Posts Tagged ‘Ripensia II’

Campionatul Județean Timiș a rămas mai sărac odată cu această săptămână, înaintea etapei a IX-a, care s-a desfășurat în weekend, dat fiind retragerea încă unei grupări din competiție. De această dată a fost vorba despre AFC Ripensia Timișoara II, echipă ”satelit” a unui nume foarte sonor nu doar în peisajul ligii a V-a timișene. Așadar un nou abandon, după ce în runda a V-a părăsea parcursul și Unirea Ghilad.

The post Ripensia Timișoara II, retrasă din Campionatul Județean Timiș. Rezultate, marcatori: Ștefan Glișa hattrick, Camaro Fibiș stopează Progresul Gătaia appeared first on sporttim.ro.

Campionatul Județean Timiș, etapa a VI-a: rezultate, marcatori

O nouă etapă în liga a V-a timișeană, runda a șasea din noul sezon, în care s-au consemnat două neprezentări, cea a grupării Sarafoleana Saravale la Bencecu de Sus şi a Forestei Mănăştiur la Sacoşu Turcesc. Liderii din Comloşu Mare, Progresul Gătaia și CS Phoenix Buziaş au învins în schimb în deplasare, în vreme ce Timişul Jabăr este la primul punct în acest campionat, Valcani triumfând la Cenad iar Ripensia II în fața celor de la Millenium II, la limită.

The post Campionatul Județean Timiș, etapa a VI-a: rezultate, marcatori appeared first on sporttim.ro.

Doar o etapă a mai rămas de disputat din actuala ediție a ligii a V-a timișene, dar înainte de a puncta reperele penultimei runde să începem cu sancţiunile dictate de Comisia de Disciplină a AJF Timiș la mijlocul săptămânii, mai reduse în comparație cu alte dăți, cinci jucători fiind suspendaţi după cum urmează: Cătălin Vincu (Unirea Grabaţ) pentru trei etape şi 150 de lei amendă, Alexandru Rayncz (Foresta Mănăştiur) şi Alex Buga (Millenium Giarmata II) pe două etape cu 150 de lei, iar Alexandru Pascu (Buziaş) şi Răzvan Nica (Şandra), o etapă.

The post Campionatul Județean Timiș: etapa 29. Penultima rundă: aprigă luptă pentru salvare în Seria a III-a appeared first on sporttim.ro.

Și competiția ligii a V-a timișene se apropie de sfârşit, mai fiind doar două etape de disputat, iar promovatele în Divizia D Timiș se cunosc de câteva etape, în această rundă liderii Fortuna Becicherecu Mic şi CSC Dudeştii Noi semnând victorii la scor, pe când Flacăra Parţa a fost stinsă de Ripensia II.

The post Campionatul Județean Timiș: etapa 28. Antepenultima rundă. Echipă din liga V, Fortuna, în fața finalei Cupei României appeared first on sporttim.ro.

În runda din weekend a ligii a cincea timișene am consemnat două neprezentări, a celor din Urseni la Uivar respectiv din Coşteiu la Dudeştii Noi, iar un meci a durat numai 9 minute, cel dintre Carani şi Cenad. Altfel, multe goluri au fost marcate pe finalul meciurilor iar liderii şi-au păstrat locul întâi. Surpriza etapei a produs-o Fibiş printr-o victorie la Utvin, şi încă la scor, 3-8, cu mult de exemplu peste reuşitele celor de la Parţa respectiv Jebel, care ocupă primele două locuri în Seria a II-a. Cât despre gazdele de la Sacoşu Turcesc, acestea au reuşit egalarea în minutul şase de prelungiri în dauna celor de la Autoliv Lugoj.

The post Două neprezentări, un joc de 9 minute și multe goluri pe final: portarul Bacovei, egalare cu capul în prelungiri, 3-3 și Știuca prinsă. Aceiași lideri după etapa X în Campionatul Județean Timiș appeared first on sporttim.ro.

Campionatul Judeţean Timiş: etapa a VIII-a

Liderii celor trei serii au obţinut victorii pe linie în această rundă a ligii a cincea, înscriind 23 de goluri şi primind numai trei, iar Fortuna Becicherecu Mic rămâne și în continuare fără gol încasat dar cu maximum de puncte, împreună cu cei din Dudeştii Noi, FC Jebel recepționând în schimb înfrângerea din etapa anterioară.

The post Campionatul Judeţean Timiş: etapa a VIII-a appeared first on sporttim.ro.