Posts Tagged ‘maria sharapova’

Românca Simona Halep câștigă primul Grand Slam din carieră: Openul Franței

Românca Simona Halep și-a împlinit visul. A câștigat primul Grand Slam din carieră: Openul Franței. Halep a învins-o sâmbătă în finala de la Roland Garros pe americanca Sloane Stephens în trei seturi 3-6, 6-4, 6-1 și a adus astfel o bucurie imensă românilor într-un moment delicat al existenței lor. Victoria Simonei este una istorică și […]

Garbine Muguruza (Spania, locul 3 WTA) a întâlnit-o miercuri, pe Maria Sharapova, locul 30 WTA, în cadrul sferturilor de finală ale turneului de la Roland Garros. Rusoaica nu a putut trece de Muguruza în această fază competițională. Iberica s-a impus

Articolul Muguruza nu i-a dat nicio șansă Mariei Sharapova și se va lupta cu Halep pentru un loc în finala Roland Garros! apare prima dată în Sport Total FM.

Maria Sharapova s-a impus în fața Karolinei Pliskova, scor 6-2, 6-1, în turul al treilea al turneului de la Roland Garros și are o pofta tot mai mare de a juca tenis. Deși a spulberat-o pe sportiva cehă, rusoaica a

Articolul Maria Sharapova, după calificarea în optimi la Roland Garros: „Am jucat inteligent şi abia aştept jocul următor” apare prima dată în Sport Total FM.

Maria Sharapova a disputat meciul din saisprezecimile turneului Australian Open, impotriva nemtoaicei Angelique Kerber, ocupanta locului 16 in ierarhia mondiala. Rusoaica a fost invinsa categoric, scor 6-1, 6-3, dupa o ora si sase minute de joc, iar Kerber s-a calificat

The post Kerber i-a administrat o infrangere usturatoare Mariei Sharapova la Australian Open! Rezultatele zilei appeared first on Sport Total FM.

Tragerea la sorti a tabloului de la Australian Open va avea loc joi, de la ora 10:00, iar la acest eveniment au fost invitati doar doi sportivi. Este vorba despre Roger Federer si Maria Sharapova, alegerea organizatorilor fiind una de

The post Decizie inexplicabila a organizatorilor de la Australian Open! Sharapova, preferata in locul Simonei Halep appeared first on Sport Total FM.

Mihaela Buzarnescu, aflata pe locul 59 in ierarhia mondiala, va debuta in forta la turneul de la Shenzhen, impotriva unei adversare controversate. Sportiva noastra va juca impotriva Mariei Sharapova, clasata pe locul 60 in circuitul WTA. Rusoaica i-a pus probleme

The post Adversara spectaculoasa pentru Mihaela Buzarnescu in primul tur de la Shenzhen! Cu cine vor juca romancele appeared first on Sport Total FM.

Maria Sharapova a fost eliminata inca din primul tur al turneului de la Moscova!

Dupa ce in urma cu trei zile reusea sa castige primul ei trofeu de dupa suspendarea pentru dopaj, fostul numar 1 mondial, Maria Sharapova, a fost invinsa de slovaca Magdalena Rybarikova, scor 7-6 (3), 6-4, in primul tur al turneului

The post Maria Sharapova a fost eliminata inca din primul tur al turneului de la Moscova! appeared first on Sport Total FM.

Maria Sharapova a castigat primul turneu dupa suspendarea pentru dopaj

Maria Sharapova a disputat duminica dimineata, meciul din ultimul act al turneului de la Tianjin, impotriva sportivei Arina Sabalenka din Belarus. Rusoaica, aflata pe locul 86 in ierarhia mondiala, s-a impus cu scorul de 7-5, 7-6 (8), dupa doua ore si sapte

The post Maria Sharapova a castigat primul turneu dupa suspendarea pentru dopaj appeared first on Sport Total FM.

Maria Sharapova, locul 86 WTA, beneficiara a unui wild card, a invins-o, sambata, cu scorul de 6-3, 6-1, pe chinezoaica Shuai Peng, locul 25 WTA si cap de serie numarul 3, si s-a calificat in finala turneului WTA de la

The post Prima finala pentru Sharapova de la revenirea in circuit, dupa suspendarea pentru dopaj! appeared first on Sport Total FM.

Cand a fost reprogramata partida dintre Irina Begu si Maria Sharapova

UPDATE / Organizatorii turneului de la Tianjin au anuntat data si ora la care va avea loc partida dintre Irina Begu si Maria Sharapova, din primul tur. Programata initial pentru marti, dar amanata din cauza ploii, partida dintre Begu si Sharapova

The post Cand a fost reprogramata partida dintre Irina Begu si Maria Sharapova appeared first on Sport Total FM.