Posts Tagged ‘medalie argint’

EXCLUSIV / Vasile Câtea jubilează: „La propunerea României, din acest an se reiau Campionatele Balcanice de box!”

Vasile Câtea, președintele Federației Române de Box, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre bilanțul sportivilor români la Campionatul European U22 din Rusia. România a cucerit două medalii de argint în ultima zi a competiției de la Vladika…

Loredana Toma, medalie de argint la Campionatele Mondiale de haltere!

Loredana Toma a cucerit, luni, medalia de argint la Campionatele Mondiale de haltere de la Aşgabat (Turkmenistan). Distincţia a fost obţinută în proba de smuls, cu o încercare de 110 kilograme. Sportiva noastră, în vârstă de 23 de ani, a

Președintele Federației Române de Tenis de Masă, Cristinel Romanescu, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre performanța obținută de Ovidiu Ionescu la Campionatul European de la Alicante, unde a cucerit medalia de argint (DETALII AICI). „Rezultatul obținut de

Articolul EXCLUSIV / Cristinel Romanescu, despre medalia de argint cucerită de România la CE de tenis de masă: „Dacă Ovidiu Ionescu ar fi câștigat și setul doi, ar fi învins. El muncește de 22 de ani!” apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Jucătorul român Ovidiu Ionescu a obținut medalia de argint în proba masculină de simplu a Campionatelor Europene individuale de tenis de masă de la Alicante (Spania), duminică seara, după ce a fost învins în finală de celebrul jucător

Articolul Medalie de argint pentru România, la Alicante. Ovidiu Ionescu a pierdut finala Campionatului European de tenis de masă apare prima dată în Sport Total FM.

Robert Glință, vicecampion european la 50 de metri spate la CE de înot de la Glasgow!

Robert Glință a cucerit medalia de argint, sâmbătă, la Campionatele Europene de înot de la Glasgow, în proba de 50 de metri spate, cu timpul de 24:55 secunde. Înotătorul român de 21 de ani a pornit de pe culoarul cu

Articolul Robert Glință, vicecampion european la 50 de metri spate la CE de înot de la Glasgow! apare prima dată în Sport Total FM.

Daniel Martin, proaspăt campion european de înot la juniori la 100 metri spate și medaliat cu argint la 200 metri spate (DETALII AICI), a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre performanțele obținute la competiția de la Helsinki, dar

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Daniel Martin: „Această performanță mă face să mă simt cu un pas mai aproape de aurul olimpic!” apare prima dată în Sport Total FM.

Daniel Martin și-a continuat evoluția remarcabilă la Campionatele Europene de înot pentru juniori de la Helsinki. După ce, în urmă cu două zile, înotătorul de 17 ani a reușit o performanță deosebită, cucerind medalia de aur în proba de 100 metri spate,

Articolul Daniel Martin, medaliat cu argint la 200 metri spate la Europenele de juniori de la Helsinki! apare prima dată în Sport Total FM.

Maria Boldor, argint la Campionatul European de tineret de la Erevan, în proba de floretă

Capitala Armeniei, Erevan, găzduiește de duminică și până joi, în perioada 15-19 aprilie 2018, o nouă ediție a Campionatului European de scrimă pentru tineret (U23). Se trage la toate cele trei arme, spadă, floretă, sabie, la individual și pe echipe,

Articolul Maria Boldor, argint la Campionatul European de tineret de la Erevan, în proba de floretă apare prima dată în Sport Total FM.