Posts Tagged ‘Popeşti Leordeni’

Etapa a patra a adus schimbarea liderilor în toate cele cinci serii

Toţi cei cinci lideri de serie din eşalonul al treilea şi-au pierdut locul din fruntea clasamentului în urma meciurilor din runda a patra. În seria I, derby-ul etapei a patra dintre Aerostar şi Bucovina Rădăuţi a fost câştigat la limită de băcăuani, care au făcut schimb de locuri cu oaspeţii şi au trecut pe primul […]

CSM Slatina a făcut scorul sezonului, 17 echipe au punctaj maxim

Runda secundă a noului sezon din competiţia Liga 3 a mai triat lista echipelor cu procentaj 100%, aceasta reducându-se la doar 17. Cele mai numeroase, cinci în total, sunt în seria a patra, acolo unde CSC Ghiroda, Viitorul Dăeşti, Flacăra Horezu, ACSO Filiaşi şi U Craiova 1948 SA au câte şase puncte în cont, departajarea […]

Pauză înaintea ultimei runde. Program special pentru SC Popeşti Leordeni

Echipa din Popeşti Leordeni se află în faţa unei situaţii speciale pe final de sezon Ilfovenii stau în penultima rundă a campionatului în C2 în condiţiile retragerii din campionat a adversarului. Viorel Dinu şi secunzii acestuia au de gestionat o perioadă delicată înaintea revenirii în competiţie pentru ultima etapă. Jocul din runda cu numărul 30 programează o dispută interesantă în Citeste mai departe

Bâtfoi aduce punctele. Victorie pentru CS Tunari la Olteniţa

CS Tunari şi-a respectat statutul de favorită în partida de la Olteniţa Retrogradaţi, practic, la ora disputei cu CS Tunari, după un parcurs modest în retur, ialomiţenii nu au emis pretenţii în faţa grupării ilfovene. Formaţia antrenată de Ştefan Odoroabă l-a avut în zi fastă pe Marius Bâtfoi care a rezolvat, pe cont propriu, soarta partidei. Dubla experimentatului atacant ilfovean Citeste mai departe

Popești-Leordeni și-a recuperat căpitanul, după șapte luni! Dumitru: „Important e să nu uit să joc cu zâmbetul pe buze”

După șapte luni de pauză, căpitanul echipei SC Popești-Leordeni a revenit pe terenul de fotbal. Nicușor Dumitru s-a accidentat în etapa a patra, în meciul contra celor de la Unirea Slobozia (15 septembrie 2018) și a fost indisponibil până în etapa cu numărul 22, când antrenorul Viorel Dinu l-a introdus în teren pe finalul partidei cu Progresul Spartac, chiar în Citeste mai departe

Treziţi la pauză. CS Tunari a forţat în actul secund

CS Tunari a găsit drumul către victorie după o parte secundă excelentă llfovenii se vedeau conduşi, la pauză, de Sportul Chiscani după golul brăilenilor marcat de Alin Radu în minutul 30 şi anunţau scenariul unui alt joc fără goluri. Intervenţia de la pauză a lui Ştefan Odoroabă a dat roadele scontate într-un act secund în care Tunariul a evoluat la Citeste mai departe

Nu s-au putut revanșa! Popești-Leordeni a pierdut din nou cu Unirea Slobozia

SC Popești-Leordeni a disputat sâmbătă, în deplasare, meciul împotriva echipei Unirea Slobozia, contând pentru etapa cu numărul 19 în Seria a II-a a Ligii a III-a. După 0-3 în tur, ilfovenii nu au reușit să își ia revanșa în fața echipei clasate pe locul 3 în Seria a II-a. Unirea Slobozia a câștigat, la limită ce-i drept, meciul cu formația Citeste mai departe

Primul gol, al doilea punct. CS Tunari nu găseşte victoria

CS Tunari a plecat cu un punct apreciat de la Popeşti Leordeni Oaspeţii au egalat în extremis în partida de la Popeşti Leordeni, 1-1, prin golul târziu, în minutul 85, venit din gheata lui Alin Ilin. Experimentatul atacant al oaspeţilor aflat, de la startul returului, şi în postura de antrenor secund al lui Ştefan Odoroabă, a marcat, în duelul cu Citeste mai departe

SC Popești și CS Tunari au oferit sâmbătă derby-ul ilfovean al etapei cu numărul 18 din Seria a II-a a Ligii a III-a. Cele două grupări ilfovene au remizat pe stadionul din Popești-Leordeni. Abia după 70 de minute de joc a fost deschis scorul. Au făcut-o gazdele prin reușita lui Robert Constantinescu. După un sfert de oră însă, oaspeții au Citeste mai departe

În propriul fief cu Tunariul. SC Popeşti se întoarce acasă

Derbiul ilfovean din C2 se va desfăşura pe arena grupării din Popeşti Leordeni Formaţia antrenată de Viorel Dinu va face cunoştinţă cu gazonul propriu pentru prima oară în acest sezon în partida de sâmbătă cu CS Tunari. Prima apariţie din retur, în calitate de gazdă, a găsit echipa din Popeşti Leordeni pe sinteticul de la Metaloglobus în jocul cu Agricola Citeste mai departe