Posts Tagged ‘nocturna’

Etapa a 29-a a Ligii a IV-a a început vineri seara, cu meciul dintre Sporting Apahida şi Someşul Gilău. Partida a început la ora 20:00, la baza Ardealul şi a fost câştigată de către Sporting cu 5-1. După un început echilibrat, gilăuanii au fost cei care au deschis scorul aproape de jumătatea primei reprize.Vasile Petrişor […]

EXCLUSIV / Radu Pop, președinte Șoimii Lipova: „Cred că putem să supraviețuim în prima jumătate a Ligii a doua. La anul, vom avea stadion nou, cu nocturnă!”

Radu Pop, președintele clubului Șoimii Lipova, liderul Seriei a IV-a din Liga a III-a, a vorbit în exclusivitate la Sport Total FM despre parcursul și obiectivele echipei arădene. „Șomii Lipova este echipa unui orășel de 11.000 de locuitori din vestul

FOTO / Au început lucrările de modernizare ale stadionului Dunării Călărași!

Dunărea Călărași, campioana sezonului recent încheiat de Liga a II-a, își pregătește infrastructura pentru meciurile din primul eșalon fotbalistic. Stadionul „Ion Comșa” este supus unor schimbări importante, iar primele modificări vor fi aduse la nivelul gazonului. Suprafața pe care s-au

Articolul FOTO / Au început lucrările de modernizare ale stadionului Dunării Călărași! apare prima dată în Sport Total FM.

Oficialii FCSB s-au înțeles cu reprezentanții MApN să demonteze în curând instalația de nocturnă și sistemul de turnicheți ai stadionului din Ghencea, investiții care-i aparțineau lui Gigi Becali. Roș-albaștrii au găsit între timp și un cumpărător. Valeriu Argăseală, președintele liderului

Articolul FCSB a bătut palma pentru vânzarea nocturnei și a turnicheților din Ghencea! Cumpărătorul este un viitor adversar al echipei lui Gigi Becali apare prima dată în Sport Total FM.

Teodor Birt, presedintele AFC Hermannstadt, a vorbit in exclusivitate la Sport Total FM, despre meciul din sferturile Cupei Romaniei pe care gruparea din subordine il va disputa miercuri, pe teren propriu, impotriva FCSB-ului. „Suntem preocupati la maximum de acest eveniment.

The post AUDIO – EXCLUSIV / FCSB nu va avea niciun suporter la Sibiu! Teodor Birt: „Mai avem un numar foarte mic de bilete” appeared first on Sport Total FM.

Chiar daca pana la meciul din Cupa mai sunt aproximativ doua saptamani, conducatorii FC Hermannstadt vor sa profite de situatia buna prin care trece in aceste momente echipa lui Nicolae Dica, proaspat castigatoare in Europa League in fata lui Lazio

The post FC Hermannstadt a anuntat pretul biletelor pentru meciul cu FCSB din sferturile Cupei. Sibienii aduc nocturna din Italia! appeared first on Sport Total FM.

FC Hermannstadt va juca miercuri, 28 februarie, meciul din sferturile de finala ale Cupei Romaniei, pe teren propriu, impotriva FCSB-ului. Partida se va disputa de la ora 18:30, iar reprezentantii clubului din Sibiu au facut eforturi pentru ca meciul sa

The post Hermannstadt a pus totul la punct pentru intalnirea cu FCSB din Cupa Romaniei: „Suntem in grafic” appeared first on Sport Total FM.

Dupa ce nocturna le-a jucat feste la meciul cu Astra, iar giurgiuvenii au depus contestatie in vederea castigarii jocului la masa verde, reprezentantii clubului Sepsi Sfantu Gheorghe cauta vinovati. David Kertesz, directorul executiv al covasnenilor, a dezvaluit ca Sepsi plateste

The post Cei de la Sepsi au fost anuntati ca nocturna este defecta, dar nu sunt de acord cu contestatia facuta de giurgiuveni: „Nu e frumos ce fac cei de la Astra. Putem cere asta” appeared first on Sport Total FM.

Edward Iordanescu, antrenorul formatiei Astra Giurgiu, s-a declarat extrem de suparat la finalul partidei cu Sepsi Sfantu Gheorghe, din cauza problemelor prin care elevii sai au fost nevoiti sa treaca pe Stadionul Tineretului din Brasov. Problemele cu nocturna i-au tinut

The post Astra Giurgiu a depus contestatie: „E bataie de joc. Am stat cu o pauza de 25 de minute, stateam ca fraierii in bezna pe teren” appeared first on Sport Total FM.