Posts Tagged ‘simona halep’

Simona Halep a pierdut categoric finala turneului de la Roma în fața sportivei din Ucraina, Elina Svitolina, scor 6-0, 6-4. Românca a ținut să își felicite adversara la festivitatea de premiere și a anunțat că va fi prezentă și în

Articolul VIDEO | Simona Halep, după înfrângerea din finala cu Svitolina: „Sper ca la anul să fiu iar în finală şi poate o să fie cu noroc”. Ce a spus despre adversara sa apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep, învinsă de Elina Svitolina în finala de la Roma pentru a doua oară consecutiv

UPDATE 15:16 / Svitolina o învinge pentru a doua oară consecutiv în finala turneului de la Roma. Ucraineanca s-a impus cu scorul de 6-0, 6-4 într-o oră și șapte minute de joc și și-a apărat cu brio trofeul în fața

Articolul Simona Halep, învinsă de Elina Svitolina în finala de la Roma pentru a doua oară consecutiv apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep a obținut a doua victorie a carierei din 9 dueluri cu Maria Șarapova și s-a calificat în finala turneului de la Roma. Duminică, liderul WTA o va întâlni pe Elina Svitolina, în reeditarea finalei de anul trecut de

Articolul Simona Halep dezvăluie cum a învins-o pe Șarapova: „Am schimbat tactica și totul a mers foarte bine!”. Ce spune despre adversara din finală apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Jucătoarea noastră câștigă setul decisiv cu 6-4 și meciul contra Mariei Șarapova, după aproape 2 ore și 30 de minute! În finala turneului de la Roma, Halep o va întâlni duminică pe ucraineanca Elina Svitolina. UPDATE / Simona Halep

Articolul Simona Halep se califică în finala turneului de la Roma după o victorie mare cu Maria Șarapova! apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Simona Halep câștigă și setul al doilea, scor 6-3, și implicit meciul cu franțuzoaica Caroline Garcia, după o oră și 13 minute. În semifinale, sâmbătă, sportiva noastră o va avea ca adversară pe rusoaica Maria Șarapova. UPDATE / Numărul 1

Articolul Simona Halep se califică în semifinalele turneului de la Roma, unde o așteaptă o veche cunoștință! apare prima dată în Sport Total FM.

UPDATE / Simona Halep avansează în sferturile de finală ale turneului de la Roma, după ce adversara din optimi, Madison Keys, s-a retras cu câteva ore înaintea meciului direct din cauza unor probleme medicale. Conform ultimelor informații, se pare că

Articolul Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Roma după abandonul americancei Madison Keys! apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep s-a calificat fără emoţii în optimile de finală ale turneului de la Roma, după o victorie categorică, scor 6-1, 6-0, cu Naomi Osaka. Următoarea adversară a româncei va fi, joi, Madison Keys, numărul 14 WTA, care a trecut

Articolul Simona Halep, revedere după patru ani la Roma cu Madison Keys! „Ştiu cât de cât ce trebuie să fac, dar fiecare meci cu o jucătoare de top e diferit” apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep o spulberă pe Naomi Osaka, în turul 2 al turneului de la Roma!

UPDATE / Simona Halep își adjudecă la pas și setul al doilea și o elimină pe Naomi Osaka cu scorul final 6-1, 6-0, după numai 59 minute de joc! În turul 3, liderul WTA o va întâlni pe învingătoarea partidei Donna

Articolul Simona Halep o spulberă pe Naomi Osaka, în turul 2 al turneului de la Roma! apare prima dată în Sport Total FM.

Olandeza Kiki Bertens este prima finalistă a turneului de la Madrid!

Jucătoarea olandeză Kiki Bertens s-a calificat, vineri, în ultimul act la Madrid Open, dotat cu premii totale de 6.685.828 euro, după ce a trecut în semifinale de franțuzoaica Caroline Garcia, scor 6-2, 6-2. Kiki Bertens este pe locul 20 WTA,

Articolul Olandeza Kiki Bertens este prima finalistă a turneului de la Madrid! apare prima dată în Sport Total FM.

Simona Halep a fost învinsă în premieră de Karolina Pliskova, cu scorul de 6-4, 6-3, și a părăsit turneul de la Madrid în faza sferturilor de finală. Liderul mondial a explicat de ce nu a putut reuși mai mult pe

Articolul Reacția Simonei Halep, după înfrângerea din „sferturile” turneului de la Madrid: „Aş fi putut să schimb nişte lucruri” apare prima dată în Sport Total FM.