Posts Tagged ‘Naomi Osaka’

Veste bună pentru Simona Halep: Naomi Osaka s-a retras de la Wuhan!

Simona Halep, numărul 1 WTA, a primit o veste bună înaintea turneului de la Wuhan, care are loc în perioada 23-29 septembrie. Liderul mondial a scăpat de una dintre cele mai puternice adversare, Naomi Osaka. Învingătoarea de la US Open

Articolul Veste bună pentru Simona Halep: Naomi Osaka s-a retras de la Wuhan! apare prima dată în Sport Total FM.

Amendă pentru Serena Williams după derapajele nervoase din finala US Open

Serena Williams nu a scăpat fără pedeapsă, după comportamentul avut în finala de la US Open. Pentru cele trei avertismente primite în duelul cu Naomi Osaka, americanca de 36 de ani a primit o amendă de 17.000 de dolari. Astfel,

Articolul Amendă pentru Serena Williams după derapajele nervoase din finala US Open apare prima dată în Sport Total FM.

Serena Williams a fost învinsă în finala turneului de Grand Slam de la US Open de japoneza Naomi Osaka, scor 2-6, 4-6, la capătul unui meci foarte tensionat, în timpul căruia a făcut mai multe crize de nervi. Imediat după finalul

Articolul Serena Williams, tiradă la adresa arbitrului finalei cu Osaka: „Să-mi ia un game după ce l-am făcut hoț mă face să simt că e ceva sexist! Dar voi continua să lupt pentru femei!” apare prima dată în Sport Total FM.

Naomi Osaka, locul 19 WTA, a devenit noua campioană de la US Open! Sportiva de 20 de ani a învins-o în finala de la Flushing Meadows pe Serena Williams, 26 WTA, scor 6-2, 6-4, la capătul unui meci care a

Articolul VIDEO / Naomi Osaka este noua regină de la US Open! Serena Williams a stricat finala, după un circ incredibil apare prima dată în Sport Total FM.

Japoneza Naomi Osaka (20 ani, locul 19 WTA) a învins-o în penultimul act la US Open pe finalista de anul trecut, americanca Madison Keys (14 WTA), 6-2, 6-4, într-o oră şi 25 de minute şi s-a calificat în premieră într-o

Articolul Naomi Osaka și-a îndeplinit visul: va juca finala de la US Open cu Serena Williams! „E un pic ireal. Sunt foarte fericită pentru că acest lucru s-a realizat!” apare prima dată în Sport Total FM.

Monica Niculescu, locul 61 WTA, a fost învinsă marţi cu scorul de 6-4, 6-1 de japoneza Naomi Osaka, locul 18 WTA, în primul tur al turneului de la Wimbledon. Cu puţine meciuri în ultima perioadă, din cauza unei accidentări, românca

Articolul Monica Niculescu, învinsă fără drept de apel în primul tur. Rămânem cu patru românce la Wimbledon! apare prima dată în Sport Total FM.

Mihaela Buzărnescu, eliminată în sferturile de finală la Nottingham

Mihaela Buzărnescu, locul 30 WTA, a fost învinsă de japoneza Naomi Osaka în două seturi, scor 4-6, 1-6, în sferturile de finală ale turneului WTA de la Nottingham. Buzărnescu, a cincea favorită a turneului, a pierdut după o oră şi

Articolul Mihaela Buzărnescu, eliminată în sferturile de finală la Nottingham apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep o spulberă pe Naomi Osaka, în turul 2 al turneului de la Roma!

UPDATE / Simona Halep își adjudecă la pas și setul al doilea și o elimină pe Naomi Osaka cu scorul final 6-1, 6-0, după numai 59 minute de joc! În turul 3, liderul WTA o va întâlni pe învingătoarea partidei Donna

Articolul Simona Halep o spulberă pe Naomi Osaka, în turul 2 al turneului de la Roma! apare prima dată în Sport Total FM.

Miami Open | Campioana de la Indian Wells a fost învinsă categoric de Elina Svitolina!

Naomi Osaka a disputat vineri, meciul din turul secund al turneului de la Miami, împotriva ucrainencei Elina Svitolina. Sportiva japoneză care a eliminat-o pe Simona Halep de la Indian Wells a fost învinsă în minimum de seturi de Elina Svitolina,

Articolul Miami Open | Campioana de la Indian Wells a fost învinsă categoric de Elina Svitolina! apare prima dată în Sport Total FM.

Japoneza Naomi Osaka, nr. 44 WTA, a câștigat duminică seară primul titlu din carieră, impunându-se în turneul Premier Mandatory de la Indian Wells. Osaka a învins-o fără drept de apel în finală pe rusoaica Daria Kasatkina, nr. 19 WTA și

Articolul Naomi Osaka, noua regină de la Indian Wells! Japoneza a trecut la pas de Kasatkina, în finală apare prima dată în Sport Total FM.