Posts Tagged ‘sfert’

Două meciuri şi-un sfert în Liga a IV-a. De ce s-a întrerupt o partidă şi ce jucător şi-a încheiat cu gol cariera

Ultima etapă a sezonului în Liga a IV-a a programat, sâmbătă, trei partide, însă doar două au şi ajuns la final. Someşul Gilău-Vulturul Mintiu Gherlii s-a terminat în minutul 14, după ce gherlenii au rămas în doar şase jucători. „Vulturii” au făcut deplasarea cu şase copii de 14 ani şi unul de 15 ani, iar […]

Doar cu un sfert nu se vede finala. U-BT Cluj a pierdut la Oradea după 30 de minute sub aşteptări şi e condusă la general

U-Banca Transilvania Cluj a pierdut, 74-82 (21-27, 11-21, 15-17, 27-17), meciul trei al semifinalei cu CSM Oradea, din deplasare. După o prestaţie slabă mai ales în prima repriză, jucătorii lui Silvăşan şi-au revenit mult prea târziu şi sunt obligaţi să învingă luni pentru a nu avea un nou sezon ratat. Mult mai determinaţi decât clujenii, […]