Posts Tagged ‘Paul Codrea’

Runda finală din ediția 2018-2019 în eșalonul șase local, Campionatul Municipal Timișoara, a avut loc în această săptămână, fiind vorba strict despre ultima etapă din retur în Seria a II-a.

The post Ultima etapă în Seria a II-a din Campionatul Municipal Timișoara: rezultate, marcatori appeared first on sporttim.ro.

Octavian Benga la CSC Ghiroda și Giarmata Vii în locul lui Paul Codrea

Încă un mandat al lui Paul Codrea la cârma formației divizionare de seniori din localitatea natală a luat sfârșit, în prima săptămână după încheierea ediției 2018-2019 a Ligii 3, pe locul 11 din 16 participante în Seria a IV-a pentru CSC Ghiroda și Giarmata Vii. Club care se reorientează înaintea celui de-al treilea sezon pe acest palier valoric spre Octavian Benga, la începutul campionatului abia încheiat la timona lui CSM Școlar Reșița, de care se despărțea pe parcursul turului, cărășenii promovând recent în Liga 2.

The post Octavian Benga la CSC Ghiroda și Giarmata Vii în locul lui Paul Codrea appeared first on sporttim.ro.

Noroasa seară de vineri a început totuși frumos pe arena ”Emilian Pavel”, juniorii grupei de copii din generația 2008 a clubului local, pregătiţi de Mircea Şchiopu, fiind premiați în deschiderea meciului de Liga 3 de către diriguitorii AJF Timiş, însă seniorii au transpirat mult pentru a egala de două ori împotriva ”lanternei roșii” a Seriei a IV-a, virtual retrogradată cu cele 24 de înfrângeri înregistrate în precedentele 28 de apariții: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Ocna Mureş 2-2 (1-1).

The post FOTO+declarații Codrea, Manea. Ghinescu egalează prompt de două ori, în prelungiri din 11 metri, văzut doar de Moca: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Ocna Mureş 2-2 (1-1) appeared first on sporttim.ro.

Național Sebiș – CSC Ghiroda și Giarmata Vii 3-1 (2-0)

După ce n-au izbutit să colecteze nici un punct în meciurile tur-retur din acest campionat cu CS Crișul Chișineu Criș, CSM Școlar Reșița și ACS FC Avrig, galben-albaștrii de la CSC Ghiroda și Giarmata Vii au fost depășiți și în această seară în etapa a 28-a a seriei vestice în Liga 3 de CS Național, care a adăugat la Sebiș victoriei repurtate în antepenultima rundă din toamnă pe arena timișeană ”Emilian Pavel”: CS Național Sebiș – ACS Ghiroda și Giarmata Vii 3-1 (2-0).

The post Național Sebiș – CSC Ghiroda și Giarmata Vii 3-1 (2-0) appeared first on sporttim.ro.

Treziți vineri seară de înfrângerea acasă cu 0-2 cu ACS FC Avrig, a doua consecutivă ca premieră în retur, galben-albaștrii au întors foaia marți seară în ultima etapă intermediară a ediției în curs în Seria a IV-a din Liga 3, impunându-se cu un scor în oglindă, reflectat încă din prima repriză, cu goluri la mijlocul mitanului și în primul minut de prelungiri, intercalând o transversală. Toate într-un meci în care elevii lui Paul Codrea erau obligați să nu piardă din nou, un asemenea deznodământ echivalând cu egalarea lor la puncte de către oaspeții hunedoreni: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – LPS Cetate Deva 2-0  (2-0).

The post CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – LPS Cetate Deva 2-0 (2-0). FOTO + declarații Paul Codrea: ”În mare măsură suntem salvați” appeared first on sporttim.ro.

Seria celor 5 victorii pe teren propriu în 2019, în succesiunea 4-1, 4-0, 4-2, 2-0, 6-1, a fost scurtcircuitată astăzi de vecinii de clasament de pe locul 8, ultimul din prima jumătate ierarhică, ardelenii cu două puncte în plus înaintea rundei a XXVI-a mărind avantajul față de galben-albaștri: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – FC Avrig 0-2 (0-0).

The post Serie acasă întreruptă: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – FC Avrig 0-2 (0-0). Codrea: ”Duș rece. Marți ne-așteaptă un joc greu” appeared first on sporttim.ro.

Liderul seriei vestice în Liga 3 și-a păstrat la limită șefia ierarhiei cu 5 etape înaintea încheierii campionatului, grație și unui succes la limită pe teren propriu în dauna ocupantei locului 8, în Vinerea Mare, când din eșalonul terț și-a anunțat deja elevarea în avans SCM Gloria Buzău. Cărășenii mai au însă de tras într-o cursă în 2 cu Șoimii Lipova, așa cum au fost nevoiți să se întrebuințeze serios pentru a stopa seria de 5 partide fără înfrângere a elevilor lui Codrea: CSM Şcolar Reşiţa – CSC Ghiroda și Giarmata Vii  4-3 (2-2).

The post Paul Codrea: ”Le-a dat cadou un 11 metri de tot râsul”. CSM Școlar Reșița – CSC Ghiroda și Giarmata Vii 4-3 appeared first on sporttim.ro.

Echipa în formă a seriei vestice în Liga 3 a prelungit la 5 apariții seria invincibilă prin a răsturna de o manieră spectaculoasă soarta jocului acasă din etapa a XXIV-a, disputat vineri de la ora 17, înscriind de 6 ori în ultima jumătate de oră și ceva, după ce a fost condusă nemeritat la pauză. Adăugând al cincilea triumf concludent și fără excepție pe arena ”Emilian Pavel” în returul din 2019, elevii lui Paul Codrea au îngreunat drumul spre șefie al oaspeților din Alba: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Metalurgistul Cugir 6-1 (0-1).

The post FOTO + declarații Giuricici, Codrea, Opric. De la 0-1 aproape o oră de joc: CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Metalurgistul Cugir 6-1 appeared first on sporttim.ro.

Pe val după victoria de sâmbătă la Hunedoara cu 2-3 și cea de marți pe ”Emilian Pavel” cu 2-0, CSC Ghiroda și Giarmata Vii a încheiat săptămâna cu 3 apariții printr-un gol înscris în prelungiri în Cetatea Marii Uniri de principalul marcator Alexandru Baranyi, final fericit, care a prelungit la 4 partide seria invincibilă a galben-albaștrilor, însă reușita la potou a asigurat doar o remiză, căci, deși au condus la pauză și până spre ultimul sfert de oră al întâlnirii din etapa a XXIII-a în Liga 3, bănățenii s-au văzut apoi conduși în ultimele minute ale meciului de la ora 17: AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CSC Ghiroda și Giarmata Vii 2-2 (0-1).

The post Baranyi egalează în prelungirile unui ”meci ciudat”: AFC Unirea 1924 – CSC Ghiroda & Giarmata Vii 2-2 (0-1) appeared first on sporttim.ro.

O singură dată n-a primit CSC Ghiroda și Giarmata Vii gol acasă în jocurile din tur, dar în schimb în două partide din deplasările sezonului de toamnă, galben-albaștrii lui Paul Codrea izbutind pe de altă parte deja a doua apariție pe teren propriu din retur fără a încasa gol, și tocmai în disputa cu o formație care a înscris meci de meci în 2019, nu însă și de la ora 17 pe arena ”Emilian Pavel”: 2-0 (2-0) cu CS Millenium Giarmata.

The post Codrea: ”S-a văzut un pic oboseala dar în sfârșit legăm 3 victorii” Leucă: ”Dacă ratăm nonșalant, și penalty…” Ghiroda – Giarmata 2-0 appeared first on sporttim.ro.