Posts Tagged ‘rotterdam’

Roger Federer l-a invins pe Dimitrov si a cucerit trofeul de la Rotterdam!

Roger Federer si Grigor Dimitrov au disputat duminica, finala turneului de la Rotterdam. Elvetianul a obtinut o victorie categorica, in doua seturi, scor 6-2, 6-2, dupa 56 de minute de joc si a cucerit trofeul din cadrul competitiei olandeze. Avand

The post Roger Federer l-a invins pe Dimitrov si a cucerit trofeul de la Rotterdam! appeared first on Sport Total FM.

Momente emotionante la Rotterdam! Roger Federer redevine lider mondial la 36 de ani

Roger Federer redevine lider mondial la varsta de 36 de ani, in urma meciului disputat in sferturile de finala ale turneului de la Rotterdam. Elvetianul a castigat in trei seturi in fata olandezului Robin Hasse, scor 4-6, 6-1, 6-1, dupa

The post Momente emotionante la Rotterdam! Roger Federer redevine lider mondial la 36 de ani appeared first on Sport Total FM.

Tecau si Rojer s-au calificat in sferturile de finala ale turneului de la Rotterdam

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer au disputat marti, meciul din optimile de finala ale turneului ATP de la Rotterdam, dotat cu premii  in valoare totala de 1.996.245 de euro. Perechea romano-olandeza s-a impus in fata cuplului spaniol Feliciano Lopez/Marc Lopez, cu scorul

The post Tecau si Rojer s-au calificat in sferturile de finala ale turneului de la Rotterdam appeared first on Sport Total FM.