Posts Tagged ‘remiza’

Nationalele Italiei si Romaniei s-au intalnit, miercuri, intr-un joc de pregatire disputat pe stadionul „Enrico Rocchi” din Viterbo – Lazio. Dupa 90 de minute de joc extrem de disputate, scorul a fost egal, 0-0. Romania a evoluat in formula: Rus

The post Ultimul joc al anului pentru nationala U-18 a Romaniei s-a incheiat cu o remiza in compania echipei similare a Italiei! appeared first on Sport Total FM.

Echipa lui Marius Sumudica remizeaza cu Besiktas in campionatul Turciei!

Kayserispor a disputat duminica seara, pe teren propriu, meciul impotriva formatiei Besiktas, contand pentru etapa cu numarul 15 a primei ligi din Turcia. Elevii lui Marius Sumudica au deschis scorul in minutul 31, prin reusita lui Bulut, dar oaspetii au

The post Echipa lui Marius Sumudica remizeaza cu Besiktas in campionatul Turciei! appeared first on Sport Total FM.

Punct pentru Călărași. CS Afumați a oprit pe FC Hermanstadt

CS Afumați a plecat cu un punct apreciat de pe terenul sibienilor de la Hermanstadt în ultima etapă din acest sezon Ilfovenii au ținut bine piept sibienilor într-un meci încheiat, finalmente, fără goluri. Remiza albă de sub Cibin le-a picat perfect călărășenilor de la Dunărea care iernează pe primul loc al clasamentului eșalonului secund după cele 21 de etape scuse Citeste mai departe

EXCLUSIV / Cristi Todea: „Echipa nu merita sa se lupte pentru evitarea retrogradarii”

Dupa 0-0 pe terenul lui Metaloglobus, in a doua etapa a returului, UTA se mentine neinvinsa, in deplasare, in ultimele opt etape. Probleme echipei aradane raman pe propiul teren, unde echipa pregatita de Cristi Todea a inregistrat trei infrangeri in

The post EXCLUSIV / Cristi Todea: „Echipa nu merita sa se lupte pentru evitarea retrogradarii” appeared first on Sport Total FM.

Ludogoret a trecut cu emotii de grupele Europa League, dupa remiza din Germania, scor 1-1 cu Hoffenheim. Gazdele au deschis scorul in minutul 25, prin reusita lui Ochs, dar Wanderson a restabilit egalitatea in repriza secunda, in minutul 62 si

The post Moti si Keseru s-au calificat cu emotii in primavara europeana: „Restul nu mai conteaza” appeared first on Sport Total FM.

Liderul din campionatul spaniol de fotbal, FC Barcelona, a remizat chiar pe Camp Nou, de Celta Vigo, intr-o partida din etapa a 14-a, scor 2-2 (1-1). Iago Aspas a deschis scorul, in minutul 20, pentru oaspeti, pentru ca dupa doar

The post FC Barcelona – Celta Vigo, surpriza zilei in fotbalul international! Catalanii vor continua sa ramana in frunte si dupa acest rezultat. VIDEO appeared first on Sport Total FM.

CS Floreşti a mai făcut un pas greşit în încercarea de a ţine aproape de liderul Sticla Turda. Formaţia lui Călin Budişan a terminat la egalitate, 1-1, meciul cu Unirea Iclod, o echipă extrem de incomodă în acest campionat. Alb-albaştrii au început bine partida de pe teren propriu, iar Frătean a deschis scorul după doar […]

Sănătatea Cluj, remiză la Iernut după un meci terminat în 10 jucători. Provocat de spectatori, Lăzăreanu a fost eliminat

Sănătatea Cluj a terminat la egalitate, 1-1, meciul din deplasare cu CS Iernut, disputat în etapa a 11-a a seriei a cincea din Liga a III-a. A fost un joc sărac în ocazii de poartă, cele două echipe marcând golurile la un interval de cinci minute în repriza secundă, Ceaca egalând pentru clujeni după ce […]

Echipa lui Marius Sumudica, remiza cu Fenerbahce in campionatul Turciei!

Kayserispor, echipa antrenata de Marius Sumudica, a disputat luni seara, meciul impotriva formatiei Fenerbahce, contand pentru etapa a zecea a primei ligi din Turcia. Elevii tehnicianului roman au deschis scorul in minutul 41, prin reusita lui Bulut, dar Tufan a

The post Echipa lui Marius Sumudica, remiza cu Fenerbahce in campionatul Turciei! appeared first on Sport Total FM.