Posts Tagged ‘satelit’

Prima etapă, prima amânare. Partida FC Voluntari 2-Farul 2 a fost reprogramată

Unul dintre jocurile de interes în etapa care urmează în Liga a III-a era cel de la Voluntari FC Voluntari era programată să rămână acasă şi în etapa a doua din noul sezon. După un debut mai deloc concludent în eşecul, 1-2, cu Înainte Modelu, ilfovenii aveau o misiune dificilă şi în jocul care urma. Meciul cu satelitul Farului a Citeste mai departe

Incertitudine la Chiajna. Cu sau fără satelit

Concordia Chiajna nu a decis până acum soarta echipei secunde Atenția principală, în această perioadă, a fost îndreptată la Chiajna către prima echipă. Cum obiectivul la startul noului sezon rămâne unul pretențios, atacarea promovării, conducerea grupării a căutat cele mai bune soluții pentru completarea lotului antrenat de Claudiu Niculescu. Spre finalul acestei săptămâni se va analiza minuțios și soarta grupării Citeste mai departe

EXCLUSIV / Echipa a doua a Concordiei Chiajna se mută la Balotești!

La finalul unui sezon nu foarte reușit de satelitul Concordiei Chiajna, care a încheiat pe locul 9 în clasamentul Seriei a 3-a din Liga a III-a, conducerea clubului ilfovean a decis desființarea echipei secunde. Cu Marin Dună la cârma echipei,

Articolul EXCLUSIV / Echipa a doua a Concordiei Chiajna se mută la Balotești! apare prima dată în Sport Total FM.

Schimbare importantă la Concordia Chiajna! Un oficial al clubului a confirmat

La finalul unui sezon nu foarte reușit de satelitul Concordiei Chiajna, care a încheiat pe locul 9 în clasamentul Seriei a III-a din Liga a III-a, conducerea clubului ilfovean ia serios în calcul desființarea echipei secunde. Cu Marin Dună la

Articolul Schimbare importantă la Concordia Chiajna! Un oficial al clubului a confirmat apare prima dată în Sport Total FM.

EXCLUSIV | Concordia Chiajna își desființează satelitul!

La finalul unui sezon nu foarte reușit de satelitul Concordiei Chiajna, care a încheiat pe locul 9 în clasamentul Seriei a III-a din Liga a III-a, conducerea clubului ilfovean ia serios în calcul desființarea echipei secunde. Cu Marin Dună la cârma echipei, ilfovenii au încercat promovarea mai multor juniori din propriul centru la gruparea din Liga a III-a, dar rezultatele Citeste mai departe

Satelitul Concordiei, victorie la scor într-un amical disputat la Mioveni

Concordia Chiajna II a disputat miercuri, în deplasare, o partidă amicală împotriva echipei secunde a formației CS Mioveni. Ilfovenii s-au impus cu scorul de 4-1, după reușitele jucătorilor Stere Giani (min. 15), Obedeanu Florin (min. 20), Matei Marius (min. 62) și Pain Ionuț (min. 80). Marin Dună, tehnicianul „Vulturilor” mici, a apelat la următoarea formulă de start: D. Isvoranu – Citeste mai departe

Victorie pentru satelitul Voluntariului! Patru goluri au marcat ilfovenii

FC Voluntari II a disputat vineri, în deplasare, meciul împotriva formației Înainte Modelu, în cadrul etapei a șaptea a Ligii a III-a. Ilfovenii au deschis scorul în minutul 14, când Adrian Bălan a transformat fără probleme o lovitură de la 11 metri, iar după doar un minut, Mihai Căpățână a majorat diferența. Gazdele au redus din handicap în minutul 26, Citeste mai departe

Concordia Chiajna II, a doua înfrângere consecutivă în campionat

Concordia Chiajna II a disputat vineri, în deplasare, meciul împotriva formației FCM Alexandria, contând pentru etapa a șaptea a Ligii a III-a. Meciul a început cât se poate de prost pentru formația ilfoveană, FCM Alexandria având un penalty încă din primul minut, dar pe care nu au reușit să îl transforme, iar în minutul 5, Răducanu a văzut cartonașul roșu, Citeste mai departe