Posts Tagged ‘simona halep’

Simona Halep pierde finala de la Cincinnati în fața olandezei Kiki Bertens

Simona Halep a disputat duminică seară, meciul din ultimul act al turneului de la Cincinnati, împotriva olandezei Kiki Bertens, locul 17 WTA. Românca a început meciul excelent, câștigând primul set cu 6-2, dar a cedat în tie-break-ul celui de-al doilea

Articolul Simona Halep pierde finala de la Cincinnati în fața olandezei Kiki Bertens apare prima dată în Sport Total FM.

Reacția Simonei Halep, după calificarea în finală: „Am luptat până la sfârșit”

După calificarea în ultimul act de la Cincinnati, Simona Halep a recunoscut că nu a avut parte de un meci ușor cu Aryna Sabalenka, chiar dacă a învins-o cu scorul de 6-3, 6-4. Liderul mondial va juca a doua finală la interval

Articolul Reacția Simonei Halep, după calificarea în finală: „Am luptat până la sfârșit” apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep a disputat sâmbătă noapte meciul din semifinalele turneului de la Cincinnati, contra sportivei din Belarus, Aryna Sabalenka, locul 34 WTA. Românca s-a impus în două seturi, cu scorul de 6-3, 6-4, după o oră și 17 minute de

Articolul Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Cincinnati! Cu cine se va lupta pentru trofeu apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Cincinnati, după ce a învins-o pe Lesia Tsurenko, cu scorul de 6-4, 6-1. Românca a fost condusă în primul set cu 4-1, iar intervenția lui Darren Cahill a ajutat-o să întoarcă rezultatul

Articolul Simona Halep îi este recunoscătoare lui Cahill pentru calificarea în semifinale la Cincinnati: „Am avut noroc cu el” apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Cincinnati!

Simona Halep a disputat în noaptea de vineri spre sâmbătă meciul din sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati, contra ucrainiencei Lesia Tsurenko, numărul 44 mondial. Românca s-a impus în două seturi, cu scorul de 6-4, 6-1, după o

Articolul Simona Halep s-a calificat în semifinalele turneului de la Cincinnati! apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep și-a învins adversara din optimi! Cine o așteaptă în sferturi la Cincinnati

UPDATE / Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Cincinnati, după ce a învins-o pe Barty în două seturi, scor 7-5, 6-4, într-o oră și jumătate de joc. În runda următoare se va duela cu ucraineanca

Articolul Simona Halep și-a învins adversara din optimi! Cine o așteaptă în sferturi la Cincinnati apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Cincinnati!

UPDATE / Liderul mondial a rezolvat rapid partida reluată de la scorul de 4-3 în setul decisiv. Simona Halep s-a impus cu scorul de 4-6, 6-3, 6-3 în meciul contra australiencei Ajla Tomljanovic și s-a calificat în optimile de finală ale competiției

Articolul Simona Halep s-a calificat în optimile de finală ale turneului de la Cincinnati! apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep se află în cel mai bun sezon al carierei, după ce a câștigat primul ei turneu de Mare Șlem și, în urmă cu câteva zile, a cucerit din nou trofeul de la Rogers Cup. Românca a dezvăluit care

Articolul Simona Halep a dezvăluit care este secretul succesului ei: „Acesta este primul lucru pe care i l-am spus lui Darren” apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep și-a aflat prima adversară de la Cincinnati!

După ce a câștigat turneul de la Montreal, Simona Halep îl va ataca și pe cel de la Cincinnati, acolo unde este principala favorită. Românca va intra direct în turul al doilea al competiției americane și o va întâlni pe

Articolul Simona Halep și-a aflat prima adversară de la Cincinnati! apare prima dată în Sport Total FM.