Posts Tagged ‘onțel’

Un pas până la podium. Locul 3, ținta Popeștiului

SC Popești Leordeni a continuat parcursul excelent din miniretur O nouă victorie, în deplasare, 1-0 la Recolta Gheorghe Doja, gol Onțel, și SC Popești Leordeni a completat bilanțul excelent din debutul minireturului. Consecința este vizibilă și în clasamentul la zi unde trupa ilfoveană a avansat convingător până în preajma podiumului. Dealtfel, obiectivul sezonului pentru gruparea antrenată de Vali Ivan este Citeste mai departe

Onțel, Onțel, Onțel… Popeștiul și-a regăsit omul de gol

SC Popești Leordeni are un excelent început de miniretur în Liga a III-a Bilanțil primelor trei runde de la reluarea întrecerii putea fi unul maxim pentru ilfoveni care au irosit, în prelungiri, la Oltenița, două puncte importante după ce gazdele au egalat în minutul 40 al meciului. Punctele acumulate de SC Popești Leordeni au un numitor comun în atacantul Cristian Citeste mai departe

Risipă de goluri. SC Popești Leordeni a umplut poarta Ștefăneștiului

Echipa din Popești Leordeni a susținut la Ștefănești repetiția generală dinaintea startului în retur Ilfovenii au afișat un apetit ofensiv de invidiat în partida amicală cu gruparea din Ștefănești. A fost un elocvent 8-1 în favoarea formației antrenate de Vali Ivan care a arătat bine în repetiția generală dinaintea startului în retur. Golurile învingătorilor au fost marcate de Anghilini, Onțel, Citeste mai departe

Cine rezolvă atacul. Credit pentru tandemul Neață-Onțel

SC Popești Leordeni nu a avut deloc parcursul așteptat în prima parte a sezonului Sincopele neașteptate ale echipei conduse de Valentin Ivan au dus la o nouă clasare departe de pretențiile afișate la startul campionatului. Cauzele, multiple, au fost analizate minuțios de conducerea clubului care caută, pentru retur, cele mai bune soluții. Atacul, creditat ca un compartiment valoros la startul Citeste mai departe

Popeștiul l-a repatriat pe Onțel. Din nou în Ilfov

Cristian Onțel va îmbrăca din nou tricoul echipei SC Popești Leordeni. Aventura lui Onțel în Maramureș, la Minaur, nu s-a soldat cu dorita promovare în eșalonul secund pentru maramureșeni. S-a bucurat de acest statut adversara grupării antrenate de Dorin Toma, ACS Comuna Recea, care a cedat, la debut, 0-1, în jocul cu FC Csikszereda de pe teren propriu. Onțel a Citeste mai departe

Meciul şi golul. Onţel marchează la foc automat

Cristian Onţel a preluat rapid rolul de principal marcator la SC Popeşti Leordeni Campania de achiziţii din această vară l-a adus la SC Popeşti Leordeni şi pe (încă) promiţătorul atacant Cristian Onţel. Anunţat ca o veritabilă speranţă a fotbalului românesc, cu câţiva ani în urmă, Onţel a redescoperit gustul golului la divizionara C ilfoveană. După debutul perfect, două goluri în Citeste mai departe

Lucruri conturate de la pauză. Succes clar pentru SC Popeşti Leordeni

Sorin Colceag a debutat convingător pe banca tehnică a grupării din Popeşti Leordeni Meci fără emoţii la startul noului sezon de Liga a III-a pentru SC Popeşti Leordeni. Partida cu CS Făurei a adus o prestaţie închegată a ilfovenilor, cu multe acţiuni de poartă, în ambele reprize, din care au rezultat trei goluri. Încă de la pauză lucrurile erau, în Citeste mai departe

ACS Dumbrăviţa – CSM Lugoj 3-3 (0-1). Declarații Bălu, Cojocaru

Penultima clasată a condus mai întâi aproape 50 de minute pe terenul ”verzilor” de pe podium, iar apoi chiar și cu două goluri avantaj pentru alte aproape 25 de minute, dar în cele din urmă s-a văzut nevoită să înghită în sec, egalată fiind în prelungiri de pe punctul cu var: ACS Dumbrăviţa – CSM Lugoj 3-3 (0-1).

The post ACS Dumbrăviţa – CSM Lugoj 3-3 (0-1). Declarații Bălu, Cojocaru appeared first on sporttim.ro.

Răileanu și Onțel, primele noutăți la Snagov. Atacantul a refuzat CSA Steaua

Sportul Snagov pregătește atent reunirea echipei pentru reluarea pregătirilor Efectivul care se va afla în grija lui Valeriu Răchită va cunoaște, în această iarnă, câteva modificări importante. Gruparea condusă de Cătălin Rufă se va baza, în continuare, în general pe jucători tineri care au viitorul în față. În această categorie și înscriu și mișcările efectuate în aceste zile de divizionara Citeste mai departe