Posts Tagged ‘roma’

Gest criminal: A acidentat foarte grav 4 surori care erau pe trotuar

Patru surori, cu vârste între 8 și 20 de ani,din Sălard,care erau pe trotuar chiar in fata sediului Poliției rutiere de pe str Clujului au fost lovite din plin de un cetățean de etnie romă care nu a mai putut lua curba din cauza vitezei .Surorile au suferit multiple răni, iar după ce au primit […]

Elina Svitolina a învins-o categoric pe Simona Halep în finala turneului WTA de la Roma, scor 6-0, 6-4 și a cucerit pentru a doua oară consecutiv trofeul în fața româncei. Ucraineanca a vorbit la festivitatea de premiere despre această performanță

Articolul Elina Svitolina, după câștigarea turneului de la Roma: „Vreau să îi urez Simonei mult succes la Roland Garros” apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep a pierdut categoric finala turneului de la Roma în fața sportivei din Ucraina, Elina Svitolina, scor 6-0, 6-4. Românca a ținut să își felicite adversara la festivitatea de premiere și a anunțat că va fi prezentă și în

Articolul VIDEO | Simona Halep, după înfrângerea din finala cu Svitolina: „Sper ca la anul să fiu iar în finală şi poate o să fie cu noroc”. Ce a spus despre adversara sa apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep, învinsă de Elina Svitolina în finala de la Roma pentru a doua oară consecutiv

UPDATE 15:16 / Svitolina o învinge pentru a doua oară consecutiv în finala turneului de la Roma. Ucraineanca s-a impus cu scorul de 6-0, 6-4 într-o oră și șapte minute de joc și și-a apărat cu brio trofeul în fața

Articolul Simona Halep, învinsă de Elina Svitolina în finala de la Roma pentru a doua oară consecutiv apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep a obținut a doua victorie a carierei din 9 dueluri cu Maria Șarapova și s-a calificat în finala turneului de la Roma. Duminică, liderul WTA o va întâlni pe Elina Svitolina, în reeditarea finalei de anul trecut de

Articolul Simona Halep dezvăluie cum a învins-o pe Șarapova: „Am schimbat tactica și totul a mers foarte bine!”. Ce spune despre adversara din finală apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Jucătoarea noastră câștigă setul decisiv cu 6-4 și meciul contra Mariei Șarapova, după aproape 2 ore și 30 de minute! În finala turneului de la Roma, Halep o va întâlni duminică pe ucraineanca Elina Svitolina. UPDATE / Simona Halep

Articolul Simona Halep se califică în finala turneului de la Roma după o victorie mare cu Maria Șarapova! apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Simona Halep câștigă și setul al doilea, scor 6-3, și implicit meciul cu franțuzoaica Caroline Garcia, după o oră și 13 minute. În semifinale, sâmbătă, sportiva noastră o va avea ca adversară pe rusoaica Maria Șarapova. UPDATE / Numărul 1

Articolul Simona Halep se califică în semifinalele turneului de la Roma, unde o așteaptă o veche cunoștință! apare prima dată în Sport Total FM.

AUDIO – EXCLUSIV / Ora de Premier League cu Călin Mateș, la Sport Total FM!

Așa cum v-am obișnuit de mai bine de 5 ani, Sport Total FM vă aduce în fiecare săptămână rezumatele din cel mai puternic campionat al lumii, Premier League. Intervenția audio a lui Călin Mateș, care a comentat alături de Narcis

Articolul AUDIO – EXCLUSIV / Ora de Premier League cu Călin Mateș, la Sport Total FM! apare prima dată în Sport Total FM.

Așa cum v-am obișnuit de mai bine de 5 ani, Sport Total FM vă aduce în fiecare săptămână rezumatele din cel mai puternic campionat al lumii, Premier League. Intervenția audio a lui Călin Mateș despre etapa cu numărul 35 din

Despre meciul în sine de la Roma s-a scris și s-a tot scris de joi seară și până astăzi: o înfrângere greu de digerat, 1-5, după prestația entuziasmantă a lui Budescu &co. din turul de pe Arena Națională. A ieșit un eșec dur, pe o ploaie sâcâitoare, dar în fața unei trupe – să recunoaștem […]

The post DB-sport la Roma: 35 de ore de ploaie, un eșec teribil pe Olimpico + părțile frumoase ale deplasării în Capitala Italiei appeared first on DB-SPORT.