Posts Tagged ‘Popovici’

Deținătorii drepturilor de difuzare televizată a partidelor din Liga 2 s-ar putea reorienta când vine vorba de transmisiunea în direct a meciurilor cu Ripensia în calitate de club vizitator, nu de alta dar pentru a doua săptămână la rând jocurile în care timișorenii au fost implicați ca oaspeți s-au dezechilibrat vremelnic, deja 3-0 la pauză miercurea trecută pentru FC U Craiova 1948 în restanța de la Drobeta Turnu Severin, tot 3-0 din minutul 48 și în contul ”Lupilor galbeni” marți seară în nocturnă pe ”Ilie Oană” din Ploiești la încheierea etapei a III-a, cu alte cuvinte din ”lacul” Hidrocentralei Porțile de Fier I în puțul petrolier prahovean: Petrolul Ploiești – Ripensia 5-0 (2-0).

The post Din lac în puțul petrolier, la Ploieşti: Ripensia zdrobită cu 5-0. Timișoara rușinată în roșu și negru appeared first on sporttim.ro.

Ripensia Timișoara a călcat strâmb în primul meci de verificare pe care l-a disputat pe malurile canalului Bega în această vară, rămânând la trei goluri handicap în nici o oră de joc în compania unei divizionare C, după ce galben-roșii, în mare pierdere de personal în ultimele luni, au remizat 2-2 în întâia partidă de pregătire estivală, la mijlocul săptămânii, pe teren neutru, în compania nou-promovaților craioveni în Liga 2, noi colegi de eșalon.

The post Ripensia, condusă la scor de o divizionară C în prima oră a întâiului amical jucat în Timișoara appeared first on sporttim.ro.

Roșu-galbenii timișoreni au izbutit astăzi și pentru cel de-al patrulea meci consecutiv să câștige repriza a II-a a partidelor amicale disputate de vineri, și încă fără a primi nici un gol, caz valabil pentru toate cele 5 întâlniri ale stagiului de pregătire și jocuri din Turcia. În ultima apariție în Antalya, o egalare în ultimul sfert de oră… Ripensia Timişoara – FK Shkupi Skopje (din Liga 1 în Macedonia) 1-1 (0-1).

The post Popovici egalează, Ripensia revine neînvinsă din Turcia: două succese, 3 remize. Nici un gol primit după pauză în cele 5 jocuri appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul AFC Ripensia – ACS Dacia Unirea Brăila, jucat sâmbătă 1 decembrie de la ora 11 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara în etapa a 20-a din Liga 2, prima din retur, și câștigat cu 2-0 (1-0) de gazdele în galben-roșu prin ”dubla” lui Popovici din minutele 29 și 54. Bănățenii vor juca pe teren propriu și în runda finală a sezonului de toamnă, sâmbăta viitoare de la ora 11 în Ciarda Roșie, cu CS Luceafărul Oradea, gazdă duminică a Energeticianului în continuarea primei etape din jumătatea secundă a campionatului.

The post GALERIE FOTO. Ripensia – Dacia Unirea Brăila 2-0 appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate de Leczki Jozsi la meciul ASU Politehnica – Ripensia, jucat duminică de la ora 18 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara în etapa a XII-a din Liga 2 și câștigat de oaspeții în galben-roșu cu 0-1 (0-1) prin golul marcat de Alexandru Popovici în minutul 33.

The post GALERIE FOTO 2. ASU Politehnica – Ripensia 0-1 (Popovici 33) appeared first on sporttim.ro.

Fotografii realizate la meciul ASU Politehnica – Ripensia, jucat duminică de la ora 18 pe stadionul ”Dan Păltinișanu” din Timișoara în etapa a XII-a din Liga 2 și câștigat de oaspeții în galben-roșu cu 0-1 (0-1) prin golul marcat de Alexandru Popovici în minutul 33. Învingătorii vor evolua și joi de la ora 19 pe același teren, în uvertura rundei viitoare, cu AS FC Universitatea Cluj, după care învinșii vor disputa sâmbătă de la 11 un alt duel direct local, la ACS Poli, pe ”Electrica”. Rezultatele etapei care încă nu s-a încheiat, clasamentul și programul rundei viitoare, pe coloana datelor tehnice.

The post GALERIE FOTO. ASU Politehnica – Ripensia 0-1 (0-1) appeared first on sporttim.ro.

Căinari s-a înțeles cu Aerostar Bacău

Cornel Cainari si-a gasit repede echipa dupa despartirea de Stiinta Miroslava. Liber de contract, mijlocasul sucevean in varsta de 29 de ani va evolua din retur pentru divizionara a treia…

Reîntâlnire cu Cristi Popovici >> Foresta a picat cu Aerostar Bacău în Cupa României

Federatia Romana de Fotbal a publicat programul meciurilor din cadrul Turului IV din faza nationala a Cupei Romaniei – editia 2017/2018. Foresta va evolua in aceasta faza a competitiei pe…