punct de ultimul loc de play-off! appeared first on Sport Total FM.

UPDATE / Viitorul a invins-o pe Dinamo in Stefan cel Mare cu scorul de 4-0, iar fanii si-au pierdut rabdarea cu trupa lui Vasile Miriuta. „Cainii” risca sa piarda play-off-ul in acest sezon, dupa ce Chitu, Tucudean, Eric si Vana

The post FINAL / FC Dinamo – FC Viitorul 0-4! Campionii le-au aratat „cainilor” cum se face si Dinamo se indeparteaza de play-off appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep, principala favorita si numarul unu mondial, va juca luni, de la 14:30, contra fratuzoiaicei Caroline Garcia, locul 9 WTA, primul sau meci din Grupa Rosie a Turneului Campioanelor de la Singapore. Bilantul partidelor directe este partea Simonei Halep.

The post Simona Halep debuteaza la Turneul Campioanelor luni, contra fantuzoaicei Caroline Garcia appeared first on Sport Total FM.

FINAL | Dinamo – Juventus 3-0! Miriuta a obtinut prima victorie in fruntea „haitei”!

UPDATE / „Cainii” lui Miriuta s-au impus cu scorul de 3-0 in Stefan cel Mare, in fata echipei Juventus Bucuresti, dupa o dubla a lui Katsikas si o reusita a lui Costache. Dinamo si Juventus se reintalnesc in acest sezon,

The post FINAL | Dinamo – Juventus 3-0! Miriuta a obtinut prima victorie in fruntea „haitei”! appeared first on Sport Total FM.

UPDATE / Organizatorii turneului de la Beijing au anuntat ca partida dintre Simona Halep si Magdalena Rybarikova a fost amanat pentru ziua de marti, cand cele doua adversare se vor intalni in jurul orei 9:30. Partida este programata a patra

The post China Open | Halep – Rybarikova, duel pentru „optimi”, amanat din cauza ploii. Cand va juca romanca appeared first on Sport Total FM.