Posts Tagged ‘poli – fagaras 32-27’

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul de handbal dntre echipele SCM Politehnica și CSM Făgăraș, jucat joi de la ora 18 în sala sporturilor ”Constantin Jude” din Timișoara în etapa a 18-a din Liga Zimbrilor de handbal masculin, și câștigat de a…

Cu Marius Sadoveac revenit și principal marcator al partidei, alb-violeții Timișoarei au câștigat în această seară pentru prima oară în 2020 și după 4 etape în Liga Națională de handbal, tot la o diferență de 5 goluri, precum în decembrie contra Stelei, detașându-se abia în ultimul sfert de oră al unui duel extrem de echilibrat până atunci cu vizitatorii mai slab clasați, care au preluat conducerea de 8 ori în prima parte. La reluare, de patru ori au egalat bănățenii înainte de a se desprinde decisiv după mijlocul reprizei a II-a, cu o serie de 5 goluri, 25-21 în minutul 49: SCM Politehnica – CSM Făgăraș 32-27 (15-15).

The post Poli se desprinde în ultimul sfert de oră al unui echilibrat meci cu 19 egalități appeared first on sporttim.ro.