Posts Tagged ‘Rogers Cup’

Dupa ce a eliminat-o pe Simona Halep, Elina Svitolina a cucerit trofeul de la Toronto

Jucatoarea ucraineana de tenis Elina Svitolina, numarul cinci mondial, a castigat turneul WTA de la Toronto, al cincilea sau titlu in acest sezon din tot atatea finale, duminica, dupa ce a dominat-o in finala pe daneza Caroline Wozniacki (6 WTA),

The post Dupa ce a eliminat-o pe Simona Halep, Elina Svitolina a cucerit trofeul de la Toronto appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep, dupa victoria in fata Carolinei Garcia: „Nu e o adversara usoara”

Simona Halep a disputat sambata, meciul din sferturile de finala ale turneului Rogers Cup de la Toronto, impotriva sportivei Caroline Garcia, pe care a invins-o in minimum de seturi. Romanca s-a impus cu scorul de 6-4, 6-2, dupa o ora

The post Simona Halep, dupa victoria in fata Carolinei Garcia: „Nu e o adversara usoara” appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Rogers Cup!

UPDATE / Simona Halep a castigat fara probleme setul secund si s-a calificat in semifinalele turneului de la Toronto, dupa 6-4, 6-2 cu Caroline Garcia, meci disputat intr-o ora si 12 minute de joc. In runda urmatoare ce se va

The post Simona Halep s-a calificat in semifinalele turneului Rogers Cup! appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale Rogers Cup!

UPDATE / Sportiva noastra a castigat si setul secund fara sa piarda vreun game si s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Rogers Cup, dupa 6-1, 6-0 cu Barbora Strycova, in 59 de minute de joc. In runda urmatoare,

The post Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala ale Rogers Cup! appeared first on Sport Total FM.

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala la Rogers Cup!

UPDATE / Simona Halep a invins-o pe Rybarikova in doua seturi, cu scorul de 6-3, 6-4, dupa o ora si 39 de minute de joc si s-a calificat in optimile de finala ale turneului Rogers Cup. Pentru calificarea in optimi,

The post Simona Halep s-a calificat in optimile de finala la Rogers Cup! appeared first on Sport Total FM.

Si Sorana Cirstea a parasit turneul de la Toronto in primul tur!

La fel ca Irina Begu, in urma cu o zi, Sorana Cirstea a parasit Rogers Cup din primul tur. A pierdut in trei seturi cu frantuzoaica de pe locul 21 WTA, Caroline Garcia, cu 2-6, 7-6 (4), 4-6. Sorana pleaca

The post Si Sorana Cirstea a parasit turneul de la Toronto in primul tur! appeared first on Sport Total FM.

Irina Begu a fost eliminata de Venus Williams, in trei seturi, la Rogers Cup

Parcursul Irinei Begu de la Rogers Cup s-a incheiat, ea fiind invinsa in chiar primul tur de Venus Williams. Fostul numar 1 WTA s-a impus totusi destul de greu, in trei seturi, scor 6-1, 3-6, 6-3, dupa doua ore de joc. De-a lungul intalnirii,

The post Irina Begu a fost eliminata de Venus Williams, in trei seturi, la Rogers Cup appeared first on Sport Total FM.