Posts Tagged ‘mainz’

VIDEO / Alexandru Maxim, gol în victoria care o poate salva pe Mainz de la retrogradare!

Mainz a învins, duminică, pe teren propriu, cu 3-0 pe Leipzig, într-un meci din etapa a 32-a a campionatului Germaniei, în care Alexandru Maxim a înscris golul secund. Celelalte goluri au fost înscrise de De Blasis ’29 – penalty şi Baku

Articolul VIDEO / Alexandru Maxim, gol în victoria care o poate salva pe Mainz de la retrogradare! apare prima dată în Sport Total FM.

Alexandru Maxim a dezamăgit în eșecul la scor înregistrat de Mainz: ”Catastrofal!”

Mijlocașul român de 27 de ani a avut o evoluție dezamăgitoare pentru Mainz în înfrângerea netă de la Frankfurt, scor 0-3. De altfel, Alexandru Maxim a și fost schimbat la pauză de antrenorul Sandro Schwarz. Jucătorul român a fost notat

Articolul Alexandru Maxim a dezamăgit în eșecul la scor înregistrat de Mainz: ”Catastrofal!” apare prima dată în Sport Total FM.

Portarul lui Mainz a oferit faza anului in fotbalul european! VIDEO

Faza meciului Moenchengladbach – Mainz, 1-1, din etapa curenta a primei ligi germane, a fost oferita de portarul oaspetilor, cu Maxim in teren pana in minutul 72, care a fost aproape de un autogol antologic. In minutul 31 al partidei,

The post Portarul lui Mainz a oferit faza anului in fotbalul european! VIDEO appeared first on Sport Total FM.

VIDEO Alexandru Maxim a inscris primul sau gol la Mainz!

Mainz, echipa romanului Alexandru Maxim, a disputat sambata, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Hamburg, contand pentru etapa a opta din Bundesliga. Fotbalistul roman a deschis scorul inca din minutul 2, reusind astfel sa inscrie si primul sau gol in

The post VIDEO Alexandru Maxim a inscris primul sau gol la Mainz! appeared first on Sport Total FM.

Alexandru Maxim, titular contra fostei sale echipe

Mainz a disputat sambata, in deplasare, partida impotriva fostei echipe a lui Alex Maxim, VfB Stuttgart, contand pentru etapa a doua din Bundesliga. Prima repriza s-a incheiat la egalitate, fara gol marcat, iar in partea secunda a jocului, Badstuber a

The post Alexandru Maxim, titular contra fostei sale echipe appeared first on Sport Total FM.

Alexandru Maxim a parasit-o pe VfB Stuttgart! Unde s-a transferat romanul

Alexandru Maxim a promovat cu VfB Stuttgart in Bundesliga, dar adecis sa paraseasca echipa dupa patru ani. Fotbalistul roman a ajuns la o intelegere cu formatia Mainz, care a incheiat sezonul pe locul 15 in Bundesliga. Maxim a semnat un

The post Alexandru Maxim a parasit-o pe VfB Stuttgart! Unde s-a transferat romanul appeared first on Sport Total FM.