Posts Tagged ‘Poli Timişoara’

ASU Politehnica abordează după cea mai neagră serie a sa din actuala ediție deplasarea pe terenul din Ilfov unde a pierdut în sezoanele anterioare cu 3-2 și 2-1, însă și gazda CS Balotești, înfrigurată pe un loc de retrogradare din Liga 2, antepenultimul, a înregistrat tot 3 înfrângeri la rând și tot în urma unui succes cu 2-1, asta dacă faptul că nu doar codașele ACS Poli și Dacia Unirea, dar și Pandurii respectiv Farul n-au obținut nici un punct din ultimele 9 posibile poate totuși constitui un motiv de consolare pentru alb-violeții de pe 12. În Ilfov, la București cu Metaloglobus și la Târgoviște vor mai juca în deplasare Mera&Co la finele acestui an, meciul din antepenultima rundă a turului fiind unul dintre cele 7 programate sâmbătă de la ora 11.

The post FOTO: antrenament. ASU Politehnica, înaintea deplasării la Balotești. Declarații Petruescu, Schieb, portarul Munteanu appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul ASU Politehnica – CS Sportul Snagov, jucat luni de la ora 18 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara la încheierea etapei a XVI-a din Liga 2 și câștigat cu 1-2 (1-2) de oaspeții ilfoveni în roșu prin goluri marcate în urma unor cornere în minutele 14 și 30, după ce alb-violeții deschideau scorul prin Bilia dintr-o lovitură liberă în minutul 10. Ultima partidă acasă din tur pentru bănățeni va fi la finele săptămânii viitoare cu CS Pandurii Lignitul, după deplasarea sâmbătă la 11 la Balotești.

The post GALERIE FOTO 2. ASU Politehnica – Sportul Snagov 1-2 appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate la meciul ASU Politehnica – CS Sportul Snagov, jucat luni de la ora 18 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara în fața celei mai mici asistențe deținute acasă de alb-violeții galeriei în acest tur, partidă de la finele etapei a 16-a în Liga 2 de fotbal în care s-au impus oaspeții ilfoveni în roșu cu 1-2 (1-2) în urma unor cornere fructificate de Hlistei cu capul în minutul 14, balon deviat de Bilia în propria plasă, și Huiban în minutul 30, după ce Bilia deschidea scorul în minutul 10 din lovitură liberă. A fost unicul joc al rundei în care gazdele n-au câștigat.

The post GALERIE FOTO 1. ASU Politehnica – Sportul Snagov 1-2 (1-2) în Liga 2 appeared first on sporttim.ro.

ASU Politehnica a pierdut în această seară și pentru a treia oară la rând un meci acasă din campionatul Ligii 2, 1-2 (1-2) cu CS Sportul Snagov, după 0-1 (0-1) cu Ripensia și 1-3 (0-1) cu UTA. A fost totodată și pentru prima dată în acest campionat ca ”violeții” lui Cosmin Petruescu să ajungă să fie conduși după ce au deschis scorul, căci în cele 5 cazuri în care au marcat primii, nici n-au mai scăpat victoria. De 3 ori acasă, unde au conservat acel 1-0 conturat din minutul 4 cu clujenii prin Velici, din minutul 32 prin Mera contra lui CS Mioveni și din minutul 9 în dauna Farului prin Coadă, respectiv de două ori afară, 2-1 (1-0) la Aerostar și 2-0 (1-0) la Brăila. În această seară însă, o premieră: de la 1-0 prin Bilia din fază fixă în minutul 10, la 1-2 în urma unor cornere până în minutul 30. Tot în premieră, trei eșecuri la rând în acest campionat…

The post Cosmin Petruescu (ASU Politehnica), 3 eșecuri la rând acasă: ”Cei 5 din nucleul în jurul căruia doream și doresc să construiesc echipa au strâns doar 35 de minute împreună pe teren în aceste 16 etape” appeared first on sporttim.ro.

N-a fost încă etapă în noua ediție a Ligii 2 cu victorii pe linie ale gazdelor, dar runda care ia sfârșit în această seară odată cu meciul de la ora 18 de pe stadionul ”Dan Păltinișanu” dintre ASU Politehnica și CS Sportul Snagov ar putea oferi o premieră dacă timișorenii își vor valorifica avantajul terenului propriu. Ce va fi, puteți urmări și aici în comentariu text în direct.

The post LIVE TEXT. ASU Politehnica – Sportul Snagov, luni de la ora 18 la încheierea etapei a 16-a în Liga 2 appeared first on sporttim.ro.

The post LIVE TEXT. Liga 2, etapa 16. Violeții, doar două goluri după pauză în 9 jocuri acasă în tur, ambele din penalty. ASU Politehnica – Sportul Snagov 1-2 (1-2): Bilia 10 / Bilia 14 autogol, Huiban 30. Violeții, 5 noutăți appeared first on sporttim.ro.

ASU Politehnica n-a putut rezista astăzi în condițiile unor absențe cheie din efectiv pe terenul ocupantei locului 2 în Liga 2, ACS FC Academica Clinceni, care a deschis scorul puțin după mijlocul reprizei I în urma unei lovituri de colț și a dublat avantajul spre mijlocul părții secunde dintr-o lovitură de la 11 metri, 2-0 (1-0) prin care ilfovenii au rămas în plasa liderului Chindia Târgoviște. Timișorenii n-au înscris în cea de-a doua din 7 deplasări în acest tur, cedând la un scor identic celui de la Ploiești, de astă dată în fief-ul celei mai impenetrabile defensive din campionat, primă oponentă din Ilfov dar și de pe podiumul clasamentului pentru ”violeți” în acest început de noiembrie în care o vor aștepta luni de la ora 18, pe 12 ale lunii, pe Sportul Snagov.

The post ASU Politehnica pierde pentru a treia oară afară după o înfrângere acasă: 2-0 locul 2, Academica Clinceni appeared first on sporttim.ro.

FOTO. ASU Politehnica – Centrul Național de Pregătire 2-3 (0-1, 0-1, 2-1)

Învinși în ultimele două apariții pe ”Dan Păltinișanu”, alb-violeții de la ASU Politehnica sunt nu doar înaintea primei deplasări în afara Timișoarei la final de săptămână după peste o lună de zile de la remiza 1-1 la Daco-Getica, dar în fața a două partide consecutive cu ex-lideri ai Ligii 2 din Ilfov. Căci după meciul de sâmbătă de la 11 de la Clinceni cu ACS FC Academica, va urma și cel din etapa a 16-a cu CS Sportul Snagov, de luni 12 noiembrie de la ora 18, programare pe seama căreia bănățenii s-au arătat afectați la aflarea veștii parvenite în timpul jocului amical de astăzi, ASU Politehnica Timişoara – Centrul Național de Pregătire Timişoara 2-3 (0-1, 0-1, 2-1).

The post FOTO. ASU Politehnica – Centrul Național de Pregătire 2-3 (0-1, 0-1, 2-1) appeared first on sporttim.ro.

Alt calup de fotografii de la meciul ASU Politehnica – UTA, jucat de la ora 12 pe arena ”Dan Păltinișanu” din Timișoara și câștigat de oaspeții arădeni în roșu cu 1-3 (0-2) în etapa a XIV-a din Liga 2, partidă disputată la nici 48 de ore după tragicul deces a doi fani din galeria vizitatorilor de pe Mureș, într-un accident rutier.

The post GALERIE FOTO 2. ASU Politehnica – UTA 1-3 appeared first on sporttim.ro.