Posts Tagged ‘Răzvan Trandu’

Divizia D Timiș la ora etapei a VI-a: program, arbitri

Liga a patra județeană este în pragul primei etape din luna septembrie. Urmează cea de-a șasea rundă din Divizia D Timiș, care programează sâmbătă toate cele 9 jocuri, dintre care primele şase meciuri de la ora 11 iar celelalte trei după-amiaza de la ora 17.

The post Divizia D Timiș la ora etapei a VI-a: program, arbitri appeared first on sporttim.ro.

Încă o schimbare de lider în liga a patra timişeană: Avântul Periam, în frunte…

Avântul Periam a câștigat la scor pe teren propriu și a preluat fotoliul de lider al Diviziei D Timiș la finele celei de-a V-a etape din turul noului campionat, învinsă la scor sâmbătă seară a deținătoarei la zi a Cupei României la nivel județean fiind ex-divizionara C din Giarmata. O altă fostă componentă până în primăvară a Ligii 3 s-a impus în schimb în deplasare în celălalt meci jucat de la aceeași oră…

The post Încă o schimbare de lider în liga a patra timişeană: Avântul Periam, în frunte… appeared first on sporttim.ro.

CS Avântul Periam a cucerit miercuri seară trofeul ediției 2018-2019 în faza județeană Timiș a Cupei României, dispunând cu 3-2 (1-1) în finala de pe ”Dan Păltinișanu” de CSC Dudeștii Noi, care a redus din handicap în prelungiri, după ce deschidea scorul. Ultimul gol, al învinșilor, dar bucuria finală, a câștigătoarei Cupei, CS Avântul, împărtășită din plin de colectivul din Periam. Din partea cărora au vorbit antrenorul principal și marcatorul Răzvan Trandu, desemnat jucător al partidei…

The post Finala pe Timiș a Cupei României: FOTO + declarații Stanache, Răzvan Trandu și Miculescu, vehement… ”Eram de mirul lumii”. Avântul Periam, 3-2 cu CSC Dudeștii Noi appeared first on sporttim.ro.

Conduci la pauză, învingi. Cu excepția care confirmă regula

Majoritatea meciurilor etapei a XI-a în Divizia D Timiș s-au jucat sâmbătă de la ora 11, formațiile gazdă câștigând la zero două întâlniri iar o alta prin a primi un gol abia în minutul 90, pe când oaspeții din Periam s-au impus detașat la Orțișoara iar cei din Seceani prin a întoarce scorul la Deta. Echipele care au condus la pauză au și învins, în patru dintre cazuri, într-o singură situație consemnându-se o răsturnare de situație, în sensul în care cei care au deschis scorul să fie ajunși din urmă încă din prima repriză iar în cele din urmă și întrecuți.

The post Conduci la pauză, învingi. Cu excepția care confirmă regula appeared first on sporttim.ro.

CS Unirea nu s-a impus la Sânnicolau Mare nici în cea de-a doua apariție acasă din noul campionat al Diviziei D Timiș, după remiza albă cu AS Seceani, din runda inaugurală, dar și eșecul la limită la Tomnatic, survenind încă un rezultat de egalitate pe arena ”Gheorghe Biaș”, dar cu goluri, în compania unor vizitatori care după ce au remizat alb în propriul fief cu Unirea Tomnatic au învins cu 1-3 la AS FC Bazoșu Vechi. Patru puncte din deplasare așadar pentru oaspeții încă neînvinși: Unirea Sânnicolau Mare – Avântul Periam 1-1 (0-0).

The post Gazdele ratează la start de pe punctul cu var, Trandu deschide scorul, Unirea egalează pe final: 1-1 (0-0) cu Avântul Periam appeared first on sporttim.ro.

CSC Dudeştii Noi este campioana de toamnă a ligii a cincea timișene cu cel mai mare avans de puncte față de ocupanta locului secund în comparație cu liderii celorlalte două serii. Gruparea din Dudeştii Noi a dominat întrecerea Seriei a III-a în sezonul de toamnă, încheiat cu un punctaj maxim, precum Fortuna Becicherecu Mic în Seria I, linia de clasament a galben-negrilor fiind 15 15 0 0 82-17 45 de puncte şi +21 în clasamentul adevărului. Elevii lui Vali Miculescu dețin un avantaj de nu mai puțin de 15 puncte față de ocupanta locului secund, Avântul Topolovăţu Mare, cu 30 de puncte, AS Bacova fiind a treia, cu 27 de puncte.

The post CSC Dudeștii Noi, punctaj maxim în Seria a III-a. Lider autoritar cu 15 puncte avans appeared first on sporttim.ro.

AS Pindul Dudeștii Noi, liderul Seriei a III-a în liga a V-a timișeană, s-a desprins din repriza I a ultimului meci găzduit în turul Campionatului Județean Timiș.

The post Campionatul Judeţean Timiș, Seria a III-a. AS Pindul Dudeștii Noi – Olimpia Darova 4-2 (3-0) appeared first on sporttim.ro.