Posts Tagged ‘regina’

Angelique Kerber, locul 10 WTA, câștigă în premieră turneul de Grand Slam de la Wimbledon! Nemțoaica de 30 de ani a învins-o într-o manieră categorică în finală pe Serena Williams, locul 183 WTA, scor 6-3, 6-3, după doar o oră

Articolul Angelique Kerber este noua regină de la Wimbledon! Nemțoaica a trecut fără probleme în finală de Serena Williams apare prima dată în Sport Total FM.

Academia „U” Cluj-Luceafărul, regină la Dubai. Micii clujeni au câştigat turneul şi vor merge la academia celor de la Manchester City

O nouă performanţă imensă reuşită de Academia de Fotbal „U” Cluj-Luceafărul. Grupa 2004 a reuşit să câştige turneul Abu Dhabi City Cup de la Dubai, iar norocul a ţinut tot cu cei buni. Astfel, micii clujeni au câştigat şi tombola de după meci şi se vor pregăti o săptămână la celebra academie a celor de […]

Japoneza Naomi Osaka, nr. 44 WTA, a câștigat duminică seară primul titlu din carieră, impunându-se în turneul Premier Mandatory de la Indian Wells. Osaka a învins-o fără drept de apel în finală pe rusoaica Daria Kasatkina, nr. 19 WTA și

Articolul Naomi Osaka, noua regină de la Indian Wells! Japoneza a trecut la pas de Kasatkina, în finală apare prima dată în Sport Total FM.