Posts Tagged ‘madison keys’

ROLAND GARROS 2019/ Programul de mecuri din a doua zi a sferturilor de finală

Pasionații de tenis au motive să stea în fața televizoarelor, deoarece și a doua zi a sferturilor de finală de la Roland Garros aduce în prim-plan meciuri tari, care promit spectacol. La masculin, Novak Djokovic, care l-a învins în trei…Citește m…

Când se joacă finala de la Roland Garros și care este adversara Simonei Halep!

Campioana de la US Open, Sloane Stephens, numărul 10 WTA, va fi adversara Simonei Halep în finala de la Roland Garros. Americanca de 25 de ani a trecut în penultimul act de la Paris de compatrioata sa, Madison Keys, numărul

Articolul Când se joacă finala de la Roland Garros și care este adversara Simonei Halep! apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep a învins-o pe Garbine Muguruza, scor 6-1, 6-4, și s-a calificat într-o nouă finală de Grand Slam! Va fi a patra din carieră și a treia la Roland Garros. Mai mult, în urma victoriei în fața jucătoarei din

Articolul Simona, încrezătoare după calificarea în cea de-a treia finală la Roland Garros: „Este o mare oportunitate pentru mine! Voi încerca să joc mai bine decât anul trecut” apare prima dată în Sport Total FM.

Final de poveste! Mihaela Buzărnescu se oprește în optimile de finală la Roland Garros

UPDATE 13:15 / Mihaela Buzărnescu pierde și al doilea set și implicit meciul cu Madison Keys, scor 1-6, 4-6, după o oră și 5 minute de joc. UPDATE 12:32 / Americanca își adjudecă primul set cu 6-1, în doar 22 de minute.

Articolul Final de poveste! Mihaela Buzărnescu se oprește în optimile de finală la Roland Garros apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Simona Halep avansează în sferturile de finală ale turneului de la Roma, după ce adversara din optimi, Madison Keys, s-a retras cu câteva ore înaintea meciului direct din cauza unor probleme medicale. Conform ultimelor informații, se pare că

Articolul Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Roma după abandonul americancei Madison Keys! apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep s-a calificat fără emoţii în optimile de finală ale turneului de la Roma, după o victorie categorică, scor 6-1, 6-0, cu Naomi Osaka. Următoarea adversară a româncei va fi, joi, Madison Keys, numărul 14 WTA, care a trecut

Articolul Simona Halep, revedere după patru ani la Roma cu Madison Keys! „Ştiu cât de cât ce trebuie să fac, dar fiecare meci cu o jucătoare de top e diferit” apare prima dată în Sport Total FM.

US OPEN 2017 / Semifinale 100% americane pe tabloul feminin!

Aceasta situatie nu s-a mai intamplat din 1981 la ultimul turneu de Mare slem al anului, dupa cum subliniaza site-ul oficial al WTA. Atunci, legendarele Martina Navratilova, Chris Evert, Barbara Potter si Tracy Austin au reusit aceasta performanta si s-au duelat

The post US OPEN 2017 / Semifinale 100% americane pe tabloul feminin! appeared first on Sport Total FM.