Posts Tagged ‘rezultate Divizia D Timiș’

CS Timișul Şag – ACS Pobeda Star Bîșnov 3-1 (1-1): FOTO

Vreme la fel de favorabilă fotbalului și în cea de-a doua sâmbătă din noiembrie, după-amiază de la ora 14 derulându-se pe un gazon bun al arenei comunale din Șag un duel din cea de-a doua pătrime a clasamentului ligii a patra timișene, între gazda campioană de toamnă a ediției trecute în ”D” și un fost lider al actualei campanii, câtă vreme obținea puncte în deplasare. De astă dată însă, galben-albaștrii au repetat figura de a lega două victorii acasă, pe când ”bulgarii”, odată învinși în premieră afară la borna cu ghinion lor cu numărul 13, au pierdut și a doua ieșire la rând… CS Timișul Şag – ACS Pobeda Star Bîșnov 3-1 (1-1).

The post CS Timișul Şag – ACS Pobeda Star Bîșnov 3-1 (1-1): FOTO appeared first on sporttim.ro.

Victorii semnate în minutele de prelungiri ale partidelor din această după-amiază din uvertura rundei a XIV-a în Divizia D Timiș, Pobeda răsturnând scorul la potou la Dudeștii Vechi după ce Cocoșul prelua conducerea cu o ”dublă” în câteva minute după pauză, iar ASO Deta revenind la Sânnicolau Mare de la 1-0 pentru Unirea, care și egala în minutul 84, insuficient însă…

The post Gazdele din vest conduc la pauză cu 1-0 dar doar Pobeda învinge cu 3-2, nu și Unirea: 2-3 cu Deta appeared first on sporttim.ro.

O rundă fără remize, a treia de acest fel din turul Diviziei D Timiș, s-a încheiat în această după-amiază cu încă un triumf în contul oaspeților, bilanțul general al etapei a XIII-a fiind de 5 victorii ale gazdelor și 3 ale vizitatorilor, 18-11 la goluri marcate. Astăzi s-au jucat ultimele trei meciuri, primul de la ora 11, decis dintr-o lovitură de la 11 metri după mijlocul părții secunde.

The post Carani la scor, CSC Dudeștii Noi la limită. La fel și Seceani, nou record ca serie victorioasă în tur, cu 6 succese appeared first on sporttim.ro.

Alte victorii tot la zero în partidele disputate după-amiază în liga a IV-a timișeană, precum în cazul celor de la matineu. Iar oaspeții n-au ezitat să-și mai treacă în cont încă un succes, tot la scor.

The post Deta – Periam 0-5 cu 4 goluri marcate de Blaga și Șag – Sânnicolau Mare 2-0 în continuarea sâmbetei la ”D” appeared first on sporttim.ro.

Filimon pentru Fortuna în prelungiri, Cocoșul desprins mai din vreme de deteni

Etapa a V-a în Divizia D Timiș a continuat astăzi la matineu iar dacă aseară la Dudeștii Vechi nu s-a marcat nici măcar din lovitură de la 11 metri, în schimb de astă dată toate punctele au rămas în seiful formațiilor organizatoare, triumfătoare fie abia în prelungiri, fie punând piciorul în prag deja până la pauză.

The post Filimon pentru Fortuna în prelungiri, Cocoșul desprins mai din vreme de deteni appeared first on sporttim.ro.

Gazdele și oaspeții și-au împărțit victoriile duminică, înaintea unei noi săptămâni cu două etape în Divizia D Timiș, cea intermediară iar ulterior cea ”clasică”, însă bilanțul general al rundei a III-a a fost totuși favorabil organizatorilor, 5-1-3 și 20-14 la goluri. Astăzi s-au desfăşurat așadar încă patru meciuri, încheiate cel mai adesea la limită, dar și cu un avantaj surprinzător în fața unei fruntașe cu punctaj maxim.

The post Livan plusează și Carani se desprinde clar după pauză, în rest totul la limită. ”D” duminical appeared first on sporttim.ro.

Dacă marți seară, în prima zi a intermediarei contând pentru penultima etapă în campionatul Diviziei D Timiș, gazdele și oaspeții și-au împărțit victoriile dar au predominat remizele, în schimb miercuri de la ora 18 vizitatorii au fost la putere, prin trei succese, pe teren propriu impunându-se la ultima apariție acasă înaintea celei de baraj campioana ACS Dumbrăvița. Rezultatele și marcatorii acestei seri…

The post Pobeda prin hattrick-ul lui Seba Budur și cele două Progresul înving afară, Goia se alege cu 16 etape appeared first on sporttim.ro.

Cu excepția nou-promovatei ASO Deta, formațiile implicate astăzi de la ora 18 în cele 5 jocuri ale zilei inaugurale din penultima etapă din campionatul ediției 2017/8 în liga a patra timișeană au înscris măcar o dată, CS Unirea Sânnicolau Mare și CSO Făget având nevoie de numai unul respectiv două goluri pentru a-și trece în cont câte 3 puncte, dar alte 4 echipe marcând de cel puțin câte 3 ori fără a se alege însă cu mai mult decât un punct. Iar în unul dintre cazuri a fost, țineți-vă bine, chiar 6-6, întocmai fără a ține greșit evidența golurilor.

The post Un 6-6 între cele 3 remize cu goluri din prima zi a intermediarei în Divizia D Timiș appeared first on sporttim.ro.

Răsturnări de scor după pauză

Alte trei meciuri s-au jucat în această seară de la ora 18 în Divizia D Timiș, două dintre acestea fiind câștigate de gazde dar tot două consemnând și răsturnări de scor în repriza a II-a.

The post Răsturnări de scor după pauză appeared first on sporttim.ro.

Liderul atinge un avans de 24 de puncte, record în Divizia D Timiș

Antepenultima rundă a sezonului în curs din liga a IV-a timișeană a continuat astăzi la matineu iar tendințele din ultima vreme s-au menținut pe aceleași traiectorii, liderul-campion ACS Dumbrăvița mărindu-și și mai mult avantajul în fața ocupantei locului 2, campioană de toamnă din Șag care printr-un nou eșec pe teren propriu a rămas cu un singur punct avans față de cea de-a treia clasată, dar și vicecampioana ediției trecute continuându-și picajul parcă de nestăvilit.

The post Liderul atinge un avans de 24 de puncte, record în Divizia D Timiș appeared first on sporttim.ro.