Posts Tagged ‘Mitrita’

Cu penalty ratat la 0-0, România, egalată în prelungiri de Norvegia

România n-a fructificat în această seară avantajul terenului propriu în duelul locurilor 3-4 din Grupa F în preliminariile Euro 2020, rezumându-se la a juca în expectativă și pe contre în fața unei mai combinative și pozitive echipe a Norvegiei, a cărei insistență a fost în cele din urmă răsplătită, în cel de-al doilea minut de prelungiri, când înaltul nouar Alexander Sorloth, intrat la pauză, a reluat cu capul din zona fundașilor centrali ”tricolori” o centrare de pe dreapta a lui Normann, intrat și acesta în minutul 81. ”Galbenii” deschideau scorul în minutul 62 grație intercepției, cursei și șutului lui Ionuț Mitriță, la zece minute după ce Jarstein apăra penalty-ul acordat pentru faultul lui Berge asupra lui Bancu și executat de Pușcaș, dar și cu două minute înainte ca Andone, abia intrat în joc, să trimită cu capul în transversală după cornerul lui Mitriță: 1-1 (0-0).

The post Cu penalty ratat la 0-0, România, egalată în prelungiri de Norvegia appeared first on sporttim.ro.

Naționala de seniori a României a fost nevoită în această seară să tremure și la propriu și la figurat, răbdătoare în a înfrânge în cele din urmă îndârjita rezistență a insularilor din Oceanul Atlantic, perseverența dând roade după mijlocul părții a doua a meciului din preliminariile Euro 2020, mai exact din minutul 74, când, angajat de Stanciu cu o lungă pasă printre pe jos, tânărul Pușcaș a mai împușcat cu o finalizare de manual un gol pentru ”tricolori”, drept din careu la colțul lung. Odată gheața spartă, Mitriță a semnat apoi prima sa reușită tot cu un drept din careu la colțul lung, iar Keșerü a marcat spre finele prelungirilor: 0-3 (0-0) în Insulele Feroe. Repetiție pentru duelul direct la calificare de marți seară de pe Arena Națională cu vikingii egalizatori ai Spaniei în prelungiri, din penalty.

The post România ia avans din minutul 74 în Insulele Feroe și așteaptă marți Norvegia cu copiii în tribune appeared first on sporttim.ro.

Valențe

România a învins Insulele Feroe în cea de-a doua partidă a preliminariilor Campionatului European. O victorie logică dacă ținem seama de diferența de valoare dintre cele două echipe. S-a jucat de la început cu două vârfuri, ceea ce s-a văzut în consistența atacurilor. Evoluția echipei naționale a fost în general bună, cu unele excepții, zona centrală a defensivei fiind vulnerabilă.

The post Valențe appeared first on sporttim.ro.

Devis Mangia, îngrijorat după al cincilea penalty ratat de Craiova: „Este un număr straniu!”. Ce a spus despre plecarea lui Mitriță

U Craiova a încheiat la egalitate, 0-0, în deplasare cu Viitorul, la debutul oficial în 2019. A fost primul meci al oltenilor fără Alexandru Mitriță, jucător transferat acum câteva zile la New York City, în MLS. Cojocaru a fost eroul…Citește mai …

După ce i-a transferat pe Budescu și Găman în Arabia Saudită, Gigi Becali a dezvăluit că Harlem Gnohere este următorul jucător ce va fi trimis la arabi. În locul acestor fotbaliști, finanțatorul FCSB-ului a anunțat că vrea să transfere atacanți

Articolul Becali îl trimite și pe Gnohere la arabi și se reorientează: „Vreau calitate, nu cantitate. El e singurul care ar face față la FCSB” apare prima dată în Sport Total FM.

Tânărul selecționer al echipei naționale este omul momentului în fotbalul nostru, după cele două victorii ale României din amicalele cu Israel (2-1) și Suedia (1-0). Cosmin Contra, 42 de ani, care a legat în premieră două succese pe banca naţionalei,

Articolul Cosmin Contra este un selecționer fericit: ”A fost un meci complet! Sper ca aceste victorii să fie un început de drum pentru noi” apare prima dată în Sport Total FM.

România joacă în această seară, de la ora 21.30, al doilea amical din luna martie, partida de pe ”Ion Oblemenco” împotriva Suediei, selecţionată calificată la Campionatul Mondial din Rusia. Selecționerul Cosmin Contra vrea să menţină impresia pozitivă de la amicalul

Articolul Primul meci al naționalei pe noul ”Ion Oblemenco” din Craiova a fost cu noroc! Victorie de impact a României în fața Suediei apare prima dată în Sport Total FM.

Dintre toate echipele din Liga 1, CSA U Craiova este prima care a inceput amicalele din Antalya. Oltenii au pierdut insa, 2-4 cu o echipa din a treia divizie germana. Contra nemtilor de la Meppen, Devis Mangia a inceput cu

The post CS U Craiova, invinsa de o echipa din a treia liga germana, in primul amical al iernii. Gol superb reușit de Mitrita! VIDEO appeared first on Sport Total FM.

Vatajelu isi lauda fostii colegi: „Piticii atomici din fata sunt incredibili”

Plecat de la Craiova in iarna trecuta, Bogdan Vatajelu a ramas cu sufletul alaturi de gruparea din Banie si s-a declarat impresionat de evolutiile atacantilor lui Devis Mangia. „Piticii atomici”, asa cum ii numeste Vatajelu pe Mitrita, Gustavo si Baluta,

The post Vatajelu isi lauda fostii colegi: „Piticii atomici din fata sunt incredibili” appeared first on Sport Total FM.