Posts Tagged ‘Odoroabă’

Plasaţi pe locul şase. Tunariul, departe de podium

CS Tunari şi-a conturat locul final în clasamentul din C2 cu o etapă înaintea finalului de sezon Poziţia cu numărul şase la final de stagiune în C2 le va aparţine jucătorilor de la CS Tunari. Ilfovenii au remizat în penultima rundă, 2-2, la Slobozia, şi au patru puncte avans în faţa călărăşenilor de la Modelu înaintea confruntării directe care are Citeste mai departe

Rapid vine la Tunari. Pregătiri pentru vizita giuleştenilor

Liga a III-a programează ultima etapă intermediară din acest sezon Cel mai aşteptat meci din C2 în etapa cu numărul 26, intermediară, este cel de la Tunari. Liderul Rapid vine în Ilfov pentru o confruntare care va fi, fără îndoială, atractivă în compania unei viitoare divizionare secunde care şi-a câştigat, déjà, acest statut pentru următoarea ediţie de campionat. Gazdele de Citeste mai departe

Devreme la Tunari. CS-Afumaţi se joacă de la ora 14.00

Una dintre cele mai interesante partide în etapa care urmează în Liga a III-a este la Tunari Gazdele revin în campionat după pauza de la finalul săptămânii trecute cu ocazia unui joc aşteptat cu interes. Adversarul, CS Afumaţi, este pe podium la ora confruntării fiind considerat, la unison, drept unul redutabil. CS Tunari a jucat un amical cu FCSB, în Citeste mai departe

Tunari fără emoţii. Ilfovenii s-au impus clar cu Medgidia

CS Tunari a câştigat fără emoţii disputa de pe teren propriu cu CS Medgidia Echipa antrenată de Ştefan Odoroabă a luat din start în serios meciul cu gruparea din Medgidia care s-a văzut condusă, după doar 30 de minute, cu 2-0. Dragoş Barabaş şi George Ivan punctaseră pentru formaţia din Tunari care lua, încă de la pauză, o opţiune serioasă Citeste mai departe

Treziţi la pauză. CS Tunari a forţat în actul secund

CS Tunari a găsit drumul către victorie după o parte secundă excelentă llfovenii se vedeau conduşi, la pauză, de Sportul Chiscani după golul brăilenilor marcat de Alin Radu în minutul 30 şi anunţau scenariul unui alt joc fără goluri. Intervenţia de la pauză a lui Ştefan Odoroabă a dat roadele scontate într-un act secund în care Tunariul a evoluat la Citeste mai departe

Jocuri fără gol. Tunariul nu găsește drumul către poartă

CS Tunari a traversat un nou meci fără gol marcat Echipa antrenată de Ștefan Odoroabă nu găsește mai deloc drumul către porțile adverse în startului returului de campionat. Ilfovenii au avut parte de o pregătire de bun nivel înaintea startului în retur, inclusiv un cantonament la Cheile Grădiștei, au primit și întăriri la nivelul lotului de jucători, dar rezultatele favorabile Citeste mai departe

Condiţii mai bune la Tunari. Teren de antrenament pentru Oşca şi compania

Oficialii echipei din Tunari se îngrijesc pentru a creiona cele mai bune condiţii de pregătire grupării CS Tunari este o oază de linişte în peisajul fotbalistic ilfovean la nivelul celui de al treilea eşalon competiţional. Chiar dacă parcursul din acest sezon nu mulţumeşte în totalitate, aşteptările fiind, clar, mai mari, oficialii echipei lucrează, în continuare, pentru a asigura grupării antrenate Citeste mai departe

Alb-roşii între ei la Tunari. Toţi contra lui Dinamo

CS Tunari a trecut de amicalul cu Dinamo şi pregăteşte jocul cu FCSB 2 Echipa antrenată de Ştefan Odoroabă a folosit bine pauza intervenită în programul echipei de Liga a III-a şi a jucat un amical atractiv cu Dinamo. Ilfovenii au oferit o replică bună în testul câştigat pe final de partidă de trupa lui Mircea Rednic, 3-1, după ce Citeste mai departe

Primul gol, al doilea punct. CS Tunari nu găseşte victoria

CS Tunari a plecat cu un punct apreciat de la Popeşti Leordeni Oaspeţii au egalat în extremis în partida de la Popeşti Leordeni, 1-1, prin golul târziu, în minutul 85, venit din gheata lui Alin Ilin. Experimentatul atacant al oaspeţilor aflat, de la startul returului, şi în postura de antrenor secund al lui Ştefan Odoroabă, a marcat, în duelul cu Citeste mai departe

Debut fără gol. CS Tunari a remizat la Cernavodă

CS Tunari a revenit cu un punct important din deplasarea de la Cernavodă CS Tunari a remizat la Cernavodă, în disputa cu Axiopolis, 0-0, la debutul în returul Ligii a III-a. Ilfovenii se pot declara nemulţumiţi de rezultatul final în condiţiile în care formaţia antrenată de Ştefan Odoroabă a avut câteva bune oportunităţi de a deschide scorul. Remiza albă de Citeste mai departe