Posts Tagged ‘metz’

AUDIO – EXCLUSIV / Radu Voina: „La Vâlcea, CSM-ul a făcut cel mai bun joc din acest sezon intern, dar prea puțin pentru titlu!”

Fostul mare handbalist Radu Voina, 68 de ani, a vorbit în exclusivitate la Sport Total despre meciul SCM Râmnicu Vâlcea – CSM București, scor 29-30, disputat miercuri seară, în Liga Națională de handbal feminin. Chiar dacă au pierdut, oltencele r…

CSM București și-a aflat adversara din sferturile de finală ale Ligii Campionilor

CSM București și-a aflat adversara din sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin. „Tigroaicele” se vor duela cu echipa franceză Metz, câștigătoarea grupei I. Duminică s-a disputat ultima partidă din grupa a II-a a principală a Ligii…

CSM Bucureşti s-a calificat pentru al treilea an consecutiv în Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin. Deși a pierdut cu 20-27 manşa retur cu Metz, campioana României a mers mai departe graţie succesului din tur, 34-21. Vedeta ”tigroaicelor”, Cristina

Articolul Cristina Neagu surprinde după accederea în Final Four: „Haideți să nu fim atât de români și să ne dorim două trofee în acest an!” apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / ”Tigroaicele” se califică, scontat, în Final Four-ul Ligii Campionilor după o înfrângere la șapte goluri diferență în returul cu Metz, scor 20-27. Avantajul de 13 goluri de la București a fost, până la urmă, decisiv pentru soarta calificării.

Articolul CSM București se califică în Final Four-ul Ligii Campionilor după un retur dezamăgitor la Metz! apare prima dată în Sport Total FM.

Bogdan Vasiliu, directorul secției de handbal din cadrul CSM București, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM, despre partida tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor la handbal feminin, câștigată cu scorul de 34-21 în fața celor de

Articolul EXCLUSIV / Bogdan Vasiliu, după victoria CSM-ului în sferturile Ligii Campionilor: „Mă bucur foarte mult că am realizat această mutare” apare prima dată în Sport Total FM.

Fostul selecționer al echipei feminine de handbal a României, Radu Voina, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre meciurile lui CSM București și SCM Craiova în ”sferturile” Ligii Campionilor, respectiv semifinalele Cupei EHF. ”SCM Craiova și CSM București sunt

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Radu Voina: ”Să sperăm că Johansson a reușit să le trezească puțin pe vedetele CSM-ului!”. Cu ce antrenor din Liga I l-a comparat apare prima dată în Sport Total FM.

Inca o jucatoare se desparte de CSM Bucuresti! Unde va pleca aceasta

Dupa ce Camille Ayglon Saurine a parasit-o pe CSM Bucuresti si a semnat cu Nantes, Gnonsiane Niombla i-a urmat exemplul si va pleca si ea in Franta. Interul CSM-ului a ajuns la o intelegere cu campioana Frantei, Metz, echipa la

The post Inca o jucatoare se desparte de CSM Bucuresti! Unde va pleca aceasta appeared first on Sport Total FM.

Marseille si Metz, noua goluri intr-un meci disputat pe Velodrome! VIDEO

Marseille si Metz au oferit o partida cu noua goluri pe „Stade Velodrome”, gazdele castigand cu 6-3 meciul contand pentru etapa cu numarul XXIV din Ligue 1. Pentru Marseille au marcat Sanson (6′), Florian Thauvin (8′, 44′, 56′), Germain (49′)

The post Marseille si Metz, noua goluri intr-un meci disputat pe Velodrome! VIDEO appeared first on Sport Total FM.