Posts Tagged ‘robert gherghe’

Golurile aduc oferte. ”Ciubuc” are căutare în eșalonul secund

Vasile Mihai a avut o prestație excelentă la FC Voluntari 2 chiar dacă echipa a rămas mult datoare în prima parte a sezonului ”Ciubuc” a acceptat, vara trecută, varianta Voluntari, la echipa secundă pentru început, cu speranța că evoluțiile sale îl vor arunca în ochii lui Cristiano Bergodi. Golgeter al echipei antrenate de Cosmin Bărcăuan, în ciuda unui parcurs departe Citeste mai departe

Timpul socotelilor la Voluntari 2. O etapă și vin deciziile

Echipa secundă a FC Voluntari va avea o vacanță de iarnă agitată Un nou eșec pe teren propriu, 1-2 cu Universitatea 2 Craiova, și satelitul FC Voluntari a alunecat și mai aproape de zona retrogradării. Indiferent de rezultatul ultimului meci al turului de campionat, la Balotești, caracterizarea unui sezon cenușiu nu poate fi schimbată. ”Așteptăm și ultima dispută din turul Citeste mai departe

Voluntari 2 a ajuns lângă retrogradare. Eşec în duelul sateliţilor

Tot mai greu respiră pe final de sezon echipa secundă a FC Voluntari Ilfovenii antrenaţi de Cosmin Bărcăuan nu se regăsesc şi alunecă periculos spre subsolul clasamentului. Partida cu satelitul Universităţii Craiova se îndrepta către un rezultat egal, 1-1, după golurile marcate de Cosmin Dobre, în prima repriză, respectiv Ignat, în minutul 83 în contul gazdelor. Oltenii au găsit, după Citeste mai departe

Remiză apreciată. Markovic a debutat bine la FC Voluntari 2

Echipa secundă a Voluntariului a terminat fără goluri meciul disputat la Moreni Ilfovenii au adăugat încă un rezultat favorabil după ce reușise un spectaculos 3-3 pe teren propriu cu CSM Slatina. A fost, de această dată, o remiză albă la Moreni, cu Flacăra, o altă formație cu pretenții în această ediție de campionat. Partida din Dâmbovița i-a prilejuit debutul între Citeste mai departe

“Ciubuc” peste tot. Două goluri şi un penalty ratat

Echipa secundă a FC Voluntari a irosit două puncte importante în disputa cu CSM Slatina Ilfovenilor le-au lipsit câteva zeci de secunde pentru a contabiliza un succes important în disputa cu CSM Slatina. George Cotigă, fostul fundaş al celor de la Daco Getica Bucureşti, a marcat, în minutul 90, golul 3 al oaspeţilor care au restabilit, târziu, egalitatea pe tabela Citeste mai departe

Din nou eşec. FC Voluntari a cedat în faţa unei nou promovate

FC Voluntari 2 a cedat, în propriul fief, în disputa cu prahovenii de la CS Blejoi Nou promovata din apropierea Ploieştiului a bifat, la Voluntari, primul succes extern din acest sezon. Prahovenii au început perfect jocul, cu o reuşită de excepţie a lui Chişi (2) stinsă de golul egalizator marcat de Vasile Mihai (11). CS Blejoi s-a desprins, în actul Citeste mai departe

Credit pentru antrenor. Robert Gherghe merge pe mâna lui Bărcăuan

Ultimele rezultate ale echipei secunde a Voluntariului au adus dezamăgire în rândul conducerii clubului 2-5 cu Tractorul Cetate, echipă fără punct acumulat la ora disputei, şi 0-4 acasă, cu Astra 2, scor conturat în doar 30 de minute, au fost ultimele rezultate ale echipei secunde a Voluntariul. Regresul total al grupării, în ciuda eforturilor susţinute care se fac pentru asigurarea Citeste mai departe

Pe cartea atacului. Goluri multe pentru FC Voluntari 2

Echipa antrenată de Cosmin Bărcăuan are un început excelent de sezon Ilfovenii au trecut clar, pe teren propriu, de Sporting Roşiori, 5-1, la capătul unei partide cu o excelentă partitură ofensivă pentru tinerii jucători antrenaţi de Cosmin Bărcăuan. Lista marcatorilor i-a cuprins pe Sebastian Ignat, Cosmin Achim, Viorel Brocea, Vasile Mihai şi Alexandru Chilili. Echipa secundă a clubului din Voluntari Citeste mai departe

Start bun pentru FC Voluntari 2. Promovare, obiectiv pretenţios

Echipa secundă a FC Voluntari a debutat bine în noul sezon fotbalistic O remiză, 3-3, pe teren propriu, cu Unirea Bascov, şi un succes clar, 2-0, la Râşnov, au adus un start bun de sezon pentru echipa antrenată de Cosmin Bărcăuan. Într-o serie echilibrată, la start de campionat, cu două echipe, CSM Slatina şi Progresul Spartac considerate, la unison, favoritele Citeste mai departe

Pierdere între buturi. Petrariu s-a lăsat de fotbal la 24 de ani!

Răzvan Petrariu nu va mai continua activitatea fotbalistică la FC Voluntari Abonat la meciurile echipe secunde deşi a plecat la drum, de fiecare dată, ca o soluţie şi pentru prima formaţie a ilfovenilor, Răzvan Petrariu a ales, la 24 de ani, să renunţe la cariera competiţională. Portarul nu mai vedea oportună continuarea activităţii pe gazon dând curs unei variante de Citeste mai departe