Posts Tagged ‘neagu’

Amicale… Ripensia pierde în Ciarda Roșie, alte rezultate

Mijloc de săptămână cu noi meciuri amicale, tot mai numeroase dat fiind intrarea în a doua jumătate a lunii iulie, cu pregătirile de vară în toi pentru tot mai multe echipe. Iar pe Bega, la concurenţă cu jocul de verificare de pe ”Știința”, un altul miercuri seară și în Ciarda Roşie, duel între grupări din Liga 2.

The post Amicale… Ripensia pierde în Ciarda Roșie, alte rezultate appeared first on sporttim.ro.

Ora prielnică. Afumaţiul a trecut şi de Axiopolis

CS Afumaţi şi-a consolidat locul secund în clasament după o nouă victorie Ilfovenii par să se fi obişnuit bine cu ora de start 14.00 în cadrul ultimelor meciuri din campionat. Nu a ieşit din tipare nici jocul cu Axiopolis Cernavodă desfăşurat pe gazonul propriu. Jucătorii antrenaţi de Vasile Neagu s-au impus mai greu decât se anticipa, 2-1, cu o dublă Citeste mai departe

Rocadă pe podium. CS Afumați a trecut peste Slobozia

Meci spectaculos la Afumați între cele două urmăritoare ale Rapidului CS Afumați a mai oferit o dovadă de forță pe teren propriu unde echipa antrenată de Vasile Neagu este greu de învins. După remiza albă cu liderul Rapid a venit un success cu goluri în disputa cu ocupanta locului secund la ora disputei, Unirea Slobozia. Prima repriză a fost de Citeste mai departe

Mai buni în derbiul ilfovean. Afumaţiul a câştigat la Tunari

Meciul dintre CS Tunari şi CS Afumaţi le-a revenit oaspeţilor Două dintre formaţiile cu pretenţii din campionatul Ligii a III-a şi-au dat întâlnire la Tunari. CS din localitate şi CS Afumaţi se înfruntau într-un joc al orgoliilor fără implicaţii majore în clasament cu precădere din partea gazdelor. Daniel Vârtej, pe finalul primei reprize, şi Viorel Ştefan, cu trei minute înaintea Citeste mai departe

Remiză cu goluri la Afumați. Din nou egali cu liderul

CS Afumați a rămas egală cu liderul competiției din C2 și după meciul retur în meciurile directe Partida de la Afumați a întrunit toate sufragiile într-un joc care a opus, clar, cele mai competitive echipe din C3. Chiar dacă între cele două grupări se află, în clasament, Unirea Slobozia, a fost cert încă din startul sezonului că lupta pentru supremație Citeste mai departe

Pregătiri pentru derbi. Afumaţiul vrea televizarea partidei cu Rapid

CS Afumaţi a câştigat clar disputa de la Olteniţa, cu CSM Ilfovenii nu au făcut nicio concesie echipei antrenate de Augustin Călin care se zbate în anonimatul subsolului clasamentului în C2. Oaspeţii au fost convingători impunându-se clar, 5-1, graţie golurilor marcate de Mugurel Dedu, Buduroi, Alin Zaharia, Răzvan Avram şi Andrei Gavrilă. Chiar dacă lupta pentru promovare pare încheiată, Rapid Citeste mai departe

Biliard pentru Rapid. CS Afumaţi cosmetizează gazonul

CS Afumaţi a cedat un tempo important în lupta pentru şefie după eşecul suferit la Medgidia Trupa antrenată de Vasile Neagu a cedat la Medgidia, 0-1, la capătul unui joc în care mingea nu a vrut să intre în poarta gazdelor. Mugurel Dedu, cel mai cunoscut jucător al ilfovenilor, a irosit o lovitură de pedeapsă, în timp ce în alte Citeste mai departe

Liderul se distanţează. Neagu a fost încurcat de Nicoliţă

CS Afumaţi nu a reuşit să treacă pe teren propriu de CS Făurei Greu cu brăilenii pentru formaţia din Afumaţi care a pierdut un tempo important în ecuaţia luptei pentru primul loc în serie. După o victorie la limită smulsă etapa trecută, 3-2 la Chiscani, ilfovenii nu au putut trece, pe teren propriu, de CS Făurei. Oaspeţii au deschis scorul Citeste mai departe

Odihniţi pentru Afumaţi. Bănel vine în Ilfov

CS Afumaţi a rămas cam singura competitoare care pare să ţină pasul cu Rapid Două echipe îşi vor disputa supremaţia în C3 după cum s-a conturat la capătul primelor etape din returul competiţiei. CS Afumaţi a câştigat în extremis runda trecută, 3-2 la Chiscani, cu gol decisiv în prelungiri, şi aşteaptă, clar, cu încredere, duelul cu CS Făurei de sâmbătă. Citeste mai departe