Posts Tagged ‘Madrid Open’

Simona Halep pierde finala de la Madrid și ratează revenirea pe primul loc

Simona Halep a pierdut finala de la Madrid Open și a ratat ocazia de a reveni pe prima poziție în clasamentul WTA. Românca a cedat în două seturi identice, scor 6-4, 6-4, în fața jucătoarei olandeze Kiki Bertens (7 WTA),…Citește mai mult

Mai aproape de primul loc! Simona Halep, în finala de la Madrid Open!

Simona Halep a trecut de elvețianca Belinda Bencic (18 WTA) și s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Românca s-a impus cu scorul de 6-2, 6-7(2), 6-0, după două ore de joc și va lupta pentru trofeu, dar și pentru…Citește mai mult

Simona Halep s-a calificat în semifinale la Madrid și poate redeveni lider mondial!

Simona Halep a trecut de Ashleigh Barty (locul 9 WTA) în sferturile de finală de la Madrid Open și poate reveni pe prima poziție în clasamentul WTA. Sportiva noastră s-a impus cu scorul de 7-5, 7-5, după aproximativ o oră…Citește mai mult

Simona Halep s-a calificat în turul secund la Madrid Open!

UPDATE / Simona Halep s-a impus în două seturi în fața rusoaicei Margarita Gasparian, cu scorul de 6-0, 6-4, după o oră și 16 minute de joc. Astfel, românca s-a calificat în turul secund, unde se va duela cu Johanna…Citește mai mult

Olandeza Kiki Bertens este prima finalistă a turneului de la Madrid!

Jucătoarea olandeză Kiki Bertens s-a calificat, vineri, în ultimul act la Madrid Open, dotat cu premii totale de 6.685.828 euro, după ce a trecut în semifinale de franțuzoaica Caroline Garcia, scor 6-2, 6-2. Kiki Bertens este pe locul 20 WTA,

Articolul Olandeza Kiki Bertens este prima finalistă a turneului de la Madrid! apare prima dată în Sport Total FM.

Karolina Pliskova, locul 6 mondial, a învins-o pe Simona Halep în sferturile de finală ale turneului de la Madrid, cu scorul de 6-4, 6-3. Sportiva din Cehia s-a declarat surprinsă că a reușit să o bata în sfârșit pe Simona

Articolul Karolina Pliskova este sinceră după prima victorie în fața Simonei Halep: „Nu credeam că o s-o bat” apare prima dată în Sport Total FM.

Karolina Pliskova o va întâlni în sferturile de finală ale turneului de la Madrid pe Simona Halep, după ce liderul mondial a eliminat-o chiar pe sora acesteia, Kristyna. Sportiva din Cehia s-a plâns înaintea acestei partide de ghinionul pe care

Articolul Karolina Pliskova se teme înaintea meciului cu liderul mondial: „Tragerea la sorţi a fost de tot rahatul pentru mine și acum vine și Simona” apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep rămâne lider mondial şi după Madrid Open! Caroline Wozniacki este OUT în optimi

Daneza Caroline Wozniacki, numărul 2 WTA, a fost învinsă de olandeza Kiki Bertens, scor 2-6, 2-6, în optimile de finală de la Madrid Open şi a ratat astfel şansa de a o detrona pe românca Simona Halep din fruntea clasamentului

Articolul Simona Halep rămâne lider mondial şi după Madrid Open! Caroline Wozniacki este OUT în optimi apare prima dată în Sport Total FM.